GBVIR
10.5.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Další pochybnosti o přirozeném původu britské varianty koronaviru B.1.1.7

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRIndie už hlásí 4187 mrtvých denně v souvislosti s covidem-19, ale britská média píší pouze o indické variantě a jejích mutacích. Přitom WHO odmítla dát indickou variantu B.617 na seznam obávaných, kde jsou zatím pouze tři, britská, brazilská a jihoafrická. A lze najít zprávy o tom, jaká byla skutečnost:


„Současná druhá vlna začala v severozápadním státě Pandžáb v první polovině února a dosud neskočila. Jeden z poradců vlády Paňdžábu potvrdil, že více než 80% případů bylo připisováno variantě Spojeného království…

Je příznačné, že nejvíce postižené okresy jsou z pandžábského regionu Doaba…
Odhaduje se, že 60–70% rodin v těchto okresech má příbuzné v zahraničí, většinou ve Velké Británii nebo v Kanadě, a je zde vysoký objem cestování do těchto zemí….(1)

A nyní něco ke zmíněné britské variantě, která obsahuje 23 mutací oproti svým předchůdcům:

„Matt Ridley má názor na tuto novou variantu a zdůrazňuje skutečnost, že se najednou objevil virus s nebývalým počtem mutací v aminokyselinových proteinech, což naznačuje, že tyto změny nastaly uměle, ne náhodně, jak tomu bylo u 12 706 mutovaných genomů, které analyzovali Balloux et al. Má tendenci kreslit alarmující obraz:

Tento počet změn by za normálních okolností trval měsíce, když se virus přirozeně vyvíjí: je méně náchylný k náhodným mutacím než virus chřipky. Co způsobilo tak rychlou evoluci v jediném těle?….
Profesor Loman uvedl, že „neexistují žádné důkazy“, že kmen pochází z jiných zemí, a dodal: „Je to tak nějak odnikud.“ (2)

Mutace koronaviru SARS-CoV-2

„Během šíření v populaci viry přirozeně mutují a výjimkou není ani koronavirus SARS-CoV-2: ten dle vědeckých studií mutuje s frekvencí 1-2krát za měsíc.“(4 )

Z toho ovšem vyplývá, že na vytvoření 23 mutací je potřeba 11,5 až 23 měsíců. Jenže do Spojeného království se pandemie rozšířila 31. ledna 2020, kdy byl potvrzen první případ ve městě York. A první případ britské varianty byl zaznamenán 26.9., tedy za necelých 8 měsíců. Takže zde chybí minimálně 3,5 měsíce, aby vývoj mohl být přirozený. Také je zvláštní, že nebyli zaznamenání žádní předchůdci této varianty s méně mutacemi.

Zde je popsáno, jak švýcarští vědci dokáží vytvořit koronavirus za týden:

„Vědci použili kvasinkové buňky k vytvoření syntetické verze genomu SARS-CoV-2 mnohem rychleji, než mohou dosáhnout jiné metody.

Genom SARS-CoV-2 se skládá z RNA, ale protokol, vyvinutý Joergem Joresem a Volkerem Thielem na univerzitě v Bernu ve Švýcarsku a jejich kolegy, používá tucet překrývajících se úseků genomu SARS-CoV-2 převedených na DNA (TTN Thao et al . Nature http://doi.org/ggttcr ; 2020). Tým vložil tyto fragmenty DNA do buněk kvasinek Saccharomyces cerevisiae , které je spojily do kompletního virového genomu.
Tým poté vytvořil živé viry převedením syntetického genomu zpět na RNA a vložením těchto řetězců do lidských buněk. Výroba syntetických koronavirů trvala týden. Vědci tvrdí, že tato technika by mohla být použita k rychlému sestavení virů ke studiu biologických účinků nových mutací. „ (3)

Ještě musíme zmínit práci Dr. Li-Meng Yanové a vědců z University of Hong Kong s názvem Wuhanský laboratorní původ SARS-CoV-2 a platnost zpráv Yanové ….(5), kde se píše o tom, že laboratorní povaha tohoto viru je expertům zřejmá. A základní příčinou současné situace jsou rozsáhlé a záměrné vědecké dezinformace. Ve snaze porazit tyto vědecké dezinformace a odhalit skutečnou podstatu SARS-CoV-2 zveřejnili dvě vědecké zprávy. První zpráva pomocí podstatných důkazů a logických analýz ukázala, proč musí být SARS-CoV-2 laboratorním produktem a jak by jej bylo možné pohodlně vytvořit pomocí dobře známých konceptů a zavedených technik. Druhá zpráva odhalila rozsáhlé organizované vědecké podvody, skrze které byla odhalena povaha SARS-CoV-2 jako neomezené biologické zbraně. Můžeme citovat:

„Žádáme veřejnost a příslušné vlády, aby čelily pravdě odhalené v naší zprávě:
SARS-CoV-2 je neomezená biologická zbraň vytvořená režimem Čínské KS…

Koncept neomezené biologické zbraně může být pro zbytek světa nový, ale pro ČKS tomu tak není. Taková nová biologická zbraň byla ČKS vyvíjena tajně po dlouhou dobu a termín „neomezená biologická zbraň “, který jsme poprvé vytvořili ve druhé zprávě Dr. Yanové, popisuje tuto novou biozbraň dokonale. Ve skutečnosti zde ČKS neskrývala svůj záměr. V knize vydané v roce 2015 skupina vojenských virologů , vědců ČKS v čele s profesorem a generálmajorem Dezhong Xu popsali ideální „moderní genetickou zbraň“. Mezi její klíčové vlastnosti patří:

• Byla by vytvořena takovým způsobem, že je prakticky nerozeznatelná od přirozeně se vyskytujícího patogenu. Tímto způsobem „, i kdyby existovaly vědecké, virologické a nebo zvířecí důkazy (pro podporu obvinění), lze popřít, zabránit a potlačit obvinění z používání biologických zbraní, učinit mezinárodní organizace a stranu spravedlnosti bezmocnou a neschopnou učinit rozhodnutí”.

• Její použití není omezeno na vojenské bitvy, ale je určeno pro nevojenské prostředí,…(5)

Tento článek též zmiňuje britskou variantu a její mutaci N501Y, která byla v Číně známa minimálně půl roku před tím, než se objevila v Británii a v Jižní Africe:

„Yusen Zhou, manžel Lanying Du /která pracovala ve wuhanském ústavu/ a odborník na imunitní úniky a strategii koronavirů, náhle zemřel v létě 2020. Těsně před jeho smrtí, 29. dubna 2020, jeho vědecká skupina předložila rukopis časopisu Science. Tato práce popsala mutaci hrotového proteinu N501Y, která se později ukázala jako určující mutace převládající v britské variantě B.1.1.7, která se objevila v lidské populaci několik měsíců poté na podzim.“(5)

Můžete namítnout, proč se má někdo zabývat britskou variantou, když už je stejně u nás na ústupu. Jenže existují prognózy o tom, že v srpnu přijde další nová varianta:

„ Kolem konce srpna až září tohoto roku bude celý svět v naprostém zmatku a pandemie COVID-19 dosáhne nové katastrofické úrovně, jaké dosud nebyly dosaženy. Vycházím pouze z jednoduchého interního modelování a studia vývoje koronaviru SARS-CoV-2 a vzniku druhé a třetí generace  variant a také vzniku rekombinovaných kmenů.“(6)

 

Prameny:

(1) https://theconversation.com/why-variants-are-most-likely-to-blame-for-indias-covid-surge-159911
(2) https://cliscep.com/2020/12/25/examining-the-science-and-the-possible-origin-of-the-new-strain-of-covid-19/
(3) https://www.nature.com/articles/d41586-020-00502-w
(4) . https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/koronavirus-a-jeho-mutace-v-cem-je-britska-horsi-nez-ty-predchozi-a-jake-dalsi-zname-40348273
(5) https://www.researchgate.net/publication/350523980_The_Wuhan_Laboratory_Origin_of_SARS-CoV-2_and_the_Validity_of_the_Yan_Reports_Are_Further_Proved_by_the_Failure_of_Two_Uninvited_Peer_Reviews_Opening_Statement
(6) https://www.thailandmedical.news/news/beware-countries-like-israel,-britain-and-america-should-not-assume-that-the-worst-of-the-covid-19-pandemic-is-over,-the-worst-is-yet-to-come

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 069 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)