9.3.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Daňové poplatníky ždímat, ale do erárních výdajů si nenechat mluvit!

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 10|03|2015

Konečně řídíme ten náš stát jako firmu, konečně neunikne finančnímu drábovi ani koruna DPH na zmar, konečně zatočíme s těmi karusely, konečně všichni poctivě zaplatíme daně do halíře a všechno bude lepší, spravedlivější, transparentnější, protože prosadíme ten fungující stát, který si posvítí na ty živnostenské parazity, na ty daňové podvodníky, co nepíšou účtenku na každý rohlík a ohrožují tak budování tábora míru a socialismu, jistot, prosperity i blaho všeholidu!

Daňová kobra zalehla na matrace, celní správa rekognoskuje trpělivě terén, dojezdový čas na udání se snížil na polovinu času jednotek URNA. Úředníci ministerstva financí dnem i nocí potí krev, by načerpali ty nejlepší zkušenosti a uvedli v život model chorvatský, nakřížili jej s běloruským, bruselským, severokorejským a švédským. Vždy z toho vyjde vyšší level vyždímání daňového poplatníka, větší utažení šroubů, větší šikana, státní buzerace a potřeba dalších nových úřadů a úředníků.

Oko velkého bratra pečlivě sleduje peněženky posledních zoufalců, živících se produktivní prací, aby nepřišel na zmar ani desetník neodvedené daně, finanční gestapo na každém rohu vybuduje lidové udávárny, rozkaz zní jasně: Nižší výběr daní nesmí projít, pak bude líp!

Zoufalé obyvatelstvo, vydělávající již jen na předražené energie, hypotéky, daně, poplatky a odvody už nebude míti dále sil na nějaký odpor, neboť bude mít jedinou starost se nažrat a nechcípnout. Ani si už nevzpomene na to, že za téměř celý výdělek, který mu erár sebere, by mu měl zařídit život plný pečených létajících holubů, ale on tak nějak pořád nemá dost, nemá na nic, jen na nakrmení sebe sama.

Jak je možné, že tak dobrý hospodář, spasitel, nadpřirozená bytost, komplexně geniální podnikatel a manažer ve spojení se sociálními bojovníky za lepší svět jen práská bičem výhrůžek a likviduje poslední zbytky naděje budoucí prosperity aniž by se také podíval na druhou stranu státního rozpočtu. Kde jsou jeho proklamované úspory, nacházené stamiliardy zbytečně vyhazované okny všemožných zbytečných úřadů. Nasadil do nakoupených médií posměšné budovatelské heslo o tom, že arcilotr Kalousek se k prosperitě chtěl proškrtat, velký smích, soudruzi, a rázem je šetření a hledání úspor zapomenuto. Pravý stachanovec eurosocialismu totiž utrácí, dotuje, rozhazuje!

prachyzachod

Takže každý poslední malý obchodníček v podhradí ať se třese až mu EET zjistí nezdaněnou svačinu, neboť tak je to prý správné, kázeň musí být. Na druhé straně ale už neslyšíme o tom, že by se snad chystalo nějaká EEV – elektronická evidence státních výdajů z vybraných daní. Proč? Když to prý půjde na každý špendlík prodaný, proč to samé nejde na každý špendlík státem nakoupený? Aby tedy ten poplatník měl kontrolu na svými financemi, které dává ve prospěch budování šťastné společnosti?

To by bylo přeci fér, to by bylo spravedlivé, to by bylo dílo opravdu správného hospodáře. Ale oni to prý nemají ani v Německu, ani v tom Chorvatsku, ani jiní soudruzi v Evropě. Není to podivné? Co to s námi hrají sociální inženýři za falešnou hru? Ti co platí mají právo jen se třást strachy a držet hubu, zatímco ti, co si uzurpují právo jejich peníze utrácet nemají žádnou odpovědnost? Nemusí skládat žádné účty, nikde dokládat účel a přiměřenost svých nákladů, výdajů, svého rozhazování? Co to je za zvláštní nevyrovnaný systém? Co vy na to, pane Babiši?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 766,00 Kč
Vybráno 25.04%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
13 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.