30.8.2015
Kategorie: Politika, Společnost

Deformované a deformovatelné jednání lidí placených odjinud (II.)

Sdílejte článek:

KAREL PAVLÍČEK 30|08|2015

(I.díl) Aktuálně vyplácení lidí ze státního rozpočtu, z peněz vytažených z občanů na základě nějakého zákona, z dotací, subvencí, staví tyto jedince do role šiřitelů, dá se říct nelidského jednání, směřujícího především k vlastnímu prospěchu, bez ohledu na širší okolnosti. Jsou zbaveni zpětné vazby, která koriguje jednání ve prospěch celku. Jsou prokleti, stiženi skoro nevyléčitelnou nemocí, která se dá pojmenovat jako krátkodobý prospěch na úkor ostatních.

Něco se stane s jejich způsobem myšlení, jako by jim určité souvislosti vypadly z hlavy. Rozhodně by to stálo za pečlivé zkoumání, jedná se o patologickou změnu chování, jako by jim najednou něco vymazalo vrozené sociální chování. Především začnou používat násilí proti vlastním lidem za účelem zajištění vlastního postavení. Jsou najednou postaveni mimo sebefinancování a děs z toho, že by se měli vrátit na svobodný trh, kde se platí jen za vykonanou službu nebo použitelné zboží, je podvědomě děsí. Proto budou za jakoukoli cenu obhajovat svoje metody nabytí peněz s průvodními katastrofálními jevy, za cenu zhroucení celého systému. 

Jsou staronovou kategorií, kam dřív patřil jenom panovník, jeho sloužící a šašek. Připomínám, že šlechtici provozovali hospodářství v nějakém rozsahu, což znamenalo přece jenom nutnost uvažovat v širších souvislostech. Panovník byl jen jeden, v současnosti jsou stiženi neschopností logicky uvažovat zástupy politiků s významným doprovodem, takže se to i při strmém růstu produktivity dá stěží utáhnout, proto ta zadluženost, tisknutí a emitování nekrytých peněz. Ještě stejnou roli jako hlava státu, hrál také papež s kardinály, biskupy. Placení kněží s deformovaným myšlením stojí na kazatelnách a u oltářů, slouží mši a neuvědomují si při tom, že u politiků mají co činit s lidmi, kteří popřeli základní křesťanskou morálku, dopouštějí se smrtelných hříchů proti Desateru, když vraždí, kradou a lžou. Místo, aby tihle křesťané stáli na barikádách proti hříšníkům, tolerují je, někteří se s nimi dokonce angažují. Je symptomatické, že když Jan Hus vytýkal církevním hodnostářům stejnou odtrženost od skutečnosti s jejich životem mimo nějaké tržní prostředí, vyžadoval na nich   především skromné vystupování a službu potřebným, nechali ho pro jistotu upálit.

banksters pigs at the trough

Všichni, kteří se účastní rozkrádání prostředků získaných odjinud, jsou životu nebezpeční, protože to paralyzuje jejich mozek. Bohužel nedá se například počítat ani se Stranou svobodných občanů, pod vedením pana Macha. Celá strana i jejich vedoucí se nechali zapsat do pořadníku na příspěvky, předseda dokonce v lákavé výši v Bruselu. V té chvíli přestali být svobodní, ale stali se čekatelé na milodary, ve skutečnosti něco podobného jako jsou ti před kostelem s nataženou rukou. V tom okamžiku je přestalo příliš zajímat, jestli prší na jaře na zasetá pole, jestli byla vyvinuta technologie pro zpracování radioaktivního odpadu. Jejich hlavní problém je přesáhnout 3% limit odevzdaných voličských hlasů pro jejich spolek, aby jim přišly peníze z rozpočtu, vybrané násilím od produktivních. Nejsou svobodní, jsou přihlouplí zločinci. V tom spočívá celá tragedie lidí, kteří se nechají platit odjinud.

Proto zanechme všech nadějí, pokud je neoddělíme od jejich penězovodů, a oni se drží u pípy jako klíšťata v psím kožichu, jen někteří odpadnou, když se napijí naší krve. Je to podivný proces, který se odehraje v jejich hlavách. Sám to dobře nechápu, připadá mi to jako paralýza mozku. Dokonce to vypadá, že je to nevyléčitelné, nevratné.

Zvládnout úvahu o nemravnosti parazitického způsobu života dokáže, obávám se, jen jeden z milionu, což zhruba odpovídá počtu těch, kteří odmítli následovat Hitlerovy vojáky do útočné války. Mimo několika zoufalých blogerů jsem například v zastupitelských sborech zastihl jediného postaršího muže v bruselském parlamentu, jehož jméno jsem zapomněl, který po debatě o zpřísnění daňových zákonů prohlásil vzrušeně na adresu kolegů asi toto: „Není vám hanba, sedíte tady v teple, sami žijete z toho, co jste na sebe nechali vybrat a ještě vám to nestačí. Jednoho dne sem lidé vtrhnou a pověsí vás a budou v právu.“

Nikdy v dávné historii vzniku našeho druhu jsme nepotřebovali lidi, kteří nám upravují vztahy, dokonce za peníze, které od nás násilím vybírají. Jsme geneticky vybaveni pro život ve skupině, máme sociální nadání. Čekáme dál zoufale na ty, kteří nadaní empatickou inteligencí proklestí džungli nepřirozených zákonů, zruší všechny trafiky, které si nechali pořídit pomocí lobbistů, všichni vykutálenci, přes lhostejné poslance a senátory, kteří nejsou schopni pochopit, jakého doslova zločinu se dopouštějí, když znovu zavádějí například cechy, tedy povinné komory, kontrolní úřady a ústavy, které kontrolují kde koho, ale ne sebe. Hezké je, že se chystá ministerstvo sportu, tam se bude asi kontrolovat, jak velké jsou na milimetr fotbalové branky a jestli je trávník dost hustý, nebo jestli napadlo dost sněhu, aby se mohlo koulovat.

Skoro to vypadá, že pár blogerů bude dál jenom psát svoje zoufalé články a naši nepraví VIP budou dál tancovat a popíjet na Karlovarském filmovém festivalu. Tragický nárůst duševních poruch u obyvatelstva bude pokračovat, jedni budou dál bohatnout, když se dostali k lizu, tedy k loupání perníku ze státní chaloupky, další se budou hrozit vyhlídek na to, jestli bude nějaký důchod, až zestárnou.

Přesto se na obzoru vynořuje naděje. Zrealizuje se revoluce, tentokrát zaručeně poslední, další už nebudou potřeba. Pokud jsme při rovném, přímém a všeobecném volebním právu, s většinovým systémem, kdy pravdu mají ti, kterých je o jednoho víc, nehledě na to, že se počítající mohl splést, bez šancí něco změnit, bude to umělá inteligence, která jim to spočítá. Jedni budou k smíchu, všichni ztrapněni, jako byli komunisté po roce 1989, než se otřepali, někteří budou stát před soudem, podobným tomu, co se konal se zločinci v Norimberku.

Měli by začít rozbíjet stroje, jako dělníci v 18. století, protože tahle šance začíná být docela reálná. Dnes se dá dost přesně vypočítat počasí z mnoha údajů. Když se těm zadrátovaným potvorám poskytne dost informací, vypočítají, že nás nemohou vést průměrní a podprůměrní, že si vystačíme sami, jako v těch dobách, kdy jsme se cpali mamutím masem a vzdorovali době ledové, kdy slovo politik neexistovalo. Už dnes jsem někde četl hezké přirovnání, a sice že jejich společenská prestiž je horší, než má posádka fekálního vozu, i když já sám mám tyhle lidi v úctě, protože bez nich bych musel používat suchý záchod. Ještě bych se chtěl dožít časů, kdy slovo politik bude nadávka horší než kretén nebo zločinec a bude zase platit, bez práce nejsou koláče, s tím, že žvaněním za pultíkem a bezhlavým mačkáním knoflíků, se nedá pomlít obilí ani zatopit v troubě.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
9 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.