zakony
30.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Další neziskově-socialistická lumpárna

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilKaždý frontální útok začíná dělostřeleckou přípravou, aby pak, odjinud a překvapivě, vyrazily hlavní síly.  A stejně je tomu i v současném boji za udržení pozic cizí moci v orgánech justice.

O onu dělostřeleckou přípravu se před pár dny postarala neziskovka Milion chvilek pro demokracii. Její „demošky” Praze i v řadě dalších měst naší vlasti měly profi organizaci, včetně už klasických, předpřipravených plakátků ju sti ce , velice podobných deštníků, a hlavně, skvělého mediálního pokrytí. Spolupracující media tzv „veřejné služby” i hlavní zpravodajské serwery se velice snažily, aby z toho udělaly událost měsíce, když ne roku. Aby mládežnicko-kavárenskou akci prodaly, jako celonárodní vzpouru proti Babišově a Zemanově zvůli.

Snaha to byla veliká a nabuzený, akcí motivovaný kavárenský lid se tetelil v předtuše dalšího revolučního pokračování. Nemusel čekat dlouho. S hlavním útokem přišla, jak jinak, další neziskovka. Tentokrát Rekonstrukce státu.

Tak zvané protikorupční organizace, sdružené v Rekonstrukci státu, vyzvaly vládu, aby „přijala pojistky pro nezávislost justice”. Klíčovým požadavkem je podle nich urychlené přijetí takové novely zákona o státním zastupitelství, která posílí nezávislost nejvyššího státního zástupce a vrchních státních zástupců.

A jak si to „posílení nezávislosti” představují? Aktivisté, sdružení v Rekonstrukci státu požadují, aby v novele zákona o státním zastupitelství bylo řečeno, že nejvyšší státní zástupce může být jmenován jen jednou na deset let, ale zároveň bylo v zákoně řečeno, že desetileté funkční období by se současnému nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi začalo počítat až po přijetí zákona.

A je šídlo z pytle venku. Tedy – minulá, socanská vláda namontovala do čela nejvyššího státního zastupitelství jistého Pavla Zemana. A teď, když začíná hrozit, že by mohl skončit a „být odejit”, chtějí použít stejné metody, kterou už si jednou úspěšně vyzkoušeli. U úřednictva. Pamatujete?

Za Sobotkovy vlády byli do všech možných funkcí nanominováni socani. Tak, jak to bývalo vždy po volbách zvykem. Socanská vláda, socanští náměstci tam, kde neměla ČSSD ministra, socanští vedoucí odborů a tomu odpovídající personální čistky… Ale na rozdíl od předchozích střídání, přišli sobotkovci v průběhu volebního období se zákeřnou změnou. Byl přijat zákon o státní službě. Který v podstatě zabetonoval většinu již obsazených pozic. Tak, že nová, Babišova vláda měla veliké potíže vyměnit alespoň některé, vrcholové kusy. Gró zůstalo u korýtek a moci, i když se socani ocitli na hranici vypadnutí ze sněmovny.

Ano, bylo to na popud EU, která takový zákon po ČR dost tvrdě požadovala. Ale je pravděpodobné, že i v naléhavosti tohoto „požadování” byl zlý zakalkulován úmysl dobře informovaných lidí z eurokomise. Kteří si museli být vědomi, že se karta obrací. Že sílí nálady, které by mohly vést ke ztrátě pozic. A že jedním z preventivních opatření by mohlo být zabetonování stávajících, spolehlivých a prověřených kádrů na pozicích.

Teď se o něco podobného pokouší revoluční předvoj Evropského pokrokového lidstva, ve spolupráci se socialisty různých barev znovu, tentokrát v justici. Že už má Pavel Zeman část mandátu za sebou? Nevadí! Nový zákon a jedeme znovu. Dalších deset let nedotknutelnosti! A s ním i další, věrné kádry…

To, že je v justici něco nezdravého, tušíme tak nějak všichni. Už delší dobu. Každý je schopen kdykoli z hlavy jmenovat nějakou, nadprůměrně šílenou causu, každý vypočítá hned několik rozsudků, nad kterými zůstává rozum stát.

Navíc je tu dost závažné podezření, že loajalita (současného) vedení justice, nenáleží v první řadě  České republice. Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová hovoří otevřeně o justiční mafii, promořující nejvyšší patra systému spravedlnosti. O podivných (sólo) návštěvách Pavla Zemana na americké ambasádě si neštěbetají jen vrabci na střeše, stejně jako o jakýchsi „leaderských” kuzrech pana Ištvána a paní Bradáčové, které oba jmenovaní absolvovali v USA. Krátce před tím, než Ištvánova parta shodila Nečasovu vládu. Kabelky, pamatujete?

Zkrátka justice je zjevně zralá k reformě. Bez ohledu na nejrůznější hnízda. No a zrovna teď, když se k jakési změně začíná konečně nachylovat… jako z udělání. Ještě deset let pro Pavla Zemana! Víc nezávislosti. Čti nekontolovatelnosti a neodvolatelnosti… Jak praví nejnovější provolání Rekonstrukce státu – „Vláda by se měla zaručit, že neodvolá nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ani vrchní státní zástupce”.

Chucpe!

 

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Nezn. dárce 0,01 BTC, Eduard Ezer 500,- Kč, ing. Ivan Svoboda 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč


Celkem za měsíc: 19 920,78 Kč
Vybráno 56.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 611 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.