berlin-1467502_960_720
28.8.2020
Kategorie: Politika

Demokracie mizí jak sníh na jaře: Primátor Berlína zakázal demonstraci proti korona-opatřením

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Primátor Berlína Michael Müller (SPD) zakázal velkou masovou demonstraci odpůrců korona-opatření v sobotu. V Německu to rozpoutalo obrovskou vlnu vášní a politických soubojů. A to o to víc, že ​​jen ve středu kancléřka vyhlásila zpřísnění a rozšíření korona-opatření.

FDP a AFD, ale i někteří CDU politici velmi ostře kritizují Müllera i kancléřku. Levice, SPD a Zelení se vyjadřují k nim pozitivně.

Sebastian Czaja, šéf FDP frakce v berlínském Senátu hovoří o skandálu a o rozdělení společnosti. Protože Senát na jedné straně bez všeho dovoluje demonstrace typu Black Lives Matter, ale na druhé straně zakáže demonstraci proti korona-opatřením, a to jen proto, že ta není kompatibilní s jeho politickou agendou.

Podobně se vyjádřil Marcel Lüthi FDP poslanec v Senátu. Prohlásil, že je hanbou, že v minulosti byly povoleny demonstrace, které měly být jednoznačně zakázány, jako např. antisemitická demonstrace bloku Al-Quds, která skončila pácháním těžkých trestných činů v Berlíně.

Organizátoři sobotní demonstraci už ohlásili, že hned ve čtvrtek odpoledne zaslali na Správní soud Berlín oficiálně žádost o zrušení rozhodnutí Senátu a o povolení demonstrace. Kromě toho ohlásilo více než 1000 občanů Berlína, že uspořádají v sobotu na různých místech v Berlíně náhradní demonstrace proti korona-opatřením.

V každém případě to bude v Berlíně “brutální” a pravděpodobně i krvavý víkend, neboť tisíce demonstrantů přijdou, i když Správní soud demonstraci nepovolí. Pak to už bude záviset jen na reakci policie, zda poteče krev nebo ne.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 050,00 Kč
Vybráno 45.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 511 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)