TRIKOLKAMPAN
1.9.2020
Kategorie: Politika

Další propagandistická lumpárna České televize

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

stepanekHned, jak jsem na Křemešníku zahlédl ksicht reportérky České televize z pořadu Reportéři ČT, bylo mi jasné, že Česká televize opět nezklame, neboť na zahájení předvolební kampaně Trikolóry nepřijela točit nějakou normální reportáž o zahájení kampaně, ale další propagandistickou lumpárnu. A taky že jo!

Trikolóra podobně jako několik dalších stran v průzkumech preferencí osciluje okolo pěti procent. Nijak se tím neliší třeba od STAN, TOP 09 a dalších parlamentních uskupení. Člověk by tedy předpokládal, že veřejnoprávní televize, kterou si povinně platí všichni diváci, všem takovým subjektům poskytne stejnou pozornost. Ostatně, když startovali kampaň Starostové a nezávislí (STAN), odvysílala o tom ČT v pondělních hlavních zprávách standardní reportáž. Ne tak v případě Trikolóry. V nedělních hlavních zprávách, ani v žádných jiných, ani slovo.

Proč tedy štáb ČT vážil cestu na vysočinský Křemešník? Jen a jen proto, aby veřejnoprávní televize mohla Trikolóru přifařit do reportáže Reportérů ČT o SPD a jejím údajném extremismu a lakovat tento podlý nátěr také na Klausovo uskupení.

Ta motivace je více než zřejmá. Trikolóra nevznikla proto, aby se s Okamurou přetahovala o pár procent tzv. protestních hlasů, ale aby konkurovala zavedeným politickým stranám. Aby přitáhla voliče, kterým vadí, že ODS opustila principy, na kterých byla kdysi založena a že se přeměnila v krajně středovou stranu mírného pokroku v mezích bruselských zákonů, kterým vadí, že Babiš něco jiného říká pro domácí publikum a něco úplně jiného v Bruselu, že jeho europoslanci patří k nejfanatičtějším eurohujerům a že ANO spolu s ČSSD zadlužuje naši budoucnost na několik generací dopředu.

Trikolóra je prostě potenciální nebezpečí. Nikoli pro voliče, ale pro zavedené tlusté kapry z hlavního rybníka. A tak propagandisté od prvopočátku mladého Klause i Trikolóru vykreslují tu jako pravicové populisty, tu jako extremisty, tu jako krajní pravici, tu dokonce jako zakuklené nácky. Je to hanebné, je to podpásové, je to zločinné. Zvláště pak v případě veřejnoprávní televize.

Ta snaha už jaksi předem vytlačit Trikolóru na samý okraj politického spektra ze všech podobných novinářských a pseudopolitologických propagandistických lumpáren trčí jak péro z gauče. Stejně jako ona úporná snaha vykreslit Klausovo uskupení jako dvojče SPD. Jistě, s SPD má Trikolóra společný jistý národní akcent či kritický postoj k EU, ale tady veškerá podobnost končí. Zatímco SPD se svým programem řadí spíše na levici, Trikolóra je zvláště pak v ekonomických otázkách jasně vpravo.

Podle zákona má Česká televize přinášet objektivní, vyvážené a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů. Jinými slovy, co se týče politiky, má všem měřit stejným metrem. Česká televize to ale nedělá. Předvedla to i tentokrát. Suma sumárum: Česká televize porušuje zákon. Dlouhodobě.

Nic netrvá věčně, i čas líných kaprů jednoho dne skončí. Pak i na Kavčích horách přijde čas zúčtování.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 545 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (55 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...
politicon.cz
78 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.