svoboda1018
10.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí

Sdílejte článek:

PAVEL VESELÝ

#Pavel VeselyPetr Kellner varuje před rovnostářskou Evropou. Má pravdu. Rovnostářská jako pozitivní? V čem? Rovnostářství Evropy brzdí rozvoj Evropy. Podle mnohých analytiků je to velký problém v rozvoji Evropy. Je zde málo globálně technologických firem. Evropa je dnes servisní kontinent, který bude díky sociálním systémům přitahovat všechny, kteří ho budou chtít využívat. Nikoliv pro rozvoj Evropy. Začátek tohoto stavu je někde v 90.-tých letech minulého století, kdy byla představa o takové Evropě. Výroba bude přesunuta jinam. Aby se chránilo životní prostředí a snížily se náklady na výrobu. A to se stalo. A Evropa bude díky přehnanému důrazu na humanitu ve vleku ať již Asie, tak Ameriky. Do obou kontinentů budou odcházet aktivní lidé z Evropy, ale již se nebudou vracet a rozvíjet Evropu. V dnešním globálním světě je odchod stále snazší.


Problém jakéhokoli společenství států v minulosti, například v případě Společnosti národů po 1.světové válce či dnes v případě EU, je jak se postavit k prohřeškům států, které jsou zároveň motory těchto uskupení. Každé takové společenství má vůdčí státy, které určují směr. Problém nastává ve chvíli, kdy normy, které tyto státy samotné vytvoří, samotné státy porušují a vystupují s nelibostí k jiným, které se dopouštějí stejných prohřešků. Největší úctu k zákonům musí mít zákonodárce sám, říká známá pravda. Platit by to mělo však i v případě států, které normy vytvoří, ale samotné nedodržují a snaží se trestat ty menší. To je vždy nejlepší cesta k rozpadu takových společenství.

Nedávno jsem slyšel několik různých odpovědí, jak se kdo cítí. Do jaké země patří. Škála názorů byla velmi široká. Někdo jako Čech, někdo napůl Čech a napůl Evropan a někdo člověk kosmopolitní. Moderní technika propojila svět. Všude je blízko a nic není úplně nemožné. Funkce místních vlád přebírají podnikatelské kruhy, tak jak to před více než 20 -ti lety popsala Esther Dyson. Popisuje to jako změnu společnosti a já dodávám i společenské smlouvy. Přesto by každý člověk měl vědět, kam patří. Nebýt vykořeněný ze své jistoty, kterou mu dává zázemí. A ten není v globálním světě, protože ten nebyl a nikdy nebude zcela bezpečný. Je velké štěstí mít někoho, kdo je onou oporou, kdy člověk ví, kam a ke komu patří. A kam patří. Jen ti, kteří takovou jistotu mají ve svých konzervativních hodnotách a jistotách mohou být dostatečně sebevědomí na to, aby mohli měnit svět. List ve větru, který se hýbe, kam zrovna vítr fouká, není tou pravou jistotou. Pro život, ani pro svět.

Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí. Demokracie je také diskuze, kterou jsme se stále nenaučili. Nenaučili jsme se ani tomu, aby tak, jak to říká papež František na konci každé i kontroverzní diskuze následovalo smíření. Stahují se vlajky s Mariánským symbolem a nahrazujeme ji duhovou. A Mariánský sloup je kontroverzní, ale husité, kteří zpustošili české země, jsou adorováni jako revolucionáři. Svět se mění přesně ve smyslu vize například Esther Dyson. A rovnostářství je brzdou Evropy. Svět se mění.

Divíme se, proč mladí lidé nebo vůbec noví lidé nevstupují do politiky. Ať již komunální nebo vrcholové. Není se moc čemu divit, protože takový člověk je regulérní blázen. Každý v hospodě, u televize ví, jak se to má dělat a ten dotyčný to dělá špatně. A to bez jakékoli odpovědnosti. Rázem je nedůvěryhodný, protože si do politiky jde rovnou nahrabat peníze. A takový to byl přece slušný člověk. Ale země nové tváře potřebuje. Výměna generací se v politice u nás zatím příliš nepovedla a zatím zde jedna generace politiků, kvalitních politiků chybí. Dokud se však také nepřestane s automatickým podezíráním, propíráním rodiny a všech skutků, které kdy člověk udělal (a mnohdy ani neudělal), nic se nezmění. Dokud místo zástupců budeme hledat i třeba falešné mesiáše a chtít po nich, aby oni vyřešili naše problémy, nic se bohužel v našem politickém prostoru nezmění. Bohužel.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 711 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)