dane102018
3.12.2019
Kategorie: Společnost

Další podraz, který lidé nevnímají

Sdílejte článek:

J3K

Média nám předkládají témata, která považují za dostatečně šokující na to, aby zvýšily svůj náklad, případně sledovanost. Máme několik evergreenů, které se vrací vždy, když se zdá, že není o čem psát. Za většinu z nich mohou i politici, ze kterých se staly kolovrátky opakující naučené fráze. No a pak tu jsou události, které mnohé změní, ale o těch se moc nemluví.

Na scénu jsou v poslední době opět vytahováni syrští sirotci. Hysterie spuštěná europoslankyní Šojdrovou a podporovaná výroky odpůrce Benešových dekretů Schwarzenberga, jehož drzost a urážky Čechů přesahují již hranice slušnosti, tlak ze strany celé Topky a STAN, samozřejmě také příliš ambiciózních Pirátů, to vše s Českou televizí v zádech, jsou stálicí tohoto roku. I přes solidní masáž a ukázku omezenosti velké části umělců vstupujících do politiky způsobem, který hraničí s naprostou ignorací, se stále většina našich spoluobčanů staví k tomuto tématu odmítavě. Podobná situace je v otázce přijímání eura. Přestože nová předsedkyně Top09 Pekarová Adamová považuje tuto změnu za jednu ze svých priorit, ekonomové její snažení odsuzují, neboť stav eurozóny příliš optimismu nepřipouští.

Dalším bumerangem je oteplování a uhlíková stopa. Když není nic zajímavého, prohovoří odněkud Greta a vysvětlí nám, že jí je takové vedro, že už nikdy asi nenasněží. Momentálně se pravděpodobně motá někde po Atlantiku na závodní jachtě a chodí na kyblík. Kéž by takto cestovali všichni ti stávkující za klima, bylo by volněji na letištích. O migraci se moc nemluví za to je díky muslimům docela živo na chirurgických klinikách a v márnicích. Nedají si pokoj a pořád někde šermují noži. A protože tomu tak je především tam, kde lidé nesmí legálně vlastnit zbraně, brání se, jak to jde. Třeba kostí z velryby. Dále je vcelku populární občasný požár nějakého toho elektromobilu, což odpůrce elektromobility doslova těší a ekology by možná mělo zajímat, že při zahoření každého elektromobilu do vzduchu unikne tolik sajrajtu, který nevyprodukuje ani tisíc aut jezdících se spalovacím motorem.

Výše uvedené problémy, které řeší neřešitelné a neřeší potřebné, doplňuje ještě neustálý boj mezi vládou a opozicí. Přestože vzestup Babiše probíhal za doby vládnutí Topky, ODS i ČSSD, nyní jim možná došlo, že si do svého rybníku pustily skutečně dravou štiku. Natolik škodnou, že se pustili do naprosto nedemokratického a zákeřného boje odehrávajícího se na Letné. A protože mají vystřílený svůj arzenál, využívají každé příležitosti, která se jim naskytne. Naštěstí mají po boku Piráty, kteří jsou schopni stěžovat si na předsedu vlády až v Bruselu. Nedostatek politické kultury, neochota přijmout volební porážku a pracovat na vlastním zlepšení, neschopnost pochopit, co se ve světě skutečně děje a absence kvalitního programu vystihujícího potřebu těch, které zastupují, z nich dělají poražené ve všech průzkumech veřejného mínění. I když to nevylučuje přeskupení sil v dalších volbách, momentálně mu nic nenasvědčuje. A pak tu máme samozřejmě ještě takové panoptikum. Lidi, jakými jsou mladý Novotný, Halík, Pehe, elfové a hlídači té správné demokracie, umělecká fronta, neziskovky pronikající všude tam, kde zůstanou pootevřená dvířka, to už je skutečně výživný materiál. Tak si tady teď žijeme.

Andrej Babiš mnohé sliboval, část plní, ale jen za cenu velkého utrácení. Přestože největší schodek státního rozpočtu zažila naše republika za působení oblíbence Kavárny a zásadního kritika Babiše Miroslava Kalouska vyvolávaného davem 17.listopadu na Národní, který dokázal být v minusu cca 110 mld korun, nynější stav také není nijak uspokojující. Koalice s marnivou ČSSD znamená boj o každou korunu, která by se dala buď lépe investovat nebo….ukrást. Takže je třeba nějak zajistit vyšší státní příjmy. Přeci jen utáhnout vysokou útratu není snadné. Když se nešetří, vlastně se rozhazuje plnými hrstmi, musí se represí dostat peníze z těch, kteří nejsou organizováni v žádných odborech a nemohou se bránit.

Daně do nekonečna zvyšovat nejde, respektive v tom zvyšování se musí dělat přestávky. Byl objeven tedy další způsob, jak přijít k penězům. Tím je zvyšování minimální mzdy. Na něj totiž navazuje vyšší hladina povinných odvodů a zároveň nečekaně… i u OSVČ. A těch není u nás zrovna málo. Do podnikatelské sféry se však zasáhlo i v tom, že soukromníci musí chtě nechtě zvýšit výplaty i těm, kteří si v podstatě tolik ani na sebe nevydělají. A ty vyšší odvody jdou také za nimi. Lidé si vůbec neuvědomují, že zvyšování minimální i průměrné mzdy není něčím, čím by na ně vláda myslela, jde pouze o další pokus dostat z nich co nejvíc. Se zvyšujícími se mzdami a důchody jde ruku v ruce zdražování energií, potravin, nájmů, řemeslnických prací a služeb. Ve skutečnosti tak reálně máme méně, odvádíme a utrácíme více, takže to tak nějak nabourává teorii, že se máme nejlépe, jak jsme se kdy měli. O tom se nepíše a nemluví. Babiš by musel přiznat vlastní neúspěch a opozice přiznat, že na nějaké migranty a ekologii prostě nemáme.

Otázkou tedy zůstává, jak je možné, že právě tomuto přihlížíme, aniž by se o to někdo zajímal. Stát nás okrádá stále více. Je jedno, vládne li Kalousek, někdo z ODS, ČSSD či Babiš. Pokud si myslíte, že Piráti by nás více šetřili, je to lež. I jejich ekopředstavy a migrační otevřenost patří mezi sakra drahé záležitosti. Právě oni stojí za zvýšením nájmů v Praze o 20% (například Praha 3), ostatně jejich předchůdci Zelení pro změnu mají podíl o raketovém růstu cen nemovitostí v hlavním městě. Nákladnost naplňování představ politiků je stále dražší. Nepřijde li někdo, kdo zjednoduší systém, odpoutá se od nesmyslných plánů západních elit a zároveň dokáže zklidnit emoce, které rozjitřili Hřib, klaun Novotný a cestovatel Kubera bez ohledu na ekonomický dopad, někdo, kdo zeštíhlí státní aparát a začne myslet na lidi, nebudeme se mít tak dobře, jak se mít můžeme. A jak nám nalhávají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 036 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.