Nord-Stream
9.9.2017
Kategorie: Ekonomika

Dánský novinář Jens Høvsgaards: Na podmořském plynovodu pod Nord Stream pod Baltem se angažovali a angažují agenti KGB a Stasi

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

Kauza podmořského plynovodu Nord Stream se v českých zemích netěší zvláštní publicitě, a lze se právem domnívat, že řadě českých politiků a už vůbec značné části české veřejnosti se může zdát jako nesouvisící příliš s českými zájmy. Jenže opak je pravdou, a tu potvrzují nálezy zejména dánského investigativního novináře Jense Høvsgaarda.

 

Úvodem stručné vysvětlení: Nord Stream je podmořský plynovod pod Baltem z Ruska do Německa, minoucí všechny další země kolem Baltu: Baltské státy, Polsko a skandinávské státy. Umocňuje už tak dnes 90% závislost Německa a nejen Německa na ruském plynu zvláště tím, že výše jmenované státy pomíjí, a takt fakticky směřuje proti jejich zájmům, zejména pak proti Polsku. Není proto divu, že právě v Polsku se Nord Stream těší obrovské pozornosti jak medií tak i veřejnosti. O Høvsgaardenových odhaleních referuje řada polských medií – samozřejmě nikoliv těch ostře protivládních nebo vlastněných Němci. Jedno z nich podává portál www.niezalezna.pl provozovaný teamem novin „Gazeta Polska“, a prakticky ve stejmém znění i portál www.wpolitice.pl i polská televize (TVP). Jako nejstručnější avšak nic nevynechávající předkládám v překladu článek z Niezależné titulovaný „Senzační zprávy z Dánska. Za Nord Streamem stojí agent KGB a Stasi!“:

Dánský investigativní novinář, Jens Høvsgaard, ve své knize „Spionerne der kom ind med varmen” informuje, že na propagování a stavbě plynovodu Nord Stream byli anebo jsou dále angažováni agenti KGB a Stasi. V pozadí se objevuje vydírání a korupce.

Ukazuji, jak Kreml a Gazprom v čele s Putinem a bývalými agenty Stasi a KGB podmazávali a vydírali politiky a další rozhodující osoby na ministerské úrovni v takových zemích, jako Švédsko, Finsko, Německo nebo Dánsko. Je to špinavá hostorie! – řekl autor knihy v in-terview se servisem „Business Alert“. (pozn. překl.: Originál celého interview v angličtině viz zde)

Během novinářského pátrání Jens Høvsgaard zjistil, že současný ředitel Nord Streamu, Matthias Warnig, byl agentem Stasi v NDR a tajným agentem v Západním Německu. Minulost Vladimíra Putina tajemstvím není. Dánský investigativní novinář však zjistil, že špiony KGB bylo pět z šesti prezidentů Gazpromu.

Putin i Warnig (bývylý agent Stasi, a nyní výkoný ředitel Nord Streamu – red.) jsou staří známí, kteří spolu pracovali za dob studené války v Drážďanech (kde byl tehdy Putin rezidentem KGB – pozn. přek.). Když potřebovali získat na stavbu povolení, zverbovali dávné kolegy z tajných služeb a použili několik špionážních technik, aby vyvinuli nátlak a mohli vydírat politiky a členy civilních služeb v zemích, na tomto projektu angažovaných – hovořil investigativní novinář.

Přestože geopolitická situace od r. 2009 doznala zásadní změnu, dle názoru dánského investigativního novináře sestava, která za plynovodem stojí, je neměnná.  Aby Nord Stream i Gazprom získali povolení ke stavbě nové větve instalace, mají používat hrozby a úplatky.

Novinář alarmuje, že část vůdců z Dánska, Švédska či Finska jsou bývalými agenty podplacení lobisté.

Bývalý švédský premiér Göran Persson je ve věci Nord Streamu nyní dobře placeným lobistou, totéž bývalý finský premiér Paavo Lipponen. Jak první Nord Stream, tak i Nord Stream 2 jsou registrovány v obci Zug ve Švýcarsku, a vedení se skládá z těchtýž lidí – odhalil.  

Z perspektivy Západu byli v r. 2009 r. Putin a Rosja obyčejnými partnery. Když takové země, jako Polsko a Ukrajina nebo baltské státy neustále zbytek Evropy varovaly před záměry Putina, jenž plyn používá jako politickou zbraň, nemnoho západních vůdců to vzalo v úvahu – poznamenal investigativní novinář.

Potud citováno „Niezależna” (česky „Nezávislá” – pozn), v originále. A podobně píše i Wpolityce.pl s titulem „Novinářské pátrání odhaluje temnou pravdu o Nord Streamu – úplatky, ruská tajná služba a německý ochranný deštník“: 

Čtenářům, vládnoucím německým jazykem na toto téma Nord Stream 2 překládám velmi rozsáhlý analytický článek Jörga Himmelreicha z 1. srpna, nazvaný „Nord Stream 2 – ein fragwürdiges Pipelineprojekt (česky „pochybný projekt“ – pozn. překl.) – Deutsche Heucheleien“ (česky „německá pokrytectví“ – pozn. přek.) ve známém švýcarském denníku „Neue Zürcher Zeitung“.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 3,78 out of 5)
Loading...