REDARMY
25.7.2017
Kategorie: Historie

Dělostřelecká příprava v Pobaltí

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Pobaltské republiky od anexe Krymu děsí možnost, že by něco podobného potkalo i je. Tedy že velký ruský soused pod záminkou ochrany ruské menšiny pomocí neznámých zelených mužíků provede něco podobného.

Bohužel události posledních let naznačují, že tato úvaha není tak lichá. Předně si uvědomme, že ruské menšiny žijící v Pobaltí jsou z drtivé většiny Rusové, kteří se tam přistěhovali po druhé světové válce, a jejich potomci. Tedy po zabrání Pobaltí Ruskem, jeho připojení k Sovětskému svazu a po perzekuci původních obyvatel. Rusové byli po válce v podstatě nadřazeným národem a původní obyvatelstvo spatra přehlíželi. Není divu, že to původní obyvatelstvo je nemělo, a ani nemá, příliš v lásce.

Po osamostatnění koncem 20. století nebyli přivandrovalí Rusové vysídleni podobně, jako jsme to my udělali se Sudetskými Němci (ti u nás ale žili na rozdíl od Rusů po staletí a nebyli nám importováni okupační mocností), ale byla jim nabídnuta možnost plnohodnotného občanství. Jedinou podmínkou bylo složení zkoušky z dějin země a národního jazyka (zdroj Wikipedia). V drtivé většině odmítli. Těžce nesou, že už nejsou tím nadřazeným národem. Už nejsou tím, kdo rozhoduje. Ale nikdo je neutiskuje. I tak se cítí nespokojeni. Bohužel mohou být onou pověstnou pátou kolonou. Stejně jako Rusové na Krymu. A dejme si pozor aby se něco podobného nezačalo odvíjet u nás v Karlových Varech, kde už velká část města je v ruských rukou.

Představte si, že by v roce 1991 od nás Rusové neodešli. Stali by se u nás národnostní menšinou, která nás před tím okupovala, podobně jako v Pobaltí. My bychom jim museli nabídnout české občanství pokud bychom chtěli vstoupit do Evropské Unie a dalších západních struktur. Požadovali bychom po nich zkoušku z českého jazyka, jako se požaduje po každém žadateli o české občanství, což by oni odmítali. A z toho důvodu, že údajně nezaručujeme práva ruské menšiny, by nám hrozilo Rusko, že nás zase zabere. Nebo aspoň ty části, kde sídlí ta ruská menšina. To je naprosto identická situace v Pobaltí. Rusové to předvedli už na Krymu. Akorát do Pobaltí Rusové nenastoupili v roce 1968 jako k nám, ale o několik desetiletí dříve. Ale okupace jako okupace.

Ruská domovina si samozřejmě přilévá olej do ohně. Podvratné ruské internetové servery fungují v Pobaltí stejně jako u nás. V Pobaltí k tomu ale ještě přistupuje vysílání ruské televize a rádia, které je pro ruskou menšinu v mateřštině. A není si potřeba dělat iluze o dokonale zmanipulované propagandě pomocí polopravd, která sleduje jen jeden cíl – poštvat jedny proti druhým. A je jedno koho proti komu, důležité je mít důvod k zásahu.

Opakovači té ruské propagandy nám už dnes sdělují, že americká armáda okupuje Pobaltí. Je tam sice na pozvání místních vlád a obyvatelstvo ji vítá (bohužel si naivně myslí že případnému útoku ruského souseda zabrání). Nějakou podobnost s naší okupací v roce 1968 nevidím. Ba nevidím podobu s jakoukoliv okupací, kdy je místní obyvatelstvo perzekuováno a zákonodárství a hospodářství země je plně podřízeno okupační mocnosti. Přesto tito proruští obhájci stále dokola opakují, že Američané Pobaltí okupují. 100x opakovaná lež se asi má stát pravdou a “osvobození” Ruskem bude oprávněné.

Ta palebná příprava má ale dost i jiných podob. Jeden velmi aktivní místní proruský komentátor tu stále dokola opakoval že za rok 1968 si můžeme sami. Kdybychom neblbli, tak by sem Rusové nepřišli. To je jasná příprava vysvětlení toho, že kdyby ty Pobaltské státy neblbly, tak by k nim Rusové nepřišli. To je už dopředu zdůvodnění všeho, čeho se Pobaltí obává.

Rusko přímo uprostřed Evropské Unie, v Kaliningradské oblasti, umístilo své jaderné rakety. A neustále hrozí tu Polsku, pak Dánsku, nebo Norsku, za to, že bude vojensky cvičit s několika desítkami amerických vojáků, že jeho rakety budou zaměřeny na cíle v těchto zemích. Bezprecedentnější případ vojenské agrese si lze těžko představit. Představte si ten povyk, pokud by Američané ve 20. století v Západním Berlíně rozmístili Pershingy.

Po zabrání Krymu ruský prezident (v podstatě už 4. volební období) Putin přiznal, že pro jistotu uvedl svá jaderná vojska do bojové pohotovosti. Co kdyby proti té anexi někdo něco namítal, viďte? Je jasné, že pokud se odhodlá zabrat Pobaltí, tak nám rychle sdělí, že raketová vojska v Kaliningradské oblasti uvedl do bojové pohotovosti. To aby někoho ani nenapadlo něco namítnout. Agresor, který dostal těžce přes ústa hospodářsky prohrou ve studené válce pochopil, že nemá cenu se snažit hospodářsky se svobodným světem znova soutěžit. Jediná cesta je vojenské cenění zubů. To je jediné, co umí. Teda ještě lítat do vesmíru. Ale za to vděčí také vojenskému průmyslu, který to potřeboval a potřebuje.

A tak v Pobaltí přihořívá, bohužel. Rusko se svých dobytých území ze druhé světové války nemíní vzdát. Lépe řečeno chce je postupně dostat zpět. Rozklad Evropské Unie, tedy jakákoliv nejednotnost Západu, mu v tom jen pomáhá. Naopak jakákoliv, byť jen hospodářská, dohoda mezi západními zeměmi je mu proti vůli. Odkud myslíte že se zase bere odpor a polopravdy co se týče například dohody o volném obchodu mezi USA a EU?

Prostě dělostřelecká příprava je v plném proudu. Rusko už hybridně pálí nejen v Pobaltí, i u nás a jinde ve světě. Na Krymu si postup úspěšně vyzkoušelo a provedlo i další krok. Snad se už svobodný svět poučí a dojde mu s čím má co do činění. Jsem rád že aspoň svým malým příspěvkem v podobě naší jednotky v Pobaltí pomáháme dobré věci.

 
FLASKA
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,31 out of 5)
Loading...