9.12.2012
Kategorie: Politika

Daně a zákony jsou jen pro poddané, nikoliv pro poslaneckou vrchnost?

Sdílejte článek:

(c) KAREL KŘÍŽ, 09/12/2012

Sociálně demokratický přítel a bojovník za blaho obyčejného člověka, Alfréd Michalík, si postěžoval, že snížení čistého příjmu poslanců o 20 až 25 tisíc korun bylo největší ekonomickou “cypovinou” současného parlamentního osazenstva. Docela by mne zajímalo, kolika jeho voličům při přečtení této věty poklesla brada, neboť dvacet pět táců čistá ruka nevydělá ani za dva nebo tři měsíce. Nicméně k podstatě věci.

 

Soudružský zákonodárný sbor vlády jedné bandy se již delší dobu potajmu zaobíral myšlenkou, kterak si nenápadně vylepšit finanční standard, navzdory veřejným prohlášením o těžké době ekonomické krize a nutnosti si utahovat opasky. Do horoucích pekel bylo prokleto dřívější populistické gesto a závazek Brigády socialistické práce Petra Nečase, které parlamentním stachanovcům zdanilo státem vyplácené prémie, zvané náhrady, za jejich nekonečnou dřinu. Z čeho si má pak chudák poslanec šetřit například na byt, že?

 

Nekřesťanské daně, které napříč politickým spektrem, vymýšlejí a schvalují právě tito nyní pobouření a “spravedlivě rozhořčení” zákonodárci, jsou přece primárně určeny k okrádání a odírání prostého lidu, který je ještě tak hloupý, že v této Banánové republice pracuje a vytváří nějaké reálné hodnoty. Toho bohdá nebude, aby také poslanecká vrchnost byla daňově krácena!

Soudruzi nám přece vymysleli “henten oný” sociální stát, kde se všichni máme dobře, všichni s radostí čekáme na zářné zítřky a létající pečené holuby, ale také všichni chápeme momentální ekonomické težkosti a přehmaty při náhodném selhání stovek až tisíců jednotlivců, vyžírajících státní krmelce.

 

“Quod licet Iovi, non licet Bovi”, praví staré latinské přísloví, dle kterého se tedy poslanecký sbor začal zaobírat myšlenkou, že oni daně prostě platit nebudou a basta fidli! Když už si tak pěkně vymysleli nástavbu ke svým “mrzkým” platům v podobě různých příplatků a náhrad, nebudou přeci jejich část, jako nějaká lůza poplatnická, zase státu strkat zpět do chřtánu! Vždyť si jej utvořili k obrazu svému tak, aby je živil celý politický život a zajistil i s jejich rodinami na stará kolena. Státní kasu ať plní nesvéprávní mloci, kteří nemají páky na to, jak se dostat k politické moci! Kupředu, zpátky ni krok! Hurá!

 

Na “chudej lid” musí být totiž přísnost. Jinak zvlčí, dělá všelijaký Švarc systémy, optimalizuje daňová přiznání, odklání příjmy a pančuje rum. Neodvádět za zaměstnance příspěvky na zdravotní a sociální zabezpečení? Dle výkladu parlamentních ohýbačů práva je možno jen u poslaneckých asistentů, kteří mají tak složité smluvní vztahy se svým zaměstnavatelem, že by to jinak než systémem pana Švarce prý nešlo udělat! Pro podnikatelský plebs však platí paragraf s až několikaletým kriminálem. Odklánění příjmů? Poslanec jen opoměl či přehlédl, normální člověk zase do káznice. Neplacení daní? Daňový otrok až 12 let ve věznici, poslanec ohne zákon či si schválí jiný.

 

Pohoda, ne? Zatímco ta část národa, která není pevně přisáta na státním penězovodu, zase pomalu začíná rýt držkou v zemi, aby našla drobné na večeří, papírové na erární výpalné či generační poklady pro exekutorskou mafii, politická věrchuška si hraje na nedoknutelnou vrchnost jako za feudalismu. Naprostá održenost od životních reálií neplacených státem, arogance, povýšenost a slepá víra v neomylné vlastní ego se projevuje dnes a denně. Patří k nim výrok poslance Michalíka, patří k nim však i výpočty Kalouskova ministerstva, neoprávněné sebevědomí budoucí ministryně války Kateřiny Peake či uvažování kluků z ODS, co spolu mluví, že doktor Kuba s kompetencemi superministra hospodářství odkloní do partajní kasy korupční úlitby ze zbytku volební kořisti.

 

Na mne to působí stejně, jako když bulvární “stár”, matrace na jednu noc, s vizáží Marfuše z Mrazíka i se stejně povedenou matinkou, dostává pravidelný prostor v tisku pro sloupek svých “hlubokomyslných” úvah o životě, vztazích či “nesmrtelnosti chrousta” a zřejmě opravdu existují čtenáři nebo čtenářky, což holky, těhule, manža by čučel, dobrej blogýsek, ahojky :o) :o) :o)?, které to pravidelně čtou a berou to jako realistickou sondu do života nejvyšší společnosti a svůj životní cíl. Potom už se nelze v této společnosti divit ničemu. Bůh s námi!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 31 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.