6.9.2013
Kategorie: Multikulturní soužití

Děláte si z nás srandu, romští aktivisté?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OD: LUCIE AMÁLIE SULOVSKÁ 06|09|2013

Umíte si představit, že by například Vietnamci prohlásili, že začnou dodržovat české zákony až tehdy, když skončí kontroly v jejich podnicích? Ne? Ani já ne. Umíte si představit, že by například homosexuálové prohlásili, že budou dodržovat české zákony tehdy, až se nebudou konat žádné protipochody vůči tomu jejich? Ne? Ani já ne.Vlastně jsem se domnívala, že tohle nedokáže vypustit z huby nikdo. Přesto se někdo takový objevil. Kdo jiný než naši oblíbení romští aktivisté.

 

 

Vůbec nepochybuji, že slušní Romové existují. I já měla na jednu skvělou holku štěstí. Chodí na střední školu s maturitou, její rodiče pracují, slušně bydlí a žádné aktivisty k tomu nepotřebují. Má kluka i spousty kamarádek. Vím, že slušní Romové existují. A vůbec jim jejich situaci nezávidím. Být jimi, hnala bych právě tyto „aktivisty“ vidlemi.

 

To oni jsou totiž největší rasisté a dokonce ještě utvrzují většinu v jejím mínění o Romech. Daleko víc, než nějaký Vandas s mikrofonem na náměstí.

 

Pokud mi můj kamarád oznámí, že večer zavraždil a znásilnil v parku ženu, je mou povinností ze zákona jít a nahlásit ho. Výjimkou jsou pouze specifické případy, kdy jde o příslušníka mé rodiny.

 

Nikdy jsem o tom nepřemýšlela a myslím, že ani většina z nás.Takový je zákon a je nutné ho respektovat. V životě by mě nenapadlo za dodržování tohoto zákona cokoliv požadovat, to jest vydírat stát za dodržování něčeho, co je pro každého slušného člověka povinností.

 

Ne tak romští aktivisté.

 

Citace ze článku, který mne doslova položil, ačkoliv bylo velmi složité vybrat ty nejdůležitější, protože článek sám o sobě je plný perel:

„Slíbil, že pokud se úřady přičiní za to, aby se Romové cítili v moravskoslezkých městech bezpečněji, například se neobávali útoků radikálů, začnou spolupracovat s policií.“

 

Domnívala jsem se, že spolupracovat s policií na vyšetřování zločinů je povinností každého slušného člověka. A to i morální. K tomu, že vraždit, krást, znásilňovat, napadat nebo prodávat drogy je špatné, mne odmala vedli rodiče, škola a vůbec celá tato společnost stojící na základech křesťanské morálky.

 

Podle aktivisty Stojky Romové za několik stovek let na našem území nebyli schopní toto pochopit a přijmout? A to je jako náš problém? Pokud tomu tak není, pak nechápu, proč pan Stojka ponižuje Cikány na úroveň nějakých nepřizpůsobivých zvířat. Není to z jeho strany hanobení etnika!? Jak se asi cítí slušní Cikáni!?

 

„Za to jsou Romové ochotni spolupracovat na snížení vysoké míry kriminality.“

 

Jo tak oni jsou ochotni! A to výměnou za to, že se zakáže jakýkoliv protest proti soužití s nepřizpůsobivou částí komunity. Jak si může někdo dovolit dávat si podmínky za jakých bude dodržovat zákony!?

 

Pokud přijdu a řeknu, jsem katolík, pokud nezakáží potraty, nebudu dodržovat zákony; jsem pravičák, pokud nezakáží komunisty, nebudu dodržovat zákony; jsem masožravec, pokud nezakáží pochody veganů a vegetariánů, nebudu dodržovat zákony, všude se mnou vyběhnou!

 

A v tomhle případě je toto vydírání však považováno snad za nějaký „posun“??? Kde to jsme!? Páni a dámy, tohle je skutečný rasismus, ač obráceně!

 

 

„V ulicích se tam distribuují drogy, dealeři jsou zřejmě i naši lidé.“

 

Tak pan aktivista ví o trestných činech konkrétních jedinců a odmítá je nahlásit? WTF!? Není to trestné? Nemělo by proti němu být zahájeno vyšetřování? On v podstatě přiznává, že ví o závažných trestných činech a kašle na svou ohlašovací povinnost? Dává si za ni podmínky? Kde to žijeme?

 

„Nejprve je upozorníme, ať s tím přestanou. Pokud neuposlechnou, vydáme je policii sami.“

 

Jasně… takže až se od někoho dozvím, že znásilňuje ženy na potkání, případně prodává drogy dětem, upozorním ho, ať přestane. Pokud neuposlechne, pak – pouze v případě, že zakáží ty potraty, komunisty a pochody vegetariánů – vykonám milostivě svou ohlašovací povinnost a nahlásím jeho trestnou činnost na policii. Tak nějak si to aktivista Stojka představuje?

 

Kde to jsme? Kde to jsme? A nejhorší ze všeho je duch, ve kterém je článek psán. Jako kdyby to bylo něco přelomového! Nějaký velký ústupek vůči majoritě! Vždyť je to donebevolající drzost a vydírání, které by v každém jiném /normálním/ státě bylo na trestní oznámení, poněvadž pán aktivista se vlastně přiznal, že zanedbává svou ohlašovací povinnost.

 

A namísto vlny odporu je toto vnímáno jako jakési vítězné prohlášení? Bože, kam jsme se to vlastně dostali? Kde to žijeme a jak zvráceně to chápeme? Respektive, kdo jsou zač tito aktivisté a jak oni chápou svět?

 

Nerozumím v ČR už asi ničemu. Mějte se hezky.

 

 

ZDROJ: Lucie Amálie Sulovská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
1 komentář
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.