trumpdavos
23.1.2020
Kategorie: Společnost

Davoský projev prezidenta Trumpa

Sdílejte článek:

HANA LIPOVSKÁ

Davoský projev prezidenta Trumpa je výbornou kapitolou z pokrizové hospodářské politiky. Nicméně, navzdory zajímavým pasážím z ekonomie trhu práce a mezinárodního obchodu, vybírám několik skvělých úryvků ryze státnického rázu:

* Nejvyšší povinností národa je povinnost vůči svým občanům. Uznání této pravdy je jedinou cestou jak vybudovat víru a důvěru v tržní systém. Lidé budou investovat do budoucnosti svého národa,
jen pokud je stát postaví na první místo.

* Dnes není čas pesimismu, dnes je čas optimismu. Strach a pochybnosti nejsou na místě, je čas ohromné naděje a radosti a optimismu a činů.

* Předpovídali populační krizi v 60. letech, hladomor v 70. letech, a vyčerpání ropy v 90. letech. Tito alarmisté vždy požadují totéž: absolutní moc opanovat, přetvářet a ovládat každičký aspekt našeho života.
Nikdy nedovolíme radikálním socialistům, aby zničili naše hospodářství, rozbořili naši zemi nebo vymýtili naši svobodu. Amerika bude vždy hrdou, pevnou a nedobytnou baštou svobody.

* Katedrálu Notra Dame loni pohltily plameny (…) Víme, že bude znovu opravena. Bude obnovena přenádherně. Mohutné zvony se opět rozezní, aby je všichni slyšeli, vzdají slávu Bohu a naplní srdce milionů úžasem a bázní.

Evropské katedrály nás učí jít za velkými sny, odvážnými dobrodružstvími a nespoutanými tužbami. Vyzývají nás, abychom zvážili nejen co budujeme dnes, ale také, co po nás jednou zůstane. Vydávají svědectví o síle obyčejných lidí, kteří jsou schopni neobyčejných skutků, pojí-li je velkolepý, ušlechtilý cíl.

Bůh vám žehnej. Bůh žehnej vašim zemím. A Bůh žehnej Americe.

*** *** ***
Pozn.: (můj) neumělý překlad místy není zcela doslovný, fráze, které přímo odkazují např. na biblické texty překládám v souladu s vžitými českými obraty. Obsah je plně zachován, doporučuji však anglický originál, je jistě květnatější a čistší.

  • Hana Lipovská, fb
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 710 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)