lsns
5.5.2019
Kategorie: Politika

Demokracie na márách

Sdílejte článek:

PROP

Nejvyšší soud na Slovensku neodvolatelně rozhodl. ĽSNS může pokračovat dál. Toto rozhodnutí však na Slovensku rozbouřilo vody zatuchlé demokracie a samozvaných demokratů. Okamžitě došlo k bouři protestů proti rozhodnutí Nejvyššího soudu. To vše ve jménu nejvyšší bohyně – demokracie.

Tento panteon samozvaných demokratů si neuvědomuje jedno. Největším ohrožením demokracie není existence ĽSNS. Právě naopak – existence ĽSNS je důkazem, že demokracie ještě aspoň naoko funguje. Největším ohrožením demokracie jsou snahy o zakázání jiných politických názorů, zákazy diskuse o historických událostech, nebo ostrakizace diskusí na různá nepříjemná témata, jako imigrace, kriminalita, úpadek morálky a podobně.

Všechny snahy o zlikvidování nepohodlných politických názorů nebo uskupení nevyhnutelně směřují k diktatuře a tyranii tak, jak ji dnes chápeme. A takto jednají právě ti, kteří se označují za největší zastánce demokracie. Paradoxně, právě ĽSNS a její představitelé, kteří jsou označováni za fašisty, diktátory a tyrany, neupírají právo na svobodné vyjádření názoru ani svým nejradikálnějším kritikům. Přitom právě oni by mohli nejhlasitěji křičet o tom, jak jim zavřou ústa – vždyť jsou, jak je nám předkládáno, proti demokracii. Měly by na to plné právo, ale ani je to nenapadlo.

Je tu ještě jeden moment hodný zamyšlení. Na Slovensku (i v Česku) existují strany, které se otevřeně hlásí k “extremistické” a totalitní minulosti. K vraždění, genocidě, válkám, likvidaci nepřítele všemi prostředky. Nemají problém s vyjádřeními o tom, jak rádi by takový režim opět nastolili. A na můj velký údiv, tyto strany nemají problém se soudy, nikdo je nežaluje, nešikanuje, nedělá jim problémy. Veřejně vystupují s totalitními symboly, nikomu to však nevadí. Ale není divu. Vždyť komunisté a neoliberálové jsou dnes vlastně synonymem a jejich společným nepřítelem je pochybný “fašismus” ĽSNS.

 

Přírodní zákony platí i v politice. Přežije nejsilnější, v ohrožení nebude brát žádné ohledy. Demokracie už měla několikrát namále, nejvíce v období po první světové válce. Aby přežila, neváhala se spojit i s tím najtyranskejším režimem na světě. Nevyhnutelně při tom na sebe nalepila i mnoho negativních praktik bolševismu. Dnes už to není demokracie ve smyslu, jak byla vnímána před takovými 100 lety. Dnes je to pouze úpadkový režim se sklony ke diktátorství, tyranii a manipulaci. Skutečná demokracie leží na márách.

Autor: prop, www.protiprudu.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 662 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.