ufo
2.5.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Dary z nebe

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Odkud přilétají? Z dalekého vesmíru, nebo z jiné reality? Či snad z budoucnosti? Na tuto výchozí otázku kolem neidentifikovatelných létajících objektů neboli UFO, zřejmě ještě dlouho odpověď nenajdeme. Jedno ale víme: Nejsou to tak úplně dokonalé stroje. A jejich posádka jakbysmet. Dělají chyby.

Nejznámější zřícení UFO proběhlo v Novém Mexiku nedaleko města Rooswell. Stalo se tak v roce 1947 a dodnes tato událost není uspokojivě vysvětlena. Nejdříve oficiální místa přiznala, že havaroval létající talíř, ale už o pár hodin později vše popřela a přišla s jinou verzí. Údajně se jednalo o havárii meteorologického balónu, o něco později zase platila verze, že spadl špionážní balón Mogul. Nakonec se všichni zasmáli a řekli, že šlo o tajné cvičení s použitím umělých figurín. Pokud mělo jít o tajné cvičení, tak by snad byla lepší ta verze o meteorologickém balónu. Ale to je věc názoru a hlav pomazaných, které nám dodnes čas od času servírují své verze různých příhod. Donedávna ovšem ještě žili přímí svědci této události, kteří se v pokročilém věku odvážili promluvit. Viděli trosky létajícího objektu s podivnými nápisy na bocích, připomínající egyptské hieroglyfy a dvě mrtvé bytosti nevelkého vzrůstu.

Pak prý na místo nehody dorazili vojáci a kdosi důležitý od vlády. Nejprve přítomným svědkům poradili, aby ráčili laskavě o celé delikátní situaci pomlčet, nebo je odvezou na místa, kde se jim určitě líbit nebude, pak naložili trosky a těla a zmizeli neznámo kam. Jestli mohu vyjádřit jistou smělou domněnku, tak odjeli do tajného vládního skladu, kde už je uskladněna archa úmluvy, kormidlo z Noemovy archy, Hitlerovy sandály a mnoho dalších pozoruhodných věcí.

Jenomže na konci čtyřicátých a začátkem padesátých let se s dalšími haváriemi UFO doslova roztrhl pytel. Tak jen ve zkratce, kdy a kde se tyto neznámé létající objekty zřítily: Rozhodně vede Rooswell. Tam údajně došlo k haváriím UFO ještě dvakrát v roce 1947, pak v roce 1949 a 1954. Řekl bych, že pro piloty UFO dost riziková oblast. Další havárie: květen 1947 – Socorro, 1949 –Montana, u jezera Hebgen, 1952 – Severní Virginie, okres Braxton, září 1950 – Albuquerque a červenec 1950 Carlsbad, Kalifornie, okres San Diego North. K tomuto poslednímu místu mám drobnou poznámku. V roce 1880 zde jistý John Frazier navrtal zdroj minerální vody, o kterém se později tvrdilo, že má stejné složení a účinky jako voda v našich Karlových Varech, tehdejším Karlsbadu. Dodnes panují mezi oběma městy partnerské vztahy.

Vzhledem k uvedeným místům nehod, to vypadá tak, že tyto stroje odjinud, by měly létat kdekoliv po Zeměkouli, jenom ne nad USA. Tam se jim evidentně nedaří.

Současní badatelé v oblasti UFO přišli s hypotézou, že výše zmíněné havárie měly vliv na náš průmyslový pokrok. Je tedy fakt, že brzy po roce 1947 přichází IBM s přístrojem na noční vidění, který měl vzniknout (podle UFO badatelů) z čoček pilota UFO, objevuje se kevlar, který měl být vyvinut ze skafandrů mimozemšťanů, a součástky z ovládacích panelů létajícího talíře zase posloužily k objevu integrovaných obvodů. Do těchto souvislostí jsou také dávány křemíkové čipy a optická vlákna.
Dále tito badatelé vyjádřili odvážnou myšlenku, že UFO havarovala úmyslně, aby nám mimozemšťané (či co) mohli předat své znalosti a tak nás kulturně obohatit. Myslím, že tato úvaha je, při veškeré úctě k UFO výzkumníkům, naprostá pitomost.

Mám mnohem pravděpodobnější hypotézu. V kritickém období, kdy létající talíře padaly jako současní ministři jedné nejmenované země v srdci Evropy, mohlo jít o chybnou vývojovou řadu. Další už byly OK. Víceméně.

Své o vrtkavosti nových modelů ví firma Boeing. Jejich Boeing 737 Max více padal, než létal a proto musel být takzvaně uzemněn.

Jestli americká armáda ve své jasnozřivosti poskytla vývojářům z Boeingu k inspiraci zřícená UFO ze čtyřicátých a padesátých let, tak to ledacos vysvětluje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiřina Infnerová 400,- Kč

Celkem za měsíc: 5 000,00 Kč
Vybráno 14.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 062 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 3,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.