CSSD918
23.6.2021
Kategorie: Politika

Další zloději se hlásí

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPo Pirátské straně, která by ráda zdaňovala vše, co může znamenat určitou solidní životní úroveň, se ozývají další lumpové s dodatkem zloděj. Je s podivem, jak se všichni ohánějí potřebou zalátat díru v pokladně způsobenou vlastním hospodařením v době před covidem i v ní. Vytvořila ji nejen neschopná vláda, ale i všichni ti, kteří se podíleli na krádežích za bílého dne třeba už jen tím, že zvedali ruku pro nesmyslné schodky rozpočtů a jejich navyšování ve jménu uměle vytvořené pandemie. Je vcelku logické, že představy Pirátů sdílí jejich koaliční partner, tomu se nelze divit, ale kam až do dotáhla další levicová strana ČSSD, to už je na zvracení.

Maláčová z této zadlužené strany patří k organizovanému zlu zvané vláda. Její rozhazovačnost na Ministerstvu práce je ukázkou toho, jak se chovají grázlové, kteří sice nic neumí, ale dosáhnuli na post, ze kterého mohou rozdávat. Ať jsou Babiš s Schillerovou jacíkoliv, z Maláčové musí mít osypky. Jejím posledním počinem bylo opět zvednout výši minimální mzdy, to ale už přesahuje dávno možnosti covidem i tak zruinovaných podnikatelů a zaměstnavatelů. To nevyšlo, tedy zatím, takže čím naplnit kasu, když ne zvýšenými odvody? Na řadu přišel pokus č.2. Zvednout daně úspěšným, šikovným a pracovitým.

Majetek nad 100 milionů je pro dlužící sociální demokracii něco jako to, co připomíná býkovi červený hadr. Takže vzhůru k drsnému zdaňováni tohoto majetku. Co na tom, že každý, kdo na něco takového vydělal, své výdělky sítem nastaveným berňákem prohnal několikrát? Jednoprocentní zdanění je skutečně projevem gaunerství To ČSSD nestačí. Na řadu přichází také dědictví. Každé nad 50 milionů by Maláčová opět ráda ořezala. Jakým právem, se ptáme. A to se ještě chystá i na úroky s progresivních účtů v bankách. Nejradši by z nich udělala záporné.

Nynější vláda při všech šmelinách v době covidu zasekla dluhovou sekyru ukrutně hluboko. Tak moc, že vytáhnout ji už se nemusí nikdy podařit. Z toho plyne, že i samotná ČSSD má na tom obrovský podíl a je absolutně nepřípustné, aby dluhy vlády platili občané země, kteří z toho navíc vůbec nic neměli. Drzost Maláčové je neuvěřitelná a takovému člověkovi, který navíc evidentně netrpí hladem, věřit jediné slovo je ukázkou imbecility. Stejně tak hození hlasu všem těmto levicově-populistickým stranám. Jenže… Piráti jsou z jakéhosi neznámého důvodu (že by korupce ze strany liberální EU?) pasováni na budoucí vítěze, ČSSD je naštěstí na pokraji vyřazení ze soutěže, 5% možná překonat nedokáže. To Andrej Babiš by daně nezvyšoval, aspoň to tvrdí, ovšem zdokonalit chce jejich výběr. Všichni pamatujeme na zakleknutí, kterým jsou Babiš a jím řízení úředníci Finanční správy proslulí. Jsou schopni ve vyšším (nikoliv morálním) zájmu zlikvidovat fungující firmu, často i za použití podpásových úderů typu zajišťovacích příkazů, které naprosto zastaví chod ,,kontrolovaného“ subjektu.

Naopak zvyšováním daní by se nezabývaly SPD, Trikolóra s partnery a Volný blok. V tom se ukazuje, kdo je pravice a podporuje soukromé podnikání. ODS a Top09 se nedá věřit ani to, jak se jmenují, jejich překročení středu doleva avizuje další pohled na daňové zatížení střední třídy. Jistě by nezůstaly daleko za Piráty. Prohlášení Maláčové, že zátěž, kterou je postcovidová díra v kase, musí nést bohatí, je ukázkou hlouposti a arogance. Proboha proč, když celou tu zlodějnu režírovala vláda s podporou poslanců? Právě oni by měli být mezi prvními obviněnými z krádeže za bílého dne. Jak tedy zacelit díru v rozpočtu?

Po morální stránce by bylo vhodné snížit platy politiků na polovinu. Ihned. To by ovšem ten propad nezastavilo. Takže by mělo dojít k časově omezenému zdanění bank a nadnárodních korporací vyvádějících zisk do zahraničí. Maximálně snížit režii státu, což by znamenalo propustit část státních zaměstnanců. Pokrátit dotace tam, kde je ohýbán volný trh. Téměř zrušit podporu neziskovek, snad s výjimkou těch pečujících o děti a seniory, ty však podrobit kontrole. Úplně zastavit tok peněz směrem k politickému neziskovému sektoru a k politickým stranám. Odložit ekologické experimenty a podporovat domácí průmysl a menší zemědělce. Zlevnit hodnotu státních zakázek. To vše by se dalo shrnout do dvou slov:,,Začít šetřit“. A o tom to je, prostě se opět naučit hospodařit. Což se v rámci EU bude těžko protlačovat. Takže – co v ní ještě děláme?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 384 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)