crash-205525_960_720
25.2.2016
Kategorie: Ekonomika

Daň z chudoby. Jak se vám to líbí, voliči socialistů?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK 25|02|2016

Tak mě dnes nadzvedla z křesla zpráva o nové dani.O dani, která jest tou nejnemravnější daní ze všech. Ne, není to daň z úspěchu, ani daň z bohatství, majetku  či z luxusu.  Tou nejzvrácenější daní je daň z CHUDOBY! Slovy Daniela Landy: Jak nás ještě odrbat, vymyslel náš hodný stát.

Nově budou platit poplatek i kupující aut s emisní třídou Euro 3. Údaj o emisní třídě má auto v technickém průkazu, zjednodušeně řečeno jde většinou o vozy vyrobené v letech 2001 až 2005. Změna tak v praxi postihne desítky až stovky tisíc lidí ročně. Za vozy s emisemi Euro 3 se budou platit při převodu tři tisíce.

Návrh už představila ministerstva průmyslu a obchodu a životního prostředí. Dosud platili lidé jen za ojetiny do emisní třídy Euro 2, tedy za auta vyrobená do roku 2000. Těm se „daň“ nově zvedne ze tří na pět tisíc, u ještě starších aut na 10 tisíc. Poplatek se bude platit jako dosud: buď při dovozu, nebo při prvním prodeji ojetiny v Česku. (zdroj)

To si fakt naši skvělí politici myslí, že zvrácený demos (kdyby jste nevěděli, tedy lid , z řeckého dêmos tedy “lidé”, pozor nezaměnit z řeckým  “deimos” což jest nejen měsíc Marsu, ale i v antických bájích syn boha Marta,  ztělesňující  “hrůzu“. I když pravda, mnozí politici a všichni diktátoři historie, totalitní režimy nevyjímaje,  tam to rovnítko viděli. Zkrátka, lid  byl pro ně tím pravým ztělesněním hrůzy. Zejména takový lid, který si nenechal jejich choutky líbit a odmítl si nechat defekovat do kštice. Ale to jsem odbočil). Tedy. Opravdu si myslí, že lidé této země sami dobrovolně a schválně kupují stará auta, kvůli své  zločinné omezenosti a perverzní zloběn aby sami sobě smrděli pod nosem a za jízdy se rozpadala, zatímco si sedí na strožochu plném peněz jak kvočna na vejcích či Harpagon na pětníku? Opravdu je mezi politiky nějaký takový dementor (mozkomor)?

Zavádění daní z lecčeho,  když pokladna vládnoucích zeje prázdnotou, má v českých zemích dlouhodobou tradici.

V zemích Koruny české se zdaňovalo leccos. Platila se daň z lánů, dávka na pícování koní, na koně pro vojsko, na výzbroj rekrutů, na ochranu proti zavlečení moru z Uher, na útraty korunovační a tabáková daň. Ale státní kasa stále zela prázdnotou. A tak římský císař a český a uherský král Leopold I. z dynastie Habsburků zavedl další daň.

V roce 1676 stanovil povinnost platit daň z komínů. Z každého komínu, který vyčníval nad střechu, šly do císařské pokladny penízky. Platit museli všichni. Šlechta, měšťané, klér i vesnický lid. Kdo odmítal platit, se zlou se potázal. Z moci úřední mu byl komín zbourán i s kamny. (Zdroj: Kalendárium ČT)

Že se tehdy bez kamen a tudíž komína nedalo rozumě přežít ? Pal to čert. Erár to potřebuje a není z čeho žrát chlastat, hýřit, konkurvíny platit  a krást.

A i dnes když už stát prosouložil konkurz na výběr mýta  když firmy oligarchů platí méně daní než z rozpočtu berou dotací, když se nepokrytě keťasí se státními penězi, veřejnými zakázkami a Eurodotacemi, je třeba vymyslet bohulibou záminku “omlazení vozového parku“.

Dle nejlepších Kocourkovských tradic, neboť toto opatření na omlazení vozového parku tu už řadu let máme a neosvědčilo se.

Stát vybírá poplatky za převody ojetin od roku 2009, ale ke snížení průměrného stáří vozového parku opatření nevedlo. Naopak se od té doby zvýšilo o rok. Řidiči za převody nechali státu už téměř tři miliardy korun.

Jestliže se opatření neosvědčí, je třeba jej přijmout znovu. Murphy i profesor Parkinson se musí v nebi tetelit blahem.

A stejne, jako v roce 2009, i dnes platí tehdejší námitky proti tomuto opatření. Za všechny články  Bylo nebylo v dalekých Beskydech  a skvělý rozbor Zaplať zelené autoekodávky.

I dnes je vlastnictví auta pro řadu lidí  jedinou možností k přežití. A jeho pořízení často branou ze sociální pasti.Řekněte to starším lidem, co opatrují svoji  felinu nebo fáčko. Řekněte to svobodné matce,matce co potřebuje auto, aby zvládla děti, školky a školy a ještě zaměstnání. Řekněte to lidem, co nemají jinou možnost než dojíždět za prací autem, často na plyn a na rozsypání, protože stav veřejné dopravy je katastrofální. Řekněte to… Příkladů se najde spousta.  

Ve svém důsledku je tak zdaněna CHUDOBA, nedostatek finančních zdrojů na to pořídit si vůz mladší. Navíc: Tato daň bude přerozdělena z kapes těch nejchudších těm, kdo jsou na tom finančně lépe (a nový vůz si mohou dovolit). Fakt.

Stát vybírá poplatky za převody ojetin od roku 2009, ale ke snížení průměrného stáří vozového parku opatření nevedlo. Naopak se od té doby zvýšilo o rok. Řidiči za převody nechali státu už téměř tři miliardy korun. Nově by peníze z nich měly jít například na podporu nákupu nových aut.

Ti, kdož nedosáhnou na auto mladší než 2005 stejně ani s podporou nedosáhnou na nové. Ti, co mají nejhlouběji do žlabu, dostanou od státu další klacek pod nohy. Promiňte, ale podle mě je tohle humus, HNUS fialovej.

Jo, i ta chudoba je dneska luxus. Chceš li být chudý ZAPLAŤ!  Takže chudým klidně zdaňte i tu ďuru do řiti. To státní pokladně jistě bude nadmíru svědčit (beztak v ní je ho……… ho ho ho víte co). Koneckonců, s prominutím, kakat potřebuje každý. Jen bacha na daňové úniky v podobě škrtátka na trenkách.  Stačí pak zlevnit pívo a vysvětlit lidu , že za vše může Havel, Klaus a Kalousek, o Cikrtovi a parazitech živnostnících  nemluvě. Lidi jsou blbí, ti to budou politikům dycky žrát.

ANO, milí politici, jen dál buzerujte, zvedejte sankce, přidávejte daně a  tahejte z lidí peníze. Jen pozor aby jste se s toho nakonec nepototo. Protože řečeno slovy jiného písničkáře:

Po Letenské pláni vichřice se prohání,
dejte si pozor na ni, páni konšelé.
Smetla už jinčí obry z papíru či hobry,
a jak byl každej dobrý a šel do prdele.

(Nohavica)

ZDROJ: Martin Prášek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.