dansko
8.12.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánsko chce migranty exportovat do Litvy

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Evropská salonní levice se kvůli migrantům tvrdě opírá do italské, rakouské a maďarské vlády, ale zcela přehlíží Dánsko. Jakoby nestačilo, že tam nemají euro a přesto drze prosperují, Dánové mají tak přísnou protimigrační politiku, že by jim Salvini mohl závidět.

 

Všechny evropské země mají potíže s migranty, kteří nedostali azyl anebo porušili zákony, ale přesto je nelze odsunout. Buď proto, že je domovská země odmítá přijmout anebo protože jim tam prý hrozí nebezpečí. Dánové ukazují, že když se chce, tak všechno jde.

Vláda premiéra Rasmussena právě rozhodla, že neodsunutelní migranti budou soustředěni na ostrově Lindholm. Tuto variantu „australského řešení“ migrační otázky přijala vláda výměnou za to, že jí Dánská lidová strana (Dansk Folkeparti) pomůže odsouhlasit státní rozpočet na rok 2019. Dánská lidová strana je totiž s 21,1 % nejsilnější politickou stranou země. A tak přesto, že ve vládě nemá ani jednoho ministra, ovládá dánskou (migrační) politiku.

Pod jejím vlivem se Dánsko velmi vynalézavě snaží najít možnost, jak „nevyhostitelné“ migranty dostat ze země zcela. V pokročilé fázi jsou prý jednání s Litvou. Tamnější vláda je ochotná mít na svém území „dánskou“ věznici, za jejíž provoz, ale budou odpovídat litevské úřady. To si Dánové vymysleli docela šikovně. Lidská práva těch, kteří ohrožují lidská práva všech Dánů dají na starosti Litevcům.

Husarský kousek dánských politiků je ale právě velkou většinou přijatý zákon proti paralelním společnostem a ghetům. Hlasovaly pro něj nejenom vládní strany a Dánská lidová strana, ale dokonce i opoziční Sociální demokraté a Socialisté. Dvěma posledním stranám se podpora tohoto zákona nepochybně velmi zajídala. Ale naprostá většina dánské společnosti má stejně odmítavý názor na migraci. A to platí i o voličích sociálních demokratů a socialistů. Jestliže tyto strany nechtějí zcela zaniknout, tak musí zapomenout na svou ideologii.

Cílem zákona proti paralelním společnostem a ghettům je to, aby do roku 2030 všechna zanikla. Z toho důvodu má být strženo a modernizováno 16 městských čtvrtí. Do té doby budou migranti, kteří v nich žijí dostávat nižší finanční podporu než srovnatelní migranti v jiných částech země. Nájemníci sociálních bytů v těchto oblastech mohou být snáze vystěhováni. A za porušení zákona v ghettu bude možné vynést přísnější rozsudky než za tytéž činy v „normálních“ oblastech.

Takže je nejvyšší čas, aby spasitelé světa o okolí začali s Dánskem něco dělat. Nemyslíte?

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 374 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.