EULGBT
18.9.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Děláte si legraci z LGBTQ, jiných etnik nebo muslimů? Pak jste podle EU hrozbou, proti níž je třeba bojovat…

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jistě i vy už jste někde narazili na vtipy o LGBTQ a 120 pohlavích nebo o invazistech, které nám sama EU prezentovala jako doktory a inženýry (což považuji za vtip století).

 

Ovšem v EU seznali, že tyto vtipy podrývají “liberální demokracii” a jsou tudíž velkou hrozbou. K čemuž lze jen dodat, že sama liberální demokracie je hrozbou pro skutečnou demokracii, neboť demokracie s přívlastkem je vždy jen totalitou. Tedy ano, liberální demokracii je třeba zlikvidovat a místo ní nastolit demokracii bez přívlastků. Takže, vážení, ne abyste se příště podobným vtipům smáli či je snad šířili, taky by vás mohlo Al Hamajdovo komando stíhat za předsudečnou nenávist…

Evropská komise dnes v obsáhlé zprávě tvrdí, že nacionalisté a kritici imigrace používají humor jako zbraň k podkopávání otevřených společností. Memy, ironie a vtipy o migrantech a LGBT osobách jsou mimo jiné těmi projevy, které jsou v Bruselu, vnímány jako vážné hrozby, proti kterým je třeba bojovat.

“Humor se stal ústřední zbraní extremistických hnutí zaměřených na podkopávání otevřených společností a snižování prahu pro použití síly,” tvrdí mimo jiné zpráva s názvem “Už to není vtipné, krajně pravicoví extremisté používají humor”.

Zpráva také tvrdí, že nihilistická forma humoru zaměřená na etnické a sexuální menšiny je považována za inspiraci pro násilné fantazie – a možná i činy – a že používání humoru například na Facebooku a dalších sociálních médiích je záměrnou strategií jak způsobit škodu dotčeným skupinám a pak to popřít.

Není jasné, proč by například vtipy namířené proti etnickým nebo sexuálním menšinám byly nebezpečnější než humor, který si dělá legraci z bílých Evropanů (ten je samozřejmě v pořádku), ale autoři zprávy EU se domnívají, že tento konkrétní typ humoru – proti menšinám –  je něco, co může vést ke skutečným násilným činům.

Dále tvrdí, že “pravicoví extremisté skrývají svá misantropická poselství, aby popírali zlomyslné úmysly nebo ochotu ublížit “ a že “digitální subkultury bez jasného organizačního centra ztěžují zákonodárcům a těm, kdo jsou u moci, boj s těmito disidenty.”

Dále v EK odkazují na významného židovského komunistu Saula Alinského, který tvrdil, že “s pomocí humoru je akceptováno mnoho, co by bylo odmítnuto, pokud by to bylo prezentováno vážně”.

“Pravicoví aktivisté se poučili, že smích je velmi důležitý při posilování kolektivní identity a při  sdělování jejich postavení vůči cizincům. Přeformulovali předsudky a zamaskovali je vtipným jazykem, souhra mezi nenávistí a zábavou v bídě údajně podřadných skupin je zlatým vláknem v celé historii krajně pravicových hnutí,” tvrdí zpráva s tím, že humor je důležitou zbraní skupin, jako jsou Ku Klux Klan, NSDAP, Pegida a současná evropská identitářská hnutí.

Autoři zprávy EU jsou obzvláště znepokojeni tím, že moderní nacionalistické skupiny používají přeshraniční humor a satiru jako “ústřední zbraň v boji proti liberální demokracii”. Kromě toho panují velké obavy, že na internetu vzkvétá politicky nekorektní jazyk a postoje a také charakterizují humorně vyjádřenou neochotu vůči současnému mocenskému establishmentu.

“Zvláště kulturně citlivý jazyk byl zesměšňován vulgárními výrazy, aby vytvořil všeobecnou averzi k humorným prvkům,” píše a varuje, že by to mohlo mimo jiné vést ke zvýšené toleranci nacionalistických názorů.

Komunikace politických disidentů probíhá stále častěji prostřednictvím soukromých aplikací pro zasílání zpráv, což je také něco, s čím EU vyjadřuje nesouhlas. Tvrdí, že tyto šíří nenávistný obsah a krutý humor, který by jinak byl cenzurován na otevřenějších platformách, a tvrdí, že pravicoví extremisté mají promyšlený plán, jak pak šířit údajně nebezpečný humor do širších davů na zavedenějších platformách.

“Učitelé jsou často šokováni, když zjistí, jaký druh obsahu je šířen a je maskován jako humor,” tvrdí.

Skutečnost, že velká část tohoto závadného humoru se na první pohled nejeví jako “nebezpečná” nebo “extremistická”, je podle autorů také problémem, protože to může vést k interakci obyčejných mladých lidí. Tito mladí lidé, kteří sdílejí humor, také pomáhají normalizovat extremistické myšlenky, tvrdí se ve zprávě.

Na sociálních sítích zpráva EU vzbudila velkou pozornost, a i když někteří žasnou nad tím, že EU považuje humor za nebezpečnou “zbraň”, jiní se domnívají, že to dává dokonalý smysl, protože vtipy a satira jsou důležitým nástrojem, jak vzít elitě EU jejich moc.

“Humor podkopává moc tyranů, proto jej musí ovládat,” píše mimo jiné uživatel Gondolol.

Jiní mají stejný názor a tvrdí, že humor má moc učinit politiky a další mocnosti stejně absurdními, jako ve skutečnosti jsou, což snižuje jejich schopnost ovládat lidi.

A konečně, autoři samotné zprávy EU se domnívají, že nejlepším způsobem, jak bojovat proti humoru pravice, je úzce spolupracovat s technologickými platformami a influencery a pomoci mladým lidem lépe identifikovat krajně pravicový humor. Úsilí v oblasti občanské výchovy je také možným řešením, jak zastavit šíření vtipů.

Kromě toho se předpokládá, že šíření humoru musí být omezené a “karanténní”, aby bylo k dispozici co nejméně lidem. Kromě toho by měly být označeny politicky nekorektní humorné příspěvky, aby lidé tyto vtipy, které chtějí evropské orgány zastavit, nešířili….

Nevím jak vy, ale já za tím opět “čichám” nějakou Jourovinu (víme, kdo je v EK přes cenzuru). Nicméně, podobná zpráva už jen zdůrazňuje absolutní zoufalost této instituce, která přes idioty ve svém vedení zatahuje evropské země do stále hlubší totality.

A nakonec pár ukázek toho, co tak vadí EK:

 • Arab nastoupí v Praze do taxíku a důrazně požádá taxikáře, aby vypnul rádio, protože jeho víra mu zakazuje poslouchat západní hudbu a navíc v čase Mohameda neexistovalo rádio.
  Taxikář vypne rádio, vystoupí a otevře Arabovi dveře.
  – “Co se stalo?“, ptá se Arab
  Taxikář odvětí: “Za časů Mohamedových nebyly taxíky, račte si vystoupit.”
 • V roce 2036 čte učitelka základní školy v Liberci docházku, kontroluje přítomnost dětí…
  – Abdal Fattah, zde
  – Sharday el Shamar, zde
  – Tahira ibn Suhay, zde
  – Usman Wahbi, zde
  – Micha El Ves Eli
  – Micha El Ves Eli???
  – Micha El Ves Eli!?
  Zezadu se ozve slabý hlásek, to budu asi já, ale čte se to Michal Veselý.
 • Jistá žena v nejmenované arabské zemi byla hluboce pohoršena tamním zvykem, že první kráčel muž a v odstupu za ním cupitaly manželky. Po nějaké době se do této země vrátila a zjistila, že nyní první kráčí houf manželek a v odstupu za nimi jde muž. Majíc z toho radost, ptá se muže, co že odstranilo to ponižující chození v odstupu za manželem.
  Arab suše odvětil: „Miny.”
 • Opilec nabourá do auta se dvěma homosexuály.”Ríško, zavolej policii, pán nám naboural autíčko.” “Pánové, nešlo by to bez té policie? Dám vám tisícovku každýmu, víte, mám trochu upito..” “Ríšánku, zavolej policii, pán nám naboural autíčko a ještě bumbal!” “Pánové, dám vám deset tisíc každému! Před týdnem mi sebrali řidičák.” “Ríšulo, zavolej policii, pán nám naboural autíčko, bumbal a ještě nemá průkazečku!” “Tak víte co, vy buzeranti? Polibte mi oba prdel!” “Ríšulko, nikam nevolej, páníček začíná vyjednávat!”
 • Jdou dva buzeranti okolo stavby a ptají se: “Co to tu stavíte?” “Teplárnu.” “No vidíš to, tomu se říká pokrok. Dřív nás zatracovali a teď nám staví kulturák.”
 • Přijde pár ve středních letech ke gynekologovi a stěžuje si: “Pane doktore, už jsme dočista zoufalí, hrozně toužíme po miminku, děláme pro to všechno, souložíme každý den, samozřejmě jsme vynechali antikoncepci, jíme a žijeme zdravě… co máme proboha dělat?” A doktor hlásí: “Hoši, vy jste kreténi.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 832 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)