PLEMENA

Demagogie ve školství. Jak blbci kříží plemena

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (48 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

NAFTALI

Blbost světem vládne. Předseda SPD Tomio Okamura sdílel v neděli na svém facebookovém profilu fotografii a krátký text z učebnice přírodopisu pro základní školy a víceletá gymnázia o mísení lidských plemen.

V učebnici Přírodopisu pro 8. třídu základních škol a víceletá gymnázia (autorka Vaněčková I. a kol., 2006), se v kapitole „Lidská plemena” na straně 52 píše:

Mnohonásobné mísení mezi jednotlivými lidskými plemeny je pro lidskou společnost význačným přínosem. Díky tomu se vytváří tělesně i duševně zdravé a vyspělé populace. Na fotografii je skupina celkem jedenácti mladých lidí, kteří se dívají do objektivu fotoaparátu a usmívají se. Jsou mezi nimi zastoupeni běloši, černoši i Asiaté.

Už samotný název kapitoly Lidská plemena je blbost jak věž. Plemena se vyskytují pouze říši živočišné. Máme plemena psů a plemena koní. U lidí to byly vždycky jenom rasy. Ale slovo rasa je dnes zřejmě tak nežádoucí slovo, že bychom si měli po jeho vyslovení asi vytrhnout jazyk z pusy.

Text sám o sobě je neuvěřitelný blábol. Kvalita potomstva je dána řadou faktorů. Určitě neplatí, že čím více se od sebe liší rodiče, tím lepší jsou jejich děti. To že maminka je z Plzně a tatínek z Ubandy Bžundy v rovníkové Africe, automaticky nezaručí, že jejich dítě bude malý génius, který v patnácti získá doktorát. Nebo že když česká mamina z Kolína se nenechá povinně oplodnit inženýrem z gumového člunu, ale Pepíkem z Aše, narodí se jí určitě debil. Jedinci jsou unikátní. Snaha hodnotit je výhradně nebo převážně podle rasové příslušnosti vede k naprosto chybným závěrům.

Jak můžeme dnes a denně vidět kolem sebe, je to tak, jak komu Pánbůh nadělí. Vůbec nezáleží na rase nebo míšení ras. Géniové i hlupáci se vyskytují všude. Takzvané míšení ras za účelem vytvoření “lepšího” národa je stejné jako vyzdvihování jedné rasy za účelem udržení “rasové čistoty”. Nevidím rozdíl, prostě je to něco, co tady už tady bylo a neblaze proslulo.

Myšlenka naprosto účelového šlechtění lidí je odporná. Ať už má být výsledkem tohoto šlechtění co nejčistější rasa (Němci za války) nebo naopak co největší směska (tahle učebnice a její tupá autorka). A je celkem jedno, jestli je to vynucováno rasovými zákony nebo jen propagandou.

To, kdo s kým založí rodinu a bude mít potomky je totiž výsledkem svobodné volby a je to snad ta úplně nejzákladnější lidská svoboda. Doufám, že nám do budoucna to míšení ras, nikoliv plemen hloupá Vaněčková, nenařídí Brusel povinně.

Míšení, či spíše genetické šlechtění u zvířat, je velmi složité. Záleží na tom, co je cílem šlechtění. Například vyšší dojivost, odolnost proti nemocem, lovecké schopnosti. Ovšem to je běh na dlouhou trať a nedá se říci, že když mezi svoje bílé slepice nasadím černého kohouta od sousedů, budou slepice okamžitě chrlit kulometnou palbou vejce vysoké kvality. Takže učebnice či spíš její autorka, plácá nesmysly a je to klasická ukázka jak se dnes mladým ve škole vymývají mozky.

Je na rodičích, aby si to nedali líbit. Takže vážení rodiče zastavme to šílenství, dokud je čas. Aby byla tato přitroublá učebnice přínosná, měla by být velmi konkrétní a vysvětlit nám, kde to mísení ras bylo tak úspěšné, že tam vznikl ráj na zemi. Nejvíce míšenců, pokud vím, je zřejmě v Jižní a Střední Americe, ale ta je doslova symbolem vysoké zločinnosti, extrémní chudoby, nefunkční ekonomiky a nestability spojené se strašnou leností a nespolehlivostí tamních obyvatel. Nebo snad by bylo na místě statisticky dokázat, že mezi míšenci je nejvyšší procento velmi inteligentních lidí, vědců, vynálezců..a ne že jsou jich, například jako v Jižní Americe, plné kriminály.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 73 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
84 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.