lsns
5.5.2019
Kategorie: Politika

Demokracie na márách

Loading...
Sdílejte článek:

PROP

Nejvyšší soud na Slovensku neodvolatelně rozhodl. ĽSNS může pokračovat dál. Toto rozhodnutí však na Slovensku rozbouřilo vody zatuchlé demokracie a samozvaných demokratů. Okamžitě došlo k bouři protestů proti rozhodnutí Nejvyššího soudu. To vše ve jménu nejvyšší bohyně – demokracie.

Tento panteon samozvaných demokratů si neuvědomuje jedno. Největším ohrožením demokracie není existence ĽSNS. Právě naopak – existence ĽSNS je důkazem, že demokracie ještě aspoň naoko funguje. Největším ohrožením demokracie jsou snahy o zakázání jiných politických názorů, zákazy diskuse o historických událostech, nebo ostrakizace diskusí na různá nepříjemná témata, jako imigrace, kriminalita, úpadek morálky a podobně.

Všechny snahy o zlikvidování nepohodlných politických názorů nebo uskupení nevyhnutelně směřují k diktatuře a tyranii tak, jak ji dnes chápeme. A takto jednají právě ti, kteří se označují za největší zastánce demokracie. Paradoxně, právě ĽSNS a její představitelé, kteří jsou označováni za fašisty, diktátory a tyrany, neupírají právo na svobodné vyjádření názoru ani svým nejradikálnějším kritikům. Přitom právě oni by mohli nejhlasitěji křičet o tom, jak jim zavřou ústa – vždyť jsou, jak je nám předkládáno, proti demokracii. Měly by na to plné právo, ale ani je to nenapadlo.

Je tu ještě jeden moment hodný zamyšlení. Na Slovensku (i v Česku) existují strany, které se otevřeně hlásí k “extremistické” a totalitní minulosti. K vraždění, genocidě, válkám, likvidaci nepřítele všemi prostředky. Nemají problém s vyjádřeními o tom, jak rádi by takový režim opět nastolili. A na můj velký údiv, tyto strany nemají problém se soudy, nikdo je nežaluje, nešikanuje, nedělá jim problémy. Veřejně vystupují s totalitními symboly, nikomu to však nevadí. Ale není divu. Vždyť komunisté a neoliberálové jsou dnes vlastně synonymem a jejich společným nepřítelem je pochybný “fašismus” ĽSNS.

 

Přírodní zákony platí i v politice. Přežije nejsilnější, v ohrožení nebude brát žádné ohledy. Demokracie už měla několikrát namále, nejvíce v období po první světové válce. Aby přežila, neváhala se spojit i s tím najtyranskejším režimem na světě. Nevyhnutelně při tom na sebe nalepila i mnoho negativních praktik bolševismu. Dnes už to není demokracie ve smyslu, jak byla vnímána před takovými 100 lety. Dnes je to pouze úpadkový režim se sklony ke diktátorství, tyranii a manipulaci. Skutečná demokracie leží na márách.

Autor: prop, www.protiprudu.org

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 893,00 Kč
Vybráno 22.55%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 592 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.