Beze jména
7.6.2016
Kategorie: Společnost

Další zákeřná rána svobodě slova v ČR: Miloš Zbránek potrestán za svoje satirické články o migrantech

Sdílejte článek:

RPP 07|06|2016

Jeden z pravidelně přispívajících autorů do našeho internetového deníku, pan Miloš Zbránek, soudce libereckého soudu, byl včera za svoje články potrestán kárným senátem Nejvyššího správního soudu důtkou. Spolu s případem Kláry Samkové, jejíž causa je po udání ještě v “šetření”, je to další bezprecedentní zásah do svobody slova, kdy se mocenské “elity” snaží zastrašit své občany před presentováním “nepovolených” názorů.

V odůvodnění svého rozhodnutí o udělení důtky konstatoval NSS, že pan Miloš Zbránek prý svými články ohrozil důstojnost soudcovské funkce a pohyboval se za hranicí slušnosti. Předseda kárného senátu Radovan Havelec “vysvětlil”, ze soudce překročil pomyslnou mez v článcích s názvy Dopis dezorientovaného běžence a Zpráva o putování do Němec: „Publikací článků obsahujících příběhy, v nichž jsou vylíčeni dehonestujícím způsobem běženci nebo pracovníci neziskových organizací za pomoci sexuálních a násilnických narážek, porušil své povinnosti. Soudce má představovat autoritu a musí si být vědom toho, že jeho vyjádření bude vnímáno veřejností citlivěji. Pohyboval se na hranici vkusu a slušnosti a v některých případech ji i překročil. Lidi z neziskovek například vykresluje jako osoby, které neobstojí v běžném životě. Jeho počínání mohlo vést k narušení důstojnosti soudcovské funkce.

Miloš Zbránek se bránil logickým tvrzením, že jde jen o satiru a u článků nikde nebylo uvedeno, že je soudce a tedy nemohl nijak narušit autoritu soudcovského stavu. Dále uvedl: „Skutečnosti, které jsem sarkasticky popsal, se skutečně dějí. Muslimové zabíjejí bezvěrce i jiné muslimy, ženy jsou znásilňovány, trest smrti pro homosexuály je shození z věže. Koho tedy dehonestuji tímto popisem? Mají se urazit příslušníci Islámského státu? Vždyť je to pravda.” 

Inkriminované “závadné” články si můžete, vážení čtenáři Pravého prostoru, přečíst zde:

a sami posoudit, nakolik ohrožují autoritu a vážnost soudce, nakolik jsou nebezpečné, nakolik překračují hranici vkusu a slušnosti. 

Pokud shledáte, stejně jako my v redakci PP, že pan Miloš Zbránek napsal vynikající texty, které s humorem popisují neradostný obraz současného společenského dění v souvislosti s migrantskou krizí a nikoliv “příběhy dehonestující běžence a pracovníky neziskových lidskoprávních organizací”, budeme rádi, pokud mu vyjádříte vaši podporu v komentářích. Děkujeme. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 491 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.