FOTBALCR REPRE VIR
5.9.2020
Kategorie: Společnost

Demence má velký prostor

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝZodpovědnost za národ byla předána hygienikům. Už to nejsou ministři, epidemiologové, teď nám vládnou hygienici. A protože si pamatujeme, že jako děti nás mýt ruce učily především mámy, tak jsou na těchto postech většinou ženy. Takže tu máme další problém. Zodpovědnost žen podpořená emocemi byla vždy větší, tedy se z dalších nařízení asi brzy zblázníme. To bylo řečeno nikoliv výstižně, ale slušně. Realita je podstatně otravnější.

Vzhledem k tomu, že se zvýšil počet testování, je vcelku logické, že se zvyšuje i číslo lidí, kteří, ač o tom vůbec netušili, mají v sobě údajně covid-19. Údajně proto, že testy nelze vizuálně posoudit. Kdyby Vám do nosu strčili tyčinku, a ta se třeba při styku s koronavirem okamžitě zbarvila třeba do modra, bylo by to vypovídající. Tak tomu není. Necháte se otestovat a přijde Vám výsledek, o jehož pravdivosti si můžete myslet cokoliv. To proto, že žádné potíže nemáte. Navíc o kvalitě samotných testů pochybuje i řada lékařů. A protože víme, že byl dám úkol: Muž s brašnou neprojde, tedy koronaviru musí být tolik, aby se očkovalo, věřit výsledkům může jen naivní hlupák. Takže nemáme procentuálně více nakažených, ale je jich vzhledem k poměru testů a výsledků pořád stejně. Přesto se sahá k opatřením, která znamenají opět návrat k rouškám, zavírání podniků a ukončování sportovních zápolení.

Ukázkou demence je rozpuštění národního fotbalového týmu. Po výhře na Slovensku a před dalším utkáním se Skotskem byla reprezentace rozpuštěna. Bude nás to stát pravděpodobně tři body v dalším zápasu. Důvodem je pozitivní test na covid u dvou lidí v realizačním týmu a obava z infikování hráčů potřebných v bojích o postup do evropských pohárů. Jde o velké peníze, takže Slavie, Sparta a Viktorka se dohodnuly na stažení svých zástupců ze srazu. To už zůstali v karanténě Souček a Schick hrající v zahraničí a odjel i slávistický brankář Kolář. Takže opět komedie. Je třeba upozornit, že ,,nakažení‘‘ členové realizačního týmu jsou bez příznaků, tedy úplně zdraví. Hygienička však rozhodla, jede se domů. Dost možná reprezentanti skončí v karanténě. Takže budou trčet doma, a kdyby si chtěli zatrénovat a byli v Austrálii, tak jim policie asi ustřelí palici, tam to totiž došlo o level výše. U nás budou muset denně na testy a doufat, že tyčinku někde někdo o něco neotře. Omlouvám se za použité výrazy, ale to už hlava opravdu nepobírá.

Výše uvedené naznačuje, v jakém duchu se bude odvíjet vše následující. Prymula řekl očkovat, potřebuje totiž ekonomicky pozvednout upadající firmu své dcery, a ta by se měla na vakcinaci významně podílet. Takže se budou všechna potřebná čísla zhoršovat, lidé budou povinni nosit hadr přes ústa, přestože ten předání virů nebrání, ale za to spolehlivě zadržuje odpad, který tělo opouští při vydechnutí a Vy si ho ženete zpět do plic, no a zároveň se ekonomika opět propadne dále do žumpy, která celou tuto situaci doprovází. Už nyní se firmy vrací k home office, takže lidé budou doma dřepět na zadku, nebudou chodit nakupovat a až se zase zavřou školy, tak už si to většina ekonomicky závislých lid na skutečné práci takzvaně hodí. Sportovci odškrtnou další ztracenou sezónu, ti starší ukončí kariéru a všichni tu budeme jíst asi kořínky. O cestách kamkoliv za čímkoliv si nechte zdát, strašení čísly má vliv i na pohled našich sousedů na nás, takže se za chvíli dostaneme nejdál tak do Budějovic, Chebu, či Mikulova.

Koronavir tu bude. Buď sám zmizí, nebo zmutuje, případně s námi prostě zůstane stejně, jako ostatní viry. Očkování je blamáž a kšeft, chytrá karanténa porušováním zákonů a testem, jak moc se lidé nechají sledovat. Zdravý člověk se covidu bát nemusí, nemocný se může připravit zvyšováním imunity a u nejohroženějších kategorii, pro které je chřipka nebezpečná, to bude vždy tak trochu loterie, ostatně stejně, jako právě s tou chřipkou. Hygienici vycítili příležitost podobně, jako epidemiologové a ti žijící z výroby, distribuce a aplikace vakcín. Řada hlupáků se staví za povinnost nosit roušky a jsou schopni udávat či napadat lidi neochotných podlehnout uměle vyvolané panice. Žijeme v době, kdy je gestapo a jeho informátoři nahrazeni jinou sortou lidí s podobným přístupem. A to nejsme v kdysi tak obdivované Austrálii. Opravdu to můžeme akceptovat?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Anonym 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 9 050,- Kč
Vybráno 25.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 938 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)