londoncar
26.2.2017
Kategorie: Společnost

Další útoky autem? Heidelberg, New Orleans … a dnes v Londýně vrazilo auto do skupiny chodců

Sdílejte článek:

COM

Pět lidí bylo převezeno dnes se zraněními do nemocnice poté, co auto narazilo do skupiny chodců v jihovýchodní části Londýna. S odvoláním na policii o tom informovala místní média. Jeden člověk uvízl pod autem a záchranáři jej museli vyprostit. Policie k incidentu prohlásila, že nejsou zatím důkazy o tom, že by se jednalo o teroristický útok.

The Daily Telegraph uvádí, že auto ztratilo v jihovýchodním Londýně kontrolu a najelo do skupiny chodců. „Policie byla zavolána v neděli 26. února kolem 8:20. Bylo jí oznámeno, že auto narazilo do zdi a skupiny chodců na Bromley Road v Bellinghamu,“ uvedl mluvčí londýnské policie.

Řidič auta byl při vědomí a byl zadržen přivolanou policií.  Ta nyní vyšetřuje, zda se jednalo o záměr, technickou poruchu či nezvládnutí řízení.

V posledních dvou dnech se jedná o již třetí incident. 

Po útoku muže, který najel autem na hlavní náměstí v německém Heidelbergu, zemřel v nemocnici třiasedmdesátiletý muž. Informovala o tom agentura Reuters. Další dva lidi zůstávají v péči lékařů. Podle očitých svědků najel do davu lidí stojících před místní pekárnou útočník schválně. Podle policie měl útočník auto vypůjčené. Vyšetřovatelé zatím prý také nemají žádné důkazy o tom, že se jednalo o teroristický útok.

Při masopustním průvodu v americkém městě New Orleans najel v sobotu večer muž s autem do davu lidí. Podle místní policie bylo zraněno 28 osob, z toho pět vážně, nikdo podle ní není v ohrožení života. Informovala o tom agentura AP. Pachatel byl na místě zadržen. Policie vyloučila teroristický čin, podle ní byl muž pod silným vlivem alkoholu či drog. 

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.