NETANJAHU
14.6.2021
Kategorie: Politika

Děkuji “Bibi”

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

To že doma nikdo není prorokem a že dobré skutky musí být za každých okolností po zásluze potrestány, se v jasném světle ukázalo v Izraeli.

Přestože Benyamin Netanyahu opakovaně vyhrál několikeré, po sobě jdoucí volby, vládu se mu sestavit nepovedlo a namísto ní vznikl jakýsi prapodivný hybrid, ze kterého běhá snad všem přátelům Izraele mráz po zádech. Podrobně o všech událostech, s erudovaností jemu vlastní zde píše můj ctěný pan kolega Lubomír Stejskal a tak já se, jak je ostatně mým zvykem, omezím jen na osobní pocity.

Politika se pěkně husté a často velice páchnoucí bahno a politik, zvláště ten úspěšný je nejvíce ohroženým druhem. V případě politika, kterému leží opravdu na srdci blaho země, to platí dvojnásob. V Izraeli se to projevilo naplno a tak, přestože je neoddiskutovatelnou “Bibiho” zásluhou, že Izrael stále ještě existuje a že je stále světovým technologickým lídrem, že svoboda, ve které obyvatelé této země mohou už po celá desetiletí žít, je na nejvyšší úrovni v regionu a že by mohla být vzorem i pro mnohé další světové země, tak přes to všechno, se Netanyahuovi dostalo velké porce nevraživost, nadávek, urážek a útoků, bohužel právě z domácího dvorečku. Posloužila k tomu také mlžná kauza údajné korupce, kdy přestože ještě nedošlo k žádnému rozsudku, bylo odpůrcům, převážně ze strany levice jasné že premiér je vinen. To vedlo k mnoha masovým demonstracím, které, troufám si říct, měly svůj podíl na tom, že nebylo možné vyvrořit fungující vládní koalici a že vítězství Likudu nebylo přesvědčivější.

Jakým směrem se bude dále Izrael ubírat je velká otázka a je také velkou otázkou, co nová, podivně slepená vláda bude znamenat pro bezpečí obyvatel, této nádherné země. Z mého pohledu, tak jako nově vzniklá situace vyvolává u přátel Izraele na čele vrásky, tak u jeho nepřátel budí naději, že snahy o destabilizaci a postupné zničení budou úspěšné. Naftali Bennett se vždy projevoval jako veliký patriot a jestřáb, bude tedy zajímavé sledovat, jak bude reagovat nyní, v případě dalších teroristických útoků, nejen z Gazy. Jestli sliby, které musel za premiérské křeslo dát, neotupí jeho vlasteneckou neústupnost.

To ukáže budoucnost ale nyní je důležité vyslovit úctu a obrovské díky odcházejicímu premiérovi, popřát mu pevné zdraví, sílu do boje s nepřáteli a do dalšího boje o blaho Izraele.

Díky vám, pane Netanyahu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 059 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)