GENDER112018
2.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Další oběť genderové války

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Marx měl možná přece jen pravdu, i když ne v roce 1848, kdy mluvil o strašidlu revoluce obcházejícím Evropu.

Tenkrát konzervativní proletariát nehodlal zlikvidovat kapitalistickou společnost — teprve dnes nová třída polovzdělanců z humanitních fakult uvěřila revolučnímu příslibu, že lze během „jedné generace odstranit veškerou nespravedlnost na světě“ a vybudovat rovnostářskou internacionální společnost.„Vytvořila první univerzální politickou ideologii od studené války“ a propagandisticky ji nazývá korektní. Ve skutečnosti jde o komplexní pohled na svět brýlemi „sociální spravedlnosti“, „skupinových identit“ a tzv. „intersekcionální solidarity menšin“, „rasových a sexuálních“ (Douglas Murray, Šílenství davů), a zejména žen ve válce proti misogynnímu, mocenskému patriarchátu západní společnosti. A právě tato dívčí válka proti mužům rozkládá společnost.

Je neuvěřitelné, že právě Británie, po staletí ohromný příklad individuální svobody a zdravého rozumu, se mění v nesvobodnou zem. Nová ideologie ovládla hlavní politické strany, univerzity a média, státní instituce jako galerie i muzea, a co je ještě děsivější, má k dispozici sociální sítě a statisíce mladých dobrovolníků, kteří hlídkují, zda se někdo ve veřejném prostoru neprohřešil konzervativním názorem nebo kritikou pokroku, a většinou se jim daří vyvolat kampaň a provinilce zbabělá politická elita vyhodí ze zaměstnání. Cenzuře zatím unikají jen menšinová pravicová média a knihy. A konformní většina raději mlčí.

Poslední překvapivou obětí v bývalé baště tradičního konzervatismu se před nedávnem stal učitel elitního chlapeckého gymnázia Eton College — Will Knowland. Připravil přednášku online nazvanou „Paradox patriarchátu“ v kurzu „Perspektivy“, který má žáky maturitního ročníku uvést do současných kontroverzí a debat. Na stížnost jednoho kolegy ředitel text zakázal a žádal, aby jej Knowland zrušil i na Youtube, a když ten neposlechl, tak ho vyhodil za porušení disciplíny.

Tentokrát se ale strhla jiná bouře, než jsme zvyklí. Rodiče a žáci i významní absolventi podepisují petice, založili fond na učitelovy soudní výlohy, konečně si konzervativci uvědomili, že je nejvyšší čas se bránit a toto je kauza hodná obrany. Dokonce jim přišel na pomoc harvardský profesor kognitivní psychologie Steven Pinker a napsal dopis řediteli. Představa Etonu pod vlivem progresivistů je i pro většinu umírněných konzervatistů přímo děsivá.

V té přednášce není nic hanlivého, na základě vědeckého výzkumu dokládá, že existují některé vrozené rozdíly ve schopnostech a psychologii mezi muži a ženami, což popírá pouze mizandrie extrémního feminismu. Všichni víme, že muži a ženy stejní nejsou. Rovnost definuje Pinker takto: „Rovnost mezi pohlavími se zakládá na myšlence, že jedinci nemají průměrné rysy své skupiny.“

Knowlandova přednáška je také tradiční obhajobou mužských ctností, galantnosti, fyzické síly i odvahy. Staletí se chlapci v anglických elitních školách učili velkému umění sebeovládání, mít agresi pod kontrolou, aby se mohli stát dobrými otci a občany. Byli snad naši praotcové idioti?

V sázce je ale ještě něco jiného než zdravý rozum. Nejlépe to vyjádřil bývalý absolvent školy George Orwell: „Jestli svoboda vůbec něco znamená, tak právo říkat lidem, co slyšet nechtějí.“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 000,00 Kč
Vybráno 37.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 005 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.