27.8.2015
Kategorie: Politika

Deformované a deformovatelné jednání lidí placených odjinud (I.)

Sdílejte článek:

KAREL PAVLÍČEK 27|08|2015

Nejvíce na nás doléhají současné události, děje, které nás bezprostředně ovlivňují. Jestliže shledáváme, že se jedná o nepříznivé okolnosti, kdy se ve světě, který nás obklopuje, cítíme špatně, je na místě snažit se analyzovat situaci, aby bylo možné najít řešení, které by nás uspokojovalo, případně řešení, které by změnilo poměry kolem.

Není potřeba být vyzbrojen znamenitým bystrozrakem, abychom mohli konstatovat, že řešení situace je nanejvýš aktuální vzhledem k opakovaně popisovaným společenským neduhům, které už dokonce vykazují negativní působení na životní prostředí a ekologii planety. Stačí se ale zaobírat nezaměstnaností, dluhovým financováním, úpadkovou demografickou křivkou.

Naprostou neschopnost současných vládnoucích dokumentuje skutečnost, kdy se u nás i jinde v Evropě vyskytuje různě vysoká nezaměstnanost od 7% do 50%, ta u mladistvých například ve Španělsku. Přitom odstranit tento katastrofální stav způsobující depresivní poruchy u obyvatelstva, je velmi jednoduché. Stačí zpočátku realizovat úspory ve státní správě, zrušit zákony umožňující mnoha zájemcům parazitickou činnost, zabývající se především byrokratickým šikanováním lidí, tím zvednout výkonnost společnosti, aby nevznikalo dluhové hospodářství, ale vznikala nadhodnota, za kterou lze zaměstnat všechny.

Momentálně to vypadá, že politici jsou tak hloupí, že si myslí, že když rozšíří štáby různých poskoků, kteří se kolem nich zbytečně motají, že zajišťují zaměstnanost. Jejich řeči o tom, že není práce, jsou nesmysl. Můžeme podkopat města, jako to udělali naši předkové, jen ve větším rozsahu a ne paličkou a dlátem, ale elektrickým kladivem. Tím vytvoříme prostory, kde je v zimě teplo a v létě chládek. Můžeme nastavět hráze a zadržet srážkovou vodu, s tou zavlažovat vyrovnaná pole. Můžeme postavit bydlení pro ty z paneláků, vyrobit elektroauta, která nevypouštějí CO2. Je toho nekonečně mnoho, jen potřebujeme zachránit peníze před vládnoucími parazity.

Dalším důkazem neschopnosti je organizování subvencí a dotací, kdy se těm produktivním nařídí vysoké daně, ty se dají k dispozici politikům a úředníkům, kteří vytvoří složité podmínky pro poskytování, aby se mohli zbytečně živit různí poradci pro vyřizování dotací. Tím se část peněz prodrbe, zbytek se obvykle investuje do akcí, jako jsou předražené akvaparky, cyklostezky, záchrany chátrajících zámků v majetku státu, značná část se posléze prostě rozkrade v krabicích od vína. Proto bude nutné posílit kontrolní mechanizmy, aby nedocházelo ke korupčnímu jednání a tak pořád dokola, místo aby se celý cirkus s penězi v podstatě ukradenými těm, co ještě dál zoufale pracují, zrušil.

Další katastrofa nás čeká, když se přistěhovalci z jihu, většinou mladí muži nabití testosteronem umístí do sběrných táborů, možno říci do kotců, kde jsou zadarmo živeni a šaceni, takže se jim v hlavách naprosto logicky líhnou nápady, jak svoje pudy uplatnit. Zločinnost a znásilňování jsou pro tyhle zoufalce většinou východiskem.

Jestliže ryba smrdí od hlavy, řekl bych, že je rozhodující, zabývat se těmi, kteří nás vedou. Přesněji, slovo vedou je příliš slabé a nevhodné, oni nás táhnou, dokonce jdeme, označeni rodnými čísly, bez přehánění na pochod smrti. Kolem kráčejí samopalníci připraveni použít násilí proti tomu, kdo by se rozhodl vybočit. Táhneme do dílen, továren, na pole, na moře a do vzduchu v podstatě na nucené práce. Naším úkolem je vytvořit hodnoty, ze kterých si můžeme nechat zhruba čtvrtinu, ostatek musíme odevzdat k přerozdělování ve skutečnosti k dispozici vládnoucím. Robotní povinnost se pro určitou část obyvatelstva opět opakuje s tím, že zatím se z roboty nelze vykoupit, o to byl středověk pokrokovější. Špatné pro nás je, že jsme stále se zmenšující menšina. Momentálně to vypadá na 25% populace, tedy tak asi na 35% ze všech voličů, se zhoršující se tendencí.

Náš úděl je potupný, trpné pokračování tímto způsobem znamená nevyhnutelnou katastrofu. Problém nespočívá jenom v tom, jak je nám po těle a po duši; daleko významnější je to, co se děje s našimi penězi, které musíme odevzdat.  

penize22

Nejdemonstrativnější bývají krajní případy. Jde tedy o to vysvětlit, jak je možné, že z obyčejných občanů Německa, kde fungovala původní forma demokracie, se náhle stali nemilosrdní příslušníci SS, vojáci Wehrmachtu dobývající cizí území, dohližitelé v koncentračních táborech, piloti svrhující bomby nejen na Guernicu. Podobná situace se odehrávala na východě v SSSR, v Číně, Kambodži. Jak to, že naši komunističtí předáci po roce 1948 začali znárodňovat velké podniky i ševce na verpánku, jak to, že zavraždili Miladu Horákovou a mnohé další, ostatní nevinné lidi odsoudili na mnohaletá vězení. Ve všech případech se jedná o iracionální počínání. Německo bylo rozbito, zemřelo 60 milionů lidí, podobné oběti byly v Gulagu organizovaném sovětskými komunisty. V roce 1989 jsme prohlásili vládu jedné strany za nesmysl, odsoudili všechny zločiny totalitního režimu u nás.

Jaký společný jmenovatel mají všechny tyhle události? Všichni bývalí krejčí, jako byl soudruh Bilak, zámečníci, jako byl soudruh Ceaušescu, zedníci, úředníci, bodří tatíci, posléze dozorci v koncentrácích nebo na Gulagu, se stali nebezpečím pro někoho dalšího díky tomu, že dostali zaplaceno odjinud. Jenomže ne od zákazníka, kterému prodali ušité sako, nebo postavili dům. Dostávají zaplaceno obvykle z peněz, které byly získány použitím násilí na ostatních, kteří prostředky dokáží vydělat tvořivou prací, kterou zhodnotí na trhu. Potom jakoby obdarovaní, mohou vystoupit z přirozeného chování a obvykle začít řádit, někdy úplně děsivě, jak ukazují případy z koncentračních táborů. Navíc se často jedná o vcelku nenáročnou činnost, pro některé psychopaty dokonce zábavnou. Platí to téměř bez výjimky, jen několik vzácných mužů a žen se odmítlo účastnit.

Převedeno do současnosti. Kdo dostane zaplaceno mimo tržní mechanizmy, může se přestat ohlížet na původní mezilidské vazby a vztahy, může si pořídit především zahálku a většinou ponurou zábavu založenou na různých formách výkonu násilí, útisku, samozřejmě různých forem loupeže.

Jestliže se hrozíme počínání současné garnitury tak zvaných politiků, je to způsobeno především tím, že žijí mimo tržní vztahy, že dostávají zaplaceno, aniž by odvedli něco, co by se dalo zhodnotit na svobodném trhu. Jestliže z minulých uzavřených historických událostí zjistíme, že vystoupit z tohoto kruhu se odhodlá jen jeden z milionu, zřejmě na základě nějaké logické úvahy, když pochopí předem, že se jedná o katastrofální omyly, můžeme se zhrozit našeho dalšího osudu.

(Pokračování)

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.