free2svoboda
1.12.2020
Kategorie: Politika

Další ukázka zvůle vlády: Ztráta soukromí dosahuje dalšího extrému

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝZtráta soukromí dosahuje dalšího extrému. Společnost pomalu spěje k tomu, že jednotlivec nebude mít právo žít tak, aby o něm přinejmenším úřady něco nevěděly. Zároveň se bude muset podřizovat nařízením, pravidlům a zákonům, které již dávno překračují rozum i základní principy demokracie. Samozřejmě jde o záměr. Osobní svoboda je totiž elitám na obtíž a projev vlastních názorů často naprosto nepřijatelný.

Covid-19 je přizpůsobený nástroj pro další možnost ovládat obyvatele v mnoha sférách. Žijeme v době, kdy každý z nás s sebou nosí vyhledávací a odposlouchávací zařízení v podobě mobilního telefonu. Policie má pravomoc být de facto neustále s Vámi, navíc dokáže nejen sledovat Vaši polohu, ale technicky je možné Vás kdykoliv poslouchat, a to nikoliv jen Vaše hovory. V podstatě tak používáním moderních přístrojů zároveň prozrazujete na sebe vše, tedy i to, co nechcete. A pokud ještě něco brání agentům o Vás vědět více, například šifrování ve WhatsAppu, pak už se ozvala Evropská komise, že je třeba to zrušit. Takže řada jednání probíhá pod podmínkou odevzdání mobilních telefonů a jejich zanechání v jiné místnosti. Důvěra v ty, kteří sedí u zařízení předurčených na kontrolu čehokoliv, je nulová, takže i když se dohaduje něco, co vůbec nemusí hraničit s porušováním zákonů, prostě jde třeba o zachování obchodního tajemství či utajení partnerů, tak se svědci v podobě mobilů nechávají za dveřmi.

Lokalizovat Vás však lze nejen podle sledování Vašeho telefonu, ale tzv. Velký bratr má k dispozici i množství kamer s možností rozeznávání obličeje, osobní doklady obsahují čipy, u nichž možná ani netušíme, co obsahují. Přidejme snahu využít blížící se elektromobilitu, která postrádá nejen logiku, ale navíc není technologicky naplnitelná, zlikvidovat hotovost a kontrolovat každou Vaši platbu, schopnost zaznamenat každé připojení k internetu, prolézt Vaše maily, a ve finále máte jedinou možnost, jak žít svobodně. Znamenalo by to odstěhovat se mimo dosah signálu, wifiny, platebních terminálů, kamer a nejlépe i lidí. Takových míst na světě moc není, ale můžete si být jistí, že právě na nich neexistuje mimo špiclování ani žádný politik. A tím pádem ani covid-19. Což je vynikající zpráva. Všechna ostatní místa jsou pod dohledem, takže využíváte li výdobytků civilizace, máte se soukromím smůlu.

Samozřejmě svoboda jednotlivce je zakotvena téměř v každé ústavě. Dokonce i v naší. Jenže se vším se dá pracovat a praxe napovídá, že to nikoho moc nezajímá. Doba covidová je ukázkou toho, jak se dá snadno vytvořit nouzový stav, ve kterém je vše jinak. Vymyšlená pandemie, přičemž nikdo nebere v potaz odborníky hovořící o obrovském podvodu na lidech, národech či na každém z nás. Vlády dostaly manuál a dle něho jedou. Včetně dalšího utahování šroubů, které takové zůstanou i po určitém rozvolnění. Vše, čeho nyní elity a jim posluhující politici dosáhnou, tu má zůstat navždy. Takže bez ohledu na nesmyslnost opatření, nijak zvětšující se úmrtnost a infekčnost je šířen strach a s ním vydávána nařízení, která omezují pohyb, volnost a plno náležitostí, jako je podnikání, sport, kultura. Jde o ukázku síly a moci. Všichni rozumně uvažující lidé vědí, že roušky jsou naprostý nesmysl a zvyšují řadu zdravotních rizik. Dále vydaná nařízení jsou chaotická, nesplnitelná, a navíc velmi tendenční. Bránění lidí ve volném pohybu, sportování a nucení k sociální a kulturní izolaci je nejen kontraproduktivní, ale zároveň vede k častým psychickým poruchám a k následným sebevraždám. Pokud někde skutečně stoupnula čísla ukazující na vyšší počet úmrtí, pak je to právě tato sféra.

Vláda stále nemá dost. V pomyslném návodu na využití covidu – 19 není jen co největší udržení lidí doma, likvidace ekonomiky a střední vrstvy, udržování ve strachu se záměrem proočkovat co největší část národa. Momentálně jde o to pozměnit i zákony tak, aby příště bylo jednodušší zavádět beztrestně jakékoliv restrikce života. V podstatě lze konstatovat, že nynější vlády dělají černou práci pro ty příští, které k omezování už ani nebudou muset prosit sněmovny o souhlas a budou si vyhlašovat jakési stanné právo kdykoliv se jim zachce. I k tomu směřuje Andrej Babiš se svým ancáblem. Pokus doplnit zákon o centrální Hygienické stanici byl uskutečněn vcelku potají a na poslední chvíli, řada ,,doplňků“, jejichž schválení by znamenalo vytěsnění Parlamentu ČR z velké části rozhodování v období podobném tomu dnešnímu, má být předurčena právě tomuto účelu. Ministerstvo zdravotnictví by pak v určitých případech bylo mocnější než páni poslanci. A s ním i celá vláda. A opět by to odnesli především podnikatelé, kterým by vláda zavřela provozovny a zůstali by bez nároku na refundace, čili náhrady.

Covid má mnoho jmen. Přestože vir existuje, je to asi jediné, co je kolem něj pravdivé. Jistě, setkání s ním může pro některé lidi znamenat komplikace, ale v celkovém měřítku jej lze nazývat spíše než těžkým onemocněním šaškárnou, zlodějnou, komedií, manipulací, lží, lumpárnou, prostě vším nelichotivým. Řada lidí mu podlehnula nikoliv zdravotně, ale spíše mentálně. A přesně o to jde. Vybudovat v lidech strach a vnutit jim poslušnost, zapomenout právo na to se ptát a dostávat odpověď. Na to pracují ruku v ruce média, vláda a ti, kterým z nastalé situace narůstá profit. No a my všichni ostatní to máme zaplatit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 923 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
153 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.