PIRK
7.10.2020
Kategorie: Společnost

Děkuji, nechci!

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekAsociace děkanů lékařských fakult České republiky, takto dětský neurochirurg, patolog, kardiolog, kardiochirurg (spolužák z gymplu), onkolog, ortoped a nefrolog, tedy skupina lékařů, kteří také nejsou odborníky v epidemiologii nebo infektologii, leč všichni jsou zcela závislí na penězích ze státní kasy, se distancuje od petice „Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím ohledně tzv. koronavirové krize“, podepsané – jak sami páni děkani píší – předními či mediálně známými lékaři, kteří však podle nich nejsou odborníky v oblasti epidemiologie či infektologie a jako skupina nezastupují žádnou relevantní lékařskou či vědeckou organizaci.

K čemuž já ale dodávám, že to, že nezastupují žádnou relevantní lékařskou či vědeckou organizaci, není žádný argument, ba naopak, to, že na rozdíl od pánů děkanů jsou vesměs finančně i jinak závislí pouze sami na sobě, je v téhle debatě plus. Jinými slovy, vynikající lékaři, někteří přímo světového formátu, jimž přizvukují i někteří epidemiologové a virologové, mají podle pánů děkanů mlčet, neb medicíně – na rozdíl od pánů děkanů – zřejmě nerozumějí.

Tohle už není o medicíně. Ani o epidemiologii.

Zrovna tak jako o medicíně není skutečnost, že zatímco jedněm poskytují veřejnoprávní média, která si rukou společnou a nerozdílnou platíme všichni, ať už si o covidu myslíme to či ono, ti druzí, co to vidí jinak, jsou pomalu, ale jistě vytlačováni do pozice samozvanců a ztroskotanců, kteří musejí být umlčeni. Ale to už jsme tu kdysi měli. Totalita nemusí být jen bolševická, ale zjevně může být i kovidová.

To opravdu už zase nesmíme slyšet jiné názory než ty jediné „správné“ a povolené?

Zároveň se po nás chce, abychom bezmezně respektovali plukovníka, jenž ještě nedávno chtěl promořovat, aby na politickou objednávku záhy otočil, epidemiologa, jehož rodina jede ve farmako-byznysu, podnikavce, jenž si před pár týdny zřídil živnost na prodej zdravotnických pomůcek, a nyní také ministra, který nám všem ty zdravotnické pomůcky nasazuje na ústa, zavádí zmatečná opatření, z nichž mnohá postrádají elementární logiku, vyhrožuje povinnou vakcinací, jako vedlejší efekt mnohým bere práci a ničí živnosti a možná by nás tu nejraději znovu zadrátoval. A taky si už prosadil nouzový stav. Zřejmě, aby se nejen jemu lépe nakupovalo bez výběrových řízení.

Výsledek? Zatímco jedni krachují, jiným se kšefty nebývale hýbou.

Děkuji, nechci! Mám dost své vlastní zodpovědnosti, abych nehazardoval se životem svým ani svých blízkých, i dost svého vlastního rozumu, abych si vyslechl nejrůznější názory a sám si udělal závěr. Propagandistických nalejváren, dopisů pragováků, rezolucí z továren i antichart všeho druhu už jsem si za svůj život užil dost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 204 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (46 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
193 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)