9.6.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánsko: Lidé se bojí bydlet s muslimskými imigranty

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARIUSZ MALINOWSKI 09|06|2015

Téměř 10 tisícové dánské městečko Kokkedal bylo kdysi klidným místem k bydlení. Dnes se v důsledku bezbřehé tolerance – rozuměj přítomnosti muslimských imigrantů – mění na ghetto, ve kterém se etničtí Dánové bojí bydlet.

Měl bych být šťastný. Politici v posledních letech zainvestovali v oblasti, kde se těžko žije (tak se jmenují oblasti, v nichž dominují imigranti). Utratili se miliony na zlepšení situace v oblasti životního prostředí, obnovu domů, nasadilo se hodně nových stromů, ale společenský vývoj se úplně zastavil a situace se možná i zhoršila. Gangy muslimů jsou ještě silnější, mládež je stále negativněji naladěna vůči Dánsku. To je hluboce znepokojující. Bojím se o následků pro dánskou společnost pokud se politici ihned neprobudí“- řekl pro Politiken jeden z obyvatel městečka.

Bydlet tady (v Kokkedal) není pro Dány atraktivní. Máme zde několik studentů, kteří se to rozhodli vyzkoušet, ale i oni se vystěhují tak rychle jak to je možné. Etničtí Dánové se cítí ohroženi, umím to pochopit. Nemohou si ani sednout na balkon a sníst chlebíček ze šunkou, nebo vyvěsit vlajku, neboť by se setkali s nepříjemnými oslovením“- vysvětluje 40 letý pedagog Khaled Mustapha.

Slyším, jak lidé říkají, že nenávidí Dánsko a Dány. Mluvím o mladých lidech, kteří se zde již narodili a byli vychováváni jako Dánové. Když se jich zeptám jak je to možné, že nenávidí lidi, které ani neznají, odpovídají, že Dáni jsou rasisti, kteří nenávidí muslimy. Jednoduše si myslím, že pokud se tato mentalita bude vyvíjet dalších 10 nebo 20 let, naše společnost to nezvládne. Mladé lákají radikální náboženská hnutí a gangy imigrantů, v nichž se spojují, aby společně nenáviděli Dánsko “- dodává pedagog.

Hořící auta v dánském městečku ...

Hořící auta v dánském městečku …

Situace je tak napjatá, že policie už ani nereaguje při každém novém hlášení. Auta etnických Dánů jsou podpalovaná tak často, že pořádkové služby už ani nevedou podrobnou evidenci.

Je třeba připomenout, že v Kokkedal v roce 2012 nebyl na náměstí postaven vánoční stromeček na svátky (náklady 5 tisíc DKK), protože prý nebyly finance, po tom jak se utratilo 10 krát více na islámský svátek Id al-Fitr (60 tisíc DKK). Většina členů městské rady v Kokkedal jsou muslimové. Muslimové na ospravedlnění svého rozhodnutí řekli, že TAK FUNGUJE DEMOKRACIE. Když se případem začala zabývat média, novináři byli nazýváni “nacisty” a jejich přenosové vozidlo bylo předmětem útoku ze strany muslimských obyvatel městečka.

Komentář:

V roce 1933 a 1948 se v některých zemích v Evropě, demokratickým způsobem – prostřednictvím voleb – dostali k moci vyznavači totalitních režimů. Demokracie selhala v konfrontaci s nekompromisní totalitou a výsledkem byla léta války, dokud se neobnovil mír. Na příkladu městečka Kokkedal je dobře vidět jak vládnou muslimové, kteří se demokratickým způsobem dostali k moci. Co čeká Evropu, když se demokratickým způsobem muslimové dostanou do řídících orgánů EU?

ZDROJ: Mariusz Malinowski

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
6 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.