svatbanevestadetska
27.5.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Dánská ministryně, která zachraňovala migrantské dětské nevěsty, teď kvůli tomu čelí trestním obviněním

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Bývalá dánská ministryně pro imigraci, integraci a bydlení Inger Støjberg teď čelí možným trestním obviněním za to, že po příjezdu do země zachraňovala dětské nevěsty před jejich staršími manžely.

 

Inger Støjberg - SkiveStøjberg sloužila jako ministryně imigrace v letech 2015 až 2019 během vrcholu tzv. „migrační krize“. V té době byla známa svým tvrdým postojem k ilegální migraci a svým požadavky, aby migranti respektovali dánské kulturní hodnoty, čímž si vysloužila nenávist od dánské Levice.

Jedním z úspěchů Støjberg byly záchrany muslimských dětských nevěst. Zvláště v letech 2015 a 2016 přicházela velká spousta mužských migrantů z muslimských zemí spolu se svými velice mladičkými manželkami. Støjberg uvedla příklad případů, které ji dohnaly k tomu, aby proti tomu přijala kroky, jako byl pár, který dorazil z Iráku, kdy manžel byl 29letý a manželka 17letá. Když dorazili do Dánska, byla ta žena už těhotná se svým třetím dítětem; předtím porodila dvě děti, když jí bylo jen 12 a 13.

K dalším případům patří syrský pár, kde manželovi bylo 50 a dívce jen 16 a pár „bez státní příslušnost“, kde manželovi bylo 27 a dívce jen 16, která poprvé otěhotněla, když jí bylo jen 13.

Støjberg, která prohlašovala sňatky s dětskými nevěstami, které jsou v islámském světě běžné, za „středověkou a krutou“ praxi, dělala vše, co bylo v její právní moci, aby takové páry rozdělila. Proto zavedla Støjberg v roce 2016 opatření, podle nichž byly úřady nuceny oddělovat manželské páry v případech, kdy žena byla ve věku do 18 let.

„Nesmíme nad tím zavírat oči!“ uvedla Støjberg v příspěvku na sociálních médiích, jak o tom referuje Norská služba lidských práv. „Ty dívky mají právo na svůj vlastní život a potřebují pomoc. Cokoliv jiného by bylo naprosto obscénní!“

V kontrastu k tomu ve Švédsku migrační agentury takové páry tolerovaly a zašly až tak daleko, že vydaly příručku s informacemi pro „dospělé, kteří jsou ženatí s dítětem,“ ač o takových sňatcích mluvili jako „nešťastných,“ jelikož švédské zákony zakazují sex s dívkami, kterým je méně než 15.

Avšak teď v Dánsku liberální strany hrozí, že ji budou stíhat za technické porušení mezinárodního práva. Podle konvencí týkajících se dětí se může rozdělování párů dělat jen případ od případu. Støjberg však v tiskovém prohlášení z roku 2016 prohlásila, že ne každý případ se bude řešit individuálně, čímž pro Levici ponechala něco, na čem ji mohli nachytat. Proto je už vyšetřovaná.

Støjberg na svoji obhajobu v neděli vyšetřující komisi řekla, že toto tiskové prohlášení bylo politickým poselstvím a nepolitickým prohlášením. „Když se chytáte tiskových prohlášení, tak nemluvíte o výjimkách,“ řekla. „Měli byste komunikovat o hlavních věcech.“ Trvá na tom, že její skutečné pokyny stanovovaly, že v každém případě se provede individuální hodnocení.

Vyšetřování stále probíhá. Až bude hotové, učiní dánský parlament rozhodnutí, zda bude Støjberg stíhána, nebo ne.

Problém dětských nevěst se neomezuje na Dánsko, nýbrž je endemický pro všechny migrační komunity v Západní Evropě, zvláště protože na to muslimové nahlíží jako na součást své kultury. BBC vedla interview s muslimským imámem, ve kterém konstatoval, že sňatky s dětskými nevěstami jsou podle islámského práva přípustné, jak už o tom Voice of Europe referoval.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 028 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.