burka11
27.3.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánsko: Muslimské ženy, které odmítnou práci, protože v ní nesmí nosit burku nebo nikáb, ztrácejí nárok na sociální pomoc

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JWS

Muslimské ženy v Dánsku získaly v těchto dnech silný signál dánské vlády: Pokud odmítnete nastoupit do práce, kde si nemůžete nosit burku nebo nikáb, pak nemáte nárok na žádnou sociální pomoc.

Zde se dánská vláda odvolává na rozsudek Evropského soudního dvora ze dne 14. března, v němž se uvádí, že je přípustné, aby byl pratkikován zákaz hidžábu na pracovišti.

Nyní již muslimské ženy nemohou odmítnout přijmout zaměstnání a citovat jako důvod jejich náboženství. Vyžaduje-li to práce, kde nemohou mít nikáb nebo podobný oděv, pak jejich odmítnutí bude mít finanční důsledky.

„Pokud byly takovéto práci odmítající ženě schváleny sociální dávky, trest pak bude vypadat tak, že po dobu sociální pomoci je dávka snížena nebo úplně zrušena. Náboženské, kulturní či morální důvody nejsou obecně vhodným důvodem k vystoupení z povinnosti pracovat,” uvedl ministr práce Troels Lund Poulsen.

„Také bych chtěl poukázat na to, že poslední rozsudek Evropského soudního dvora ze dne 14. března 2017, který se týká zákazu islámského šátku, je výsledkem vnitřního předpisu soukromého podniku, který zakazuje svým zaměstnancům nosit viditelné politické, filozofické nebo náboženské symboly v práci, a že se nejedná o přímou diskriminaci na základě náboženského vyznání nebo víry.”

Imigračně kritická Dánská lidová strana vítá tento vývoj. „Pro tuto chvíli jsem spokojen. Zvedli jsme tuto otázku, protože jsme chtěli stanovit jasná pravidla pro podniky. Burka a islámský šátek jsou výrazem ideologie, která rozděluje lidi na čisté a nečisté, což je v příkrém rozporu s našimi názory. Je důležité, že máme právo v dánské společnosti  říci NE islamistickým tendencím,” uvedl Martin Henriksen DF.

 

ZDROJ: speisa.com 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč

Celkem za měsíc: 2 890,00 Kč
Vybráno 8.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.