MINARPROCHAZKA
29.9.2020
Kategorie: Politika

Dej se k Čižínskému Mináři

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Také mě moc potěšila zpráva, že zakladatel Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář míří do politiky. Prý už složil všechny funkce ve svém…. co to vlastně bylo? Neziskovka? občanské sdružení….. předal to jakési holčině a jal se využít svého velmi známého jména v reálpolitice. 

 

Naše milionové hnutí má nejen transparentní účet, ale i netransparentní na kterém leží také pěkná sumička, takže peněz tam mají dost a nepochybuji, že Minář je pro jakoukoliv partaj bohatou nevěstou, která za sebou dotáhne nejen sponozory, ale i slušnou hotovost na kterou se skládali svými malými dary různí neznámí filantropové. 

První, kdo Minářovi nabídl angažmá, byl Vít Rakušan, ale tomu dal Minář košem a prý jedná s Čižinským s jeho Praha sobě. Byl to tuším Alef Nula (Ne byl to Immanuel Kant – musel jsem se to dozvědět přímo od něj, protože mi z toho hrabe) , který u nás první poukázal na propojení Mináře a Čižinského a prorokoval, že právě tato akcička bude završením celého chvilkařského hnutí. Immanueli, hoďte častěji nějaký ten komentář, chybí nám vaše prognostické postřehy. Vrchní prognostik by měl věštit poněkud víc. 

Ono to bude docela legrace… Minář vystupoval v televizi, rádiu, měl spoustu videí na youtube, dával statusy na fejsbůk, dělal spoustu rozhovorů a každé jeho slovíčko je navěky na síti jako v matrixu a bude připomenuto v tom nejméně vhodném okamžiku. Nejpozději ve chvíli, kdy Minář začne dělat přesně ty věci, které jako chvilkař kritizoval.  Ono to totiž v politice jinak nejde. Dokonce se v politice poměrně často stává, že koalujete s lidmi, proti kterým jste před volbami bojovali jak to jen šlo. 

V této republice se našlo poměrně dost lidí, kteří Minářovi jeho spolek platili. Teď zjistili, že v podstatě platili Minářovu politickou kariéru. Zaplatili mu pořádné PR a dostatečné zviditelnění a nejspíš mu zaplatili i jeho budoucí předvolební kampaň. Zbytku Milionu chvilek zaplatili několikaleté teplé místečko, protože těžko můžete dělat apolitický protest proti politikům a vynechat bývalého šéfa. Případně mu dokonce budou muset holdovat, ať se už Zrzek nechá od Čižinského přemluvit k čemukoliv. 

Vidlácky bych si proto myslel, že Babiš si může nejen oddechnout (pokud ve Chvilkařích vůbec někdy viděl problém), protože velké demonstrace už nebudou. Tu a tam převezmou televize stošedesáté ultimátum Milionu chvilek, aby politici dělali něco, co by se jim líbilo, ale to bude všechno. Jestli mají Roll a ta nová rozum, zvednou si platy a budou ještě nějakou dobu předstírat boj proti Babišovi. Nějaké peníze ještě přijdou a když to vezmou za správný konec, vydělají si na pěkný baráček někde u Prahy, nepředřou se a za pár let se na ně zapomene a budou moci jít někam do práce. 

Kromě toho je Minář teď bude stahovat ke dnu. Bude dělat nepopulární věci a pokud bude zásadový, Čižinský s ním brzy vymete zem, protože narozdíl od Mináře, Čižinský si s nějakou morálkou hlavu nedělá a všechny prostředky jsou posvěcené účelem.  Zároveň dělat politiku v Praze je největší kravina, protože v Praze se dobře vládnout nedá. I Minář se pěkně umaže politickým hnojem, i on bude muset občas vykládat voličům, že to co jim chčije na hlavu je déšť, i on bude jednat s bohatými Janoušky a Rittigy a i on se nechá chytit do jejich vějiček. Ne, vůbec nemusí vzít úplateček, ale ušpiní se od nich dostatečně. Brzy bude muset být vděčný partaji i sponozorům za jejich dary, aby mohl mít mordu na bilbórdu a všechno se vrátí do starých kolejí.

Vzhledem k tomu, že Minář má minimální zkušenost se skutečným světem politiků, divných kamarádšoftů a podezřelých zájmů a vlastně vůbec neví nic o světě a jak těžko se i vrcholnému politikovi vydělává na chlebíček, řekl bych, že dlouho nevydrží. A kdyby vydržel, nevydrží mu ryzí morálka a to ani jako maska. A i kdyby mu to jako maska vydrželo, stane se dalším Schláfenbergem a bude sloužit jako fíkový list nějakému bezskrupulóznímu novodobému Kalouskovi. 

Každopádně Babiš i Zeman myslím měli moc hezký den, když se to dozvěděli. O ztrátu zbytku reputace se Minář postará sám. Politik totiž jinak ani dopadnout nemůže. 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 366 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,14 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.