HRIBPRAHADOPRAVA
14.7.2021
Kategorie: Ekonomika

Dělají z nás dojnou krávu a blbce zároveň

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝVedení Prahy a některých jednotlivých čtvrtí patří k odstrašujícím příkladům toho, jak se rozchází život na piedestalu moci s tím reálným dole na pražských ulicích. Také je zajímavé, jak snadno lze postupem nahoru zapomenout na problémy ostatních, a naopak začít vytvářet a předkládat ty své. Změna z občana na relativně úspěšného politika, byť komunálního, probíhá sice plynule, ale rychle, a přináší sebou většinou i změnu osobnosti. Snad nikdy k lepšímu. I z dosud kvalitních lidí se stávají často prostí šmejdi.

Vývoj obsazování pražského magistrátu byl dlouho vcelku jednoznačný. Hlavní město patřilo ODS. Praha je státem ve státu, což je při počtu obyvatel a množství sídel různých institucí vcelku logické. Obrat peněz v hlavním městě je obrovský, koncentrace obchodu tomu odpovídá. Také postavení primátora je výjimečné a měly by ho zastávat skutečné osobnosti oplývajícími schopnostmi. Což se už minimálně dvě volební období nedaří, přestože i předchůdci posledních dvou exemplářů mohli být občas považováni za kontroverzní. Samozřejmě si uvědomuje rýžování z podniků ovládaných městem lobbisty typu Janouška, Horáčka či Rittiga, ve kterém se angažovali zástupci ODS i koaličních partnerů a díky nim utíkaly miliardy, nicméně město fungovalo a mělo před sebou perspektivu vývoje k moderní a životem pulsující metropoli, ovšem stojící na reálných základech.

Vedení svěřené do rukou ANO a paní Krnáčové v době, kdy byla tato strana na vzestupu, ovšem o řízení takového kolosu neměla ani ,,páru“, má své důsledky. Za ty 4 roky vzniklo pár dalších afér, nicméně většina se dařila ututlat. Největším průšvihem byla činnost Zelených a především Matěje Stropnického, přes které jste bez provize neprošli, přesto i tak do většiny toho, co se mohlo posunout, házel vidle. Byl to on, kdo částečně zastavil rozvoj města, ovšem vše zabaloval do ekoobalu a zelené ideologie. V podstatě pokračoval v tom, s čím si udělal mizerné jméno na Praze 3. Devastace vzniklá za něho dosud v této čtvrti pokračuje. K tomu později. Z doby Krnáčové si mimo Stropnického pamatujeme ještě začátek podpory LGBT komunity a její účast v čele pochodu zvrácenosti Prague Pride. Už jen tím se nominovala do skupiny naprosto nepoužitelných lidí nevhodných cokoliv řídit včetně pražské tramvaje.

Její nástupce Hřib je na tom ještě hůře. K neschopnosti Krnáčové přidal ego. Krnáčová se dala ovlivnit, někdy bohužel zmanipulovat, nicméně Hřibovo mužství přidalo na té neschopnosti vést obrovskou aglomeraci další grády. Bylo odsunuto několik projektů přínosných samotným Pražanům a nahrazeno totálními nesmysly a úlety. Když to řekneme krátce, Piráti jsou zmutovaní Zelení, kteří se u nás nechytali, tedy místo nich byli ze střídačky vypuštěni právě Hřibovi souvěrci. Spojit se s nimi mohlo pár naprosto scestných osob typu bratrů Čižinských, Koláře či koaličních partnerů z umírající Top09. Samozřejmě se rádi přidají Zelení a máme kompletní galerii naprosto nepoužitelných lumpů, kteří se k moci dostali jen díky neochotě Pražanů přemýšlet. Ani volby vyhrát jednotlivě nemuseli, pouze se po nich domluvili.

Praha má mnoho problémů. Snad nikdy v ní nezůstalo tolik neopravených vozovek. Jezdit po městě, ve kterém řádí ekoteroristé snižující kapacity komunikací a ubírající parkovací místa například nesmyslnou výstavbou retardérů, ostrůvků a zelených pásů, je doslova nebezpečné. Jejich nedostatek je dlouhodobý problém, jehož řešení není tak složité. Kdyby v každé čtvrti místo komerčních domů a kanceláří vzniknul parkovací dům, bylo by po problémech. Parkování v nich by bylo zpoplatněno, ovšem velmi rozumnou částkou nepřekračující současné levnější rezidentní karty a samozřejmě zajištěné určitým typem ostrahy. Takové domy by bylo možno nechat spravovat soukromými subjekty či z vlastních zdrojů. Možná se může zdát, že vstupní investice by mohla být vysoká, nicméně by se vrátila a pročistila by pražské ulice na dostatečnou míru. Místo toho všude řádí developeři a staví se jen další byty, obchody a kanceláře. Postavte však parkovací domy, omezte stání na ulicích na určitou dobu či pro skutečně potřebné či denně jezdící a Praha bude vypadat jinak. A můžete do nich i zavést elektřinu potřebnou pro dobíjení jinak zbytečných aut, koloběžek a všeho dalšího, co bude privátní a bude to sloužit k tomu, abyste si těch 300 metrů od domu do garáží dojeli Pražané kdykoliv a bez potíží. Přesně tak by se mohla Praha změnit v moderní a snadno průjezdné město, aniž by lidé byli terorizováni.

Místo toho chtějí Hřib a spol. navýšit cenu rezidenčního parkování na dvojnásobek a grázlové z Prahy 3 dokonce na trojnásobek dnešní úrovně. Praha 3 proslula odsuny slibovaných privatizací, špatnou správou stávajících státních nemovitostí a předáváním sociálních bytů těm, kteří se o ně nijak nezasloužili. Radnice nasává peníze ze zvýšených nájmů a doslova lže. Také utrácí za nesmyslné projekty, třeba cena nového loga byla omračující. Připravuje se městský holubník, který má de facto odvést pozornost od toho skutečného na radnici. Blíží se volby, je tedy třeba vzít rozum do hrsti a nedopustit, aby se podobní lidé dostávali do vedení radnic. Zamysleme se konečně nad tím, co nám všem leží v žaludku a pojďme s tím něco dělat. Není li už pozdě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 267 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)