dane102018
3.12.2019
Kategorie: Společnost

Další podraz, který lidé nevnímají

Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Média nám předkládají témata, která považují za dostatečně šokující na to, aby zvýšily svůj náklad, případně sledovanost. Máme několik evergreenů, které se vrací vždy, když se zdá, že není o čem psát. Za většinu z nich mohou i politici, ze kterých se staly kolovrátky opakující naučené fráze. No a pak tu jsou události, které mnohé změní, ale o těch se moc nemluví.

Na scénu jsou v poslední době opět vytahováni syrští sirotci. Hysterie spuštěná europoslankyní Šojdrovou a podporovaná výroky odpůrce Benešových dekretů Schwarzenberga, jehož drzost a urážky Čechů přesahují již hranice slušnosti, tlak ze strany celé Topky a STAN, samozřejmě také příliš ambiciózních Pirátů, to vše s Českou televizí v zádech, jsou stálicí tohoto roku. I přes solidní masáž a ukázku omezenosti velké části umělců vstupujících do politiky způsobem, který hraničí s naprostou ignorací, se stále většina našich spoluobčanů staví k tomuto tématu odmítavě. Podobná situace je v otázce přijímání eura. Přestože nová předsedkyně Top09 Pekarová Adamová považuje tuto změnu za jednu ze svých priorit, ekonomové její snažení odsuzují, neboť stav eurozóny příliš optimismu nepřipouští.

Dalším bumerangem je oteplování a uhlíková stopa. Když není nic zajímavého, prohovoří odněkud Greta a vysvětlí nám, že jí je takové vedro, že už nikdy asi nenasněží. Momentálně se pravděpodobně motá někde po Atlantiku na závodní jachtě a chodí na kyblík. Kéž by takto cestovali všichni ti stávkující za klima, bylo by volněji na letištích. O migraci se moc nemluví za to je díky muslimům docela živo na chirurgických klinikách a v márnicích. Nedají si pokoj a pořád někde šermují noži. A protože tomu tak je především tam, kde lidé nesmí legálně vlastnit zbraně, brání se, jak to jde. Třeba kostí z velryby. Dále je vcelku populární občasný požár nějakého toho elektromobilu, což odpůrce elektromobility doslova těší a ekology by možná mělo zajímat, že při zahoření každého elektromobilu do vzduchu unikne tolik sajrajtu, který nevyprodukuje ani tisíc aut jezdících se spalovacím motorem.

Výše uvedené problémy, které řeší neřešitelné a neřeší potřebné, doplňuje ještě neustálý boj mezi vládou a opozicí. Přestože vzestup Babiše probíhal za doby vládnutí Topky, ODS i ČSSD, nyní jim možná došlo, že si do svého rybníku pustily skutečně dravou štiku. Natolik škodnou, že se pustili do naprosto nedemokratického a zákeřného boje odehrávajícího se na Letné. A protože mají vystřílený svůj arzenál, využívají každé příležitosti, která se jim naskytne. Naštěstí mají po boku Piráty, kteří jsou schopni stěžovat si na předsedu vlády až v Bruselu. Nedostatek politické kultury, neochota přijmout volební porážku a pracovat na vlastním zlepšení, neschopnost pochopit, co se ve světě skutečně děje a absence kvalitního programu vystihujícího potřebu těch, které zastupují, z nich dělají poražené ve všech průzkumech veřejného mínění. I když to nevylučuje přeskupení sil v dalších volbách, momentálně mu nic nenasvědčuje. A pak tu máme samozřejmě ještě takové panoptikum. Lidi, jakými jsou mladý Novotný, Halík, Pehe, elfové a hlídači té správné demokracie, umělecká fronta, neziskovky pronikající všude tam, kde zůstanou pootevřená dvířka, to už je skutečně výživný materiál. Tak si tady teď žijeme.

Andrej Babiš mnohé sliboval, část plní, ale jen za cenu velkého utrácení. Přestože největší schodek státního rozpočtu zažila naše republika za působení oblíbence Kavárny a zásadního kritika Babiše Miroslava Kalouska vyvolávaného davem 17.listopadu na Národní, který dokázal být v minusu cca 110 mld korun, nynější stav také není nijak uspokojující. Koalice s marnivou ČSSD znamená boj o každou korunu, která by se dala buď lépe investovat nebo….ukrást. Takže je třeba nějak zajistit vyšší státní příjmy. Přeci jen utáhnout vysokou útratu není snadné. Když se nešetří, vlastně se rozhazuje plnými hrstmi, musí se represí dostat peníze z těch, kteří nejsou organizováni v žádných odborech a nemohou se bránit.

Daně do nekonečna zvyšovat nejde, respektive v tom zvyšování se musí dělat přestávky. Byl objeven tedy další způsob, jak přijít k penězům. Tím je zvyšování minimální mzdy. Na něj totiž navazuje vyšší hladina povinných odvodů a zároveň nečekaně… i u OSVČ. A těch není u nás zrovna málo. Do podnikatelské sféry se však zasáhlo i v tom, že soukromníci musí chtě nechtě zvýšit výplaty i těm, kteří si v podstatě tolik ani na sebe nevydělají. A ty vyšší odvody jdou také za nimi. Lidé si vůbec neuvědomují, že zvyšování minimální i průměrné mzdy není něčím, čím by na ně vláda myslela, jde pouze o další pokus dostat z nich co nejvíc. Se zvyšujícími se mzdami a důchody jde ruku v ruce zdražování energií, potravin, nájmů, řemeslnických prací a služeb. Ve skutečnosti tak reálně máme méně, odvádíme a utrácíme více, takže to tak nějak nabourává teorii, že se máme nejlépe, jak jsme se kdy měli. O tom se nepíše a nemluví. Babiš by musel přiznat vlastní neúspěch a opozice přiznat, že na nějaké migranty a ekologii prostě nemáme.

Otázkou tedy zůstává, jak je možné, že právě tomuto přihlížíme, aniž by se o to někdo zajímal. Stát nás okrádá stále více. Je jedno, vládne li Kalousek, někdo z ODS, ČSSD či Babiš. Pokud si myslíte, že Piráti by nás více šetřili, je to lež. I jejich ekopředstavy a migrační otevřenost patří mezi sakra drahé záležitosti. Právě oni stojí za zvýšením nájmů v Praze o 20% (například Praha 3), ostatně jejich předchůdci Zelení pro změnu mají podíl o raketovém růstu cen nemovitostí v hlavním městě. Nákladnost naplňování představ politiků je stále dražší. Nepřijde li někdo, kdo zjednoduší systém, odpoutá se od nesmyslných plánů západních elit a zároveň dokáže zklidnit emoce, které rozjitřili Hřib, klaun Novotný a cestovatel Kubera bez ohledu na ekonomický dopad, někdo, kdo zeštíhlí státní aparát a začne myslet na lidi, nebudeme se mít tak dobře, jak se mít můžeme. A jak nám nalhávají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 966 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.