7.9.2013
Kategorie: Společnost

Daň ze závisti aneb jak je to s voliči socdem …

Sdílejte článek:

OD: LOKUTUS 07|09|2013

Když si čtete názory sociálních demokratů, leckdy valíte oči, jaké konstrukce jsou schopni stvořit, aby dokázali, že 1 + 1 = 3. Pak si přečtete, co všechno chtějí socani dotovat a komu chtějí sebrat peníze a už se jen divíte, jak je možné, že ze 30% lidí, co se obtěžují k volbám, jich čtvrtina až třetina volí ČSSD a další zhruba šestina komunisty. Co je to za lidi? Co je žene? Jakou mají motivaci?

 

 

A teď pozor! Nechci tvrdit, že každý volič sociální demokracie koresponduje s prototypem, který popíšu níže. Někteří jsou třeba skutečně tak naivní, což v kombinaci s hypertrofovaným sociálním cítěním jim dá motivaci k volbě této neproduktivní strany. Takže bavme se o typickém voliči socdem, jehož pohnutky NEJSOU nezištné.

 

V předchozím spotu jsem nastínil princip fanatismu, jak ho chápu já. Napsal jsem, že základem jsou většinou primitivní pocity, což platí i v případě průměrného voliče socdem. Primárním motivem je pak závist.

 

Představte si panelák o stodevíti bytových jednotkách. Obyvatelé toho paneláku jsou družstevníci, tudíž ten panelák je vlastněn družstvem vlastníků. Družstvo má standardní orgány jako předsednictvo a kontrolní komisi. Pořádá pravidelné schůze předsednictva a pravidelné schůze členské základny. Na schůzi členské základny se musí dostavit minimálně 53 zástupců družstva, aby byla schůze usnášeníschopná. Pět bytů je nájemních a ze zbylých 104 se musí sejít nadpoloviční většina. Na této schůzi se řeší důležité otázky ohledně společných prostor, dluhů, investic, hlasuje se o členech orgánů, nebo o výši fondu oprav.

 

A teď, o co jde. V takové spoustě bytů se vždy najde několik, které jejich uživatelé-družstevníci chtějí pronajmout. Mají třeba ještě někde barák a byla by škoda, nechat byt jen tak, prázdný. Pronájem musí schválit předsednictvo družstva.

 

Před pár lety kdosi na schůzi členské základny navrhl, aby pronajímatel platil družstvu zvláštní poplatek za pronájem. Za to, že mu družstvo dovolí pronajímat byt, který sice de iure patří družstvu, ale de facto tomu družstevníkovi, musí odvádět měsíčně do speciálního fondu tisíc korun. Na můj dotaz, jaký smysl ten poplatek má, se mi dostalo vyhýbavé odpovědi, že je to pojistka, kdyby nájemníci zničili něco v domě. Na můj dotaz, proč tedy máme fond oprav už nikdo nebyl schopen odpovědět.

 

O trochu více se mi podařilo pravý motiv toho návrhu odkrýt o rok později, kdy někdo navrhl zvýšení tohoto zoufalého poplatku. Při hlasování o výši poplatku, kdy padaly návrhy na dva, tři i pět tisíc (nekecám) jsem nevěřil, že taková svoloč bydlí ve stejném baráku jako já. Ostentativně jsem hlasoval PROTI tomu poplatku, i PROTI zvýšení a byl jsem… SÁM. Ne, kecám. Ještě jeden člověk hlasoval proti, když nepočítám osobně zainteresované lidi, kterých se to týkalo přímo. Z více než padesáti lidí jsme byli DVA proti dani ze závisti.

 

Daň ze závisti jsem tomu začal říkat poté, co se na mě otočila jedna sousedka (bývalá učitelka ve výslužbě) a vztekle na mě zasyčela – Víte kolik z toho maj? Třeba třicítku měsíčně. A vy je tady hájíte. Tsss.

 

Chvíli jsem přemýšlel, zda jí mám říci, co mám zrovna na jazyku, ale nakonec jsem odpověděl slušně. Ne, že bych byl slušný chlapec, ale v tuto chvíli to bylo zbytečné a udělalo by to ještě větší zlo.

 

Řekl jsem, že jednak jí může být ukradené, kolik kdo na čem vydělává, když se jí to netýká, a druhak, vzhledem k současným cenám pronájmů bytů této kategorie, z toho ti lidé, po odečtení poplatků a daní, mají s bídou deset tisíc. Něco zaprskala a otočila se zpět.

 

Mimochodem, to ona navrhovala těch pět tisíc.

 

 

Takže motivací je pouhá závist. Ten poplatek se nedá obhájit ničím racionálním, neboť v praxi jen dojde k výměně jedněch obyvatel domu za jiné. Kromě toho, poplatky za úklid, odvoz odpadu, výtahy apod. se vypočítávají dle skutečného množství osob v bytě. Kromě toho máme fond oprav, ve výši patnáct set korun měsíčně. A nakonec, at last, but not least – argument, že v bytě beztak budou bydlet nevzdělaní ukrajinští dělníci je jednak nepravdivý (většinou jsou to normální české, popř. vietnamské rodiny), druhak diskriminační.

 

Extrapolujte si tu starou zapšklou píču a spol. na celý národ a máte důvod, proč mají socani s komunisty tolik procent hlasů.

 

 

ZDROJ: Lokutus

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 8 728,00 Kč
Vybráno 24.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.