babisrepublika
22.8.2021
Kategorie: Politika

Debakl opozice poprvé obrazem v průzkumech

Sdílejte článek:

JIŘÍ FIALA

“Státy se udržují myšlenkami, z nichž se zrodily…”

Babiš se udržuje marasmem (a planými nadějemi), jež ho kdysi vynesly nahoru…

Podle posledních předvolebních průzkumů by (prý) volby (znovu) vyhrálo Babišovo salámovo-koblihové hnutí, neboť voliči se začali odklánět od opozice – a vrátili se ke “staré, dobré koblize”.

Je to zoufalství v praxi, přehled totálního politického marasmu a absolutního selhání elit v této zemi, pokud se v ní vůbec nějaké kdy stačily vytvořit, neboť zbohatlé grázly a mafiány všeho druhu lze sotva asi za elity považovat a již s přechodem hranic směrem na západ se rychle mění z obdivovaných vzorů v čistě kriminální živly, s nimiž by nepovečeřel ani běžný účetní, natož aby si to pokládal za čest.

Babiš tak těží ze setrvačnosti, pohodlnosti a zejména prodejnosti lidské spodiny, jež, pokud se ji komu podaří podchytit, může dotyčného přivést až k volebnímu vítězství, zejména pokud se spojí ještě s dalšími faktory, jako je zejména zoufalá slabost protivníka, kterému chybí prakticky vše, k úspěchu nutné : Osobnosti, i přitažlivé, zásadní programy. A především pak opravdovost a poctivost. A to jak ve vyjadřování, tak zvláště v úmyslech.

Současná parlamentní antibabišovská opozice postavila svůj program prakticky jen na negaci Babiše. Říkají : Nevolte Babiše, Babiš je čiré zlo, volte nás. Ale – proč, to už zapomínají sdělit.

Mezi řádky z toho lze vyvodit jen následující odpověď : Volte nás proto, že chceme vládnout, stejně jako Babiš, jen jsme neuměli póvl dostatečně zmanipulovat a koupit si ho, jako to uměl on.

To opravdu nikoho neosloví, ani nenadchne.

Mrtví po pandémii přestali být tématem, Babišovo zoufalé selhání v této kapitole – ale i v mnoha dalších, stačí se podívat na dopravu, státní finance, inflační indexy – bylo – póvlem – velkoryse zapomenuto, a ten se vrátil ke svým “starým dobrým jistotám”.

Babiš, podle toho, co předvedl doposud, není žádný úspěšný podnikatel, jak si ho jeho volební nanynky  vysnily, ale neonormalizátor.

Jeho období náramně připomíná období éry Husákovy, a to jak praktikami, tak totálním morálním úpadkem, tak ale i typem lidí, kteří z tohoto režimu profitují : Okrajoví outsideři, kteří najednou přišli k moci, penězům a vlivu, o kterých by se jim za standardních okolností ve vyspělých zemích mohlo jen zdát.

Oproti Husákovi má sice Babiš stále co dotahovat, vždyť ten přece sbíral 99,9% hlasů voličů, ale zase je pravda, že dnes tak drtivou většinu ani nepotřebuje, byla by podezřele nápadnou.

Postavit celý svůj program na negaci jednoho gaunera, je ubohost, malost a zapšklost. Není proto žádného divu, že se voliči od současné opozice, tedy té parlamentní, odvracejí.

Divem je, že tuhle opozici vedou lidé, kterým tohle asi nedochází nebo dojít nechce, kteří zůstali stejně špatnými jako v situaci, jež umožnila Babišovi nástup a myslí si, že – nějakým mávnutím kouzelného proutku – jsou najednou pro voliče znovu dobří dost.

Výsledkem je, že kvalifikovaný volič, jenž hledá jak stabilní a průkaznou politickou orientaci, tak i spolehlivost a osobnosti, jež ji mohou zaručit, nemá následně koho volit – čehož si průzkumy všímají rovněž.

Troufám si říct, že k těmto voličům, kteří volit chtějí  – a nemají koho – patřím, a to již tradičně, i já.

V zemi, kde faktická pravice vymizela, byla vyhubena či vyemigrována – a je suplována levicovými paky všeho druhu, která ve skutečnosti vůbec netuší, co to pravicová politika je – viz zoufalec Czernin, který slibuje voličům, že udělá vše pro to, aby zabránil nástupu populistů, načež veřejně předvede, že sám je populistou nejryzejším – viz jeho hlasování pro náhradní výživné, tento typicky levicový nesmysl, mající za cíl jedině další rozbíjení tradiční rodiny a skrytý útok na heterosexuálního muže, tento zvláště ohrožený živočišný druh, zasluhující zvláštní ochrany, a to především pravicových stran, či těch, co se za ně alespoň oficiálně vydávají – tedy v takovéto zemi je pro kvalifikované voliče opravdu těžké odevzdat s čistým svědomím svůj hlas.

Nemohu než doporučit, o čem jsem již jednou psal  : ODEVZDÁVEJTE BÍLÉ HLASY !!  K volbám choďte, je to důležité, ale stejně důležité je znát i počet voličů, kteří si z tohoto zkorumpovaného, levicovo populistického menu nemohli nijak vybrat.

Teprve pokud bude těchto hlasů zajímavé procento, může to někoho donutit k zamyšlení, jak a čím tyto hlasy získat na svou stranu – a že to asi nebude ani za koblihu, ani za šlechtický titul nebo proklamované příbuzenství s Karlem IV.  (Zde – viz Jan Neruda, ten to věděl dobře : “Jeť sláva otcův krásný šperk pro syny, však kdo chceš ctěn být, dobuď cti si sám !!)

Jedině takové zamyšlení pak může v dlouhodobějším výhledu vést ke změně a proměně politické scény a representace, na kterou dnes sedí velmi výjimečně trefně následující česká přísloví:

  • Jeden za osmnáct, druhý za dvacet bez dvou…
  • Škoda každé rány, která padne vedle… 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 995 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,16 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)