124epm8
29.5.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Dámské letní šaty: Se kterou obuví je kombinovat?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Svět módy je do široka otevřen novým nápadům a pokusům, občas však není na škodu (nejen) při nošení dámských letních šatů využít osvědčené klasiky, alespoň co se doplňků týče. O kabelkách, pokrývkách hlavy nebo případně o špercích si můžeme popovídat jindy. Dnes se pobavíme o botách.

Dámské letní šaty a vhodná obuv

Vhodná obuv je poměrně abstraktní pojem, který si pravděpodobně ještě pamatujete ze školních lavic, kdy se toto slovní spojení vyskytovalo na seznamu věcí, které nesmí chybět ve vašem baťůžku, když jedete se třídou na výlet. Tohle můžete klidně brát jako seznam bot, které rozhodně nesmí chybět ve vašem botníku, ale především jako list obuvi, se kterou si dokážete vyladit šatový look do detailu. Na rozdíl od seznamu na školní výlet je však toto list bez hranic. Konec konců, k těm správným šatům si klidně můžete vzít kanady. Ale které jsou ty vhodné šaty ke zdánlivě nevhodné obuvi?

Prosté šaty, prostší boty

Šaty zkrátka nepadají daleko od botníku – to se dá vztáhnout na obě strany, zde už záleží pouze na tom, co vybíráte podle čeho. Každopádně ale není příliš pěkné, když jsou boty více výrazné než samotné šaty, případně letní outfit. To se nosilo na přelomu tisíciletí, teď je v módě spíše minimalistický look (a to platí nejen o oblečení). Jinými slovy, méně je někdy více. Boty volte, pokud možno, v jednoduchém stylu a ideálně jednobarevné.

Jednoduše – k bílým šatům s jednoduchým střihem si vlastně ani nemusíte brát sandály nebo lodičky. Vaším účelem je pravděpodobně vypadat co možná nejneformálněji, proto není třeba si tento dojem kazit složitě a extravagantně vypadajícími botami. Stačí takzvané „slip on“ boty. Nejen že jsou velice neformální, ale také pohodlné a celkově je velmi lehké je nosit (nemluvě o jejich snadném vyzouvání a nazouvání), neboť se hodí k mnoha outfitům.

Pokud by pro vás byli „slip onky“ přeci jen až příliš minimalistické, další možností jsou obyčejné plátěné tenisky nebo oxfordky. Co se oxfordek týče, mají jednu obrovskou výhodu – tlumí formálnost stylu na obou frontách. Jinými slovy, pokud je váš outfit neformální, přidají mu na eleganci a naopak, je-li formální, formálnost se sníží. K oxfordkám se také skvěle dají nosit klobouky, které se v módních vodách vznáší již téměř dvě dekády. Důvod je prý prostý – sluší každému.

Slip-onky i oxfordky se hodí ke košilovým šatům, které se dají koupit, ale i vytvořit. Klasické způsoby jako zapnutá nebo rozepnutá košile rozhodně nejsou jediné dvě možnosti, jak košile nosit.

Střevíčky, sandále a lodičky

Co když je ale naším cílem vypadat v rámci možností, které letní šaty poskytují, pokud možno elegantně? Pak není nad zaručenou klasiku. I tady bychom ale doporučili volit minimalističtější možnosti.

Zaručená klasika jsou bílé či tělové lesklé lodičky. Samozřejmě ale záleží především na barvě a stylu vašich šatů.

Vyrazte bosa

Občas není nic krásnějšího než se po ránu v bílých šatech projít bosa mokrou trávou. A toto už není pouze záležitostí šedesátých let v Americe a hippie subkultury. Tento „trend“ (dá-li se tomu tak říkat) si opět získává na popularitě. Není divu. Nejen že chození na boso podporuje klenbu a je to tím pádem zdravé pro vaši kostru. Je to také skvělý způsob, jak se spojit s přírodou.

Na druhou stranu ale není nic moc chodit bosa ve městě, respektive po asfaltovém povrchu. Může se totiž stát, že se tmavá místa na silnici rozehřejí na tolik, že by se jejich kousky mohly nalepit na vaše chodidla. Další nepříjemnou stránkou je fakt, že na nohách, které nejsou na přímý kontakt s tvrdým a hrubým povrchem zvyklé, to téměř jistě způsobí puchýře na polštářcích. A to není nic příjemného, obzvláště pokud potřebujete normálně fungovat.

Do města proto přeci jen volte obuv, i kdyby se mělo jednat o obyčejné „slip onky“.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.