lsns
5.5.2019
Kategorie: Politika

Demokracie na márách

Sdílejte článek:

PROP

Nejvyšší soud na Slovensku neodvolatelně rozhodl. ĽSNS může pokračovat dál. Toto rozhodnutí však na Slovensku rozbouřilo vody zatuchlé demokracie a samozvaných demokratů. Okamžitě došlo k bouři protestů proti rozhodnutí Nejvyššího soudu. To vše ve jménu nejvyšší bohyně – demokracie.

Tento panteon samozvaných demokratů si neuvědomuje jedno. Největším ohrožením demokracie není existence ĽSNS. Právě naopak – existence ĽSNS je důkazem, že demokracie ještě aspoň naoko funguje. Největším ohrožením demokracie jsou snahy o zakázání jiných politických názorů, zákazy diskuse o historických událostech, nebo ostrakizace diskusí na různá nepříjemná témata, jako imigrace, kriminalita, úpadek morálky a podobně.

Všechny snahy o zlikvidování nepohodlných politických názorů nebo uskupení nevyhnutelně směřují k diktatuře a tyranii tak, jak ji dnes chápeme. A takto jednají právě ti, kteří se označují za největší zastánce demokracie. Paradoxně, právě ĽSNS a její představitelé, kteří jsou označováni za fašisty, diktátory a tyrany, neupírají právo na svobodné vyjádření názoru ani svým nejradikálnějším kritikům. Přitom právě oni by mohli nejhlasitěji křičet o tom, jak jim zavřou ústa – vždyť jsou, jak je nám předkládáno, proti demokracii. Měly by na to plné právo, ale ani je to nenapadlo.

Je tu ještě jeden moment hodný zamyšlení. Na Slovensku (i v Česku) existují strany, které se otevřeně hlásí k “extremistické” a totalitní minulosti. K vraždění, genocidě, válkám, likvidaci nepřítele všemi prostředky. Nemají problém s vyjádřeními o tom, jak rádi by takový režim opět nastolili. A na můj velký údiv, tyto strany nemají problém se soudy, nikdo je nežaluje, nešikanuje, nedělá jim problémy. Veřejně vystupují s totalitními symboly, nikomu to však nevadí. Ale není divu. Vždyť komunisté a neoliberálové jsou dnes vlastně synonymem a jejich společným nepřítelem je pochybný “fašismus” ĽSNS.

 

Přírodní zákony platí i v politice. Přežije nejsilnější, v ohrožení nebude brát žádné ohledy. Demokracie už měla několikrát namále, nejvíce v období po první světové válce. Aby přežila, neváhala se spojit i s tím najtyranskejším režimem na světě. Nevyhnutelně při tom na sebe nalepila i mnoho negativních praktik bolševismu. Dnes už to není demokracie ve smyslu, jak byla vnímána před takovými 100 lety. Dnes je to pouze úpadkový režim se sklony ke diktátorství, tyranii a manipulaci. Skutečná demokracie leží na márách.

Autor: prop, www.protiprudu.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 545,00 Kč
Vybráno 32.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 567 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.