Islamic-Terrorism
12.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánská policie po celé zemi zatkla asi 20 lidí podezřelých z účasti na islámském terorismu

Sdílejte článek:

ARUTZ SHEVA

Dánská policie ve středu oznámila, že při sérii akcí po celé zemi zatkla „asi 20 lidí“ podezřelých z účasti na islamistickém terorismu.

Flemming Drejer, operační šéf dánské bezpečnostní a zpravodajské služby, uvedl, že podezřelí byli „vedeni militantní islámskou ideologií“.

Kodaňský hlavní policejní inspektor Joergen Bergen Skov řekl, že někteří z nich budou ve čtvrtek za zavřenými dveřmi podle protiteroristických zákonů země obviněni.

„Někteří z nich si obstarali materiál na výrobu výbušnin a pokoušeli se získat zbraně,“ byl citován Bergen Skov na společné tiskové konferenci s domácí zpravodajskou službou.

Řekl, že policie zasahovala na asi 20-ti místech v Dánsku a bylo zapojeno šest policejních útvarů po celé zemi. Celou akci a zatčení koordinovala policie v Kodani.

Nebyly poskytnuty žádné podrobnosti o tom, kdo byl cílem zásahu nebo kdy k němu došlo.

Šéf zpravodajské služby Drejer uvedl, že zásah nemění dánské hodnocení hrozby terorismu, které zůstává na stupni „vážné“.

„Na případy, jako je tento, nahlížíme s velikou vážností. Žel to potvrzuje, že jsou v Dánsku lidé, kteří mají záměr i schopnosti páchat terororistické útoky,“ dodal.

Dánsko se, stejně jako mnoho jiných zemí, zabývá radikalizací místních obyvatel, kteří odcestovali do Sýrie a Iráku, aby se tam připojili k Islámskému státu (ISIS), a poté se vracejí do svých domovských zemí, aby se tu pokusili zaútočit.

V zemi už v roce 2015 útočil Omar El-Husajn, který zahájil palbu na Velkou synagogu v Kodani a zabil člena izraelské bezpečnostní služby Dana Uzana.

El-Hussein byl také zodpovědný za střelecký útok v kodaňské kavárně. Předpokládá se, že jeho činy inspirovaly 17letou dánskou dívku, která byla pověřena plánováním bombových útoků ve dvou školách, z nichž jedna byla židovská.

V roce 2017 byl občan narozený v Dánsku, zbaven státního občanství poté, co byl usvědčen z členství v ISIS.

Ještě dříve téhož roku Dánsko oznámilo, že přestane vyplácet teroristům ISIS jakékoli platby či důchody a to, včetně těch, kdo jsou považováni za riziko pro národní bezpečnost nebo těch, kdo se připojili k ozbrojeným zahraničním skupinám.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 897 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.