dansko
8.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánsko chce migranty exportovat do Litvy

Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Evropská salonní levice se kvůli migrantům tvrdě opírá do italské, rakouské a maďarské vlády, ale zcela přehlíží Dánsko. Jakoby nestačilo, že tam nemají euro a přesto drze prosperují, Dánové mají tak přísnou protimigrační politiku, že by jim Salvini mohl závidět.

 

Všechny evropské země mají potíže s migranty, kteří nedostali azyl anebo porušili zákony, ale přesto je nelze odsunout. Buď proto, že je domovská země odmítá přijmout anebo protože jim tam prý hrozí nebezpečí. Dánové ukazují, že když se chce, tak všechno jde.

Vláda premiéra Rasmussena právě rozhodla, že neodsunutelní migranti budou soustředěni na ostrově Lindholm. Tuto variantu „australského řešení“ migrační otázky přijala vláda výměnou za to, že jí Dánská lidová strana (Dansk Folkeparti) pomůže odsouhlasit státní rozpočet na rok 2019. Dánská lidová strana je totiž s 21,1 % nejsilnější politickou stranou země. A tak přesto, že ve vládě nemá ani jednoho ministra, ovládá dánskou (migrační) politiku.

Pod jejím vlivem se Dánsko velmi vynalézavě snaží najít možnost, jak „nevyhostitelné“ migranty dostat ze země zcela. V pokročilé fázi jsou prý jednání s Litvou. Tamnější vláda je ochotná mít na svém území „dánskou“ věznici, za jejíž provoz, ale budou odpovídat litevské úřady. To si Dánové vymysleli docela šikovně. Lidská práva těch, kteří ohrožují lidská práva všech Dánů dají na starosti Litevcům.

Husarský kousek dánských politiků je ale právě velkou většinou přijatý zákon proti paralelním společnostem a ghetům. Hlasovaly pro něj nejenom vládní strany a Dánská lidová strana, ale dokonce i opoziční Sociální demokraté a Socialisté. Dvěma posledním stranám se podpora tohoto zákona nepochybně velmi zajídala. Ale naprostá většina dánské společnosti má stejně odmítavý názor na migraci. A to platí i o voličích sociálních demokratů a socialistů. Jestliže tyto strany nechtějí zcela zaniknout, tak musí zapomenout na svou ideologii.

Cílem zákona proti paralelním společnostem a ghettům je to, aby do roku 2030 všechna zanikla. Z toho důvodu má být strženo a modernizováno 16 městských čtvrtí. Do té doby budou migranti, kteří v nich žijí dostávat nižší finanční podporu než srovnatelní migranti v jiných částech země. Nájemníci sociálních bytů v těchto oblastech mohou být snáze vystěhováni. A za porušení zákona v ghettu bude možné vynést přísnější rozsudky než za tytéž činy v „normálních“ oblastech.

Takže je nejvyšší čas, aby spasitelé světa o okolí začali s Dánskem něco dělat. Nemyslíte?

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 7 393,00 Kč
Vybráno 21.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 278 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.