zakony
30.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Další neziskově-socialistická lumpárna

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilKaždý frontální útok začíná dělostřeleckou přípravou, aby pak, odjinud a překvapivě, vyrazily hlavní síly.  A stejně je tomu i v současném boji za udržení pozic cizí moci v orgánech justice.

O onu dělostřeleckou přípravu se před pár dny postarala neziskovka Milion chvilek pro demokracii. Její „demošky” Praze i v řadě dalších měst naší vlasti měly profi organizaci, včetně už klasických, předpřipravených plakátků ju sti ce , velice podobných deštníků, a hlavně, skvělého mediálního pokrytí. Spolupracující media tzv „veřejné služby” i hlavní zpravodajské serwery se velice snažily, aby z toho udělaly událost měsíce, když ne roku. Aby mládežnicko-kavárenskou akci prodaly, jako celonárodní vzpouru proti Babišově a Zemanově zvůli.

Snaha to byla veliká a nabuzený, akcí motivovaný kavárenský lid se tetelil v předtuše dalšího revolučního pokračování. Nemusel čekat dlouho. S hlavním útokem přišla, jak jinak, další neziskovka. Tentokrát Rekonstrukce státu.

Tak zvané protikorupční organizace, sdružené v Rekonstrukci státu, vyzvaly vládu, aby „přijala pojistky pro nezávislost justice”. Klíčovým požadavkem je podle nich urychlené přijetí takové novely zákona o státním zastupitelství, která posílí nezávislost nejvyššího státního zástupce a vrchních státních zástupců.

A jak si to „posílení nezávislosti” představují? Aktivisté, sdružení v Rekonstrukci státu požadují, aby v novele zákona o státním zastupitelství bylo řečeno, že nejvyšší státní zástupce může být jmenován jen jednou na deset let, ale zároveň bylo v zákoně řečeno, že desetileté funkční období by se současnému nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi začalo počítat až po přijetí zákona.

A je šídlo z pytle venku. Tedy – minulá, socanská vláda namontovala do čela nejvyššího státního zastupitelství jistého Pavla Zemana. A teď, když začíná hrozit, že by mohl skončit a „být odejit”, chtějí použít stejné metody, kterou už si jednou úspěšně vyzkoušeli. U úřednictva. Pamatujete?

Za Sobotkovy vlády byli do všech možných funkcí nanominováni socani. Tak, jak to bývalo vždy po volbách zvykem. Socanská vláda, socanští náměstci tam, kde neměla ČSSD ministra, socanští vedoucí odborů a tomu odpovídající personální čistky… Ale na rozdíl od předchozích střídání, přišli sobotkovci v průběhu volebního období se zákeřnou změnou. Byl přijat zákon o státní službě. Který v podstatě zabetonoval většinu již obsazených pozic. Tak, že nová, Babišova vláda měla veliké potíže vyměnit alespoň některé, vrcholové kusy. Gró zůstalo u korýtek a moci, i když se socani ocitli na hranici vypadnutí ze sněmovny.

Ano, bylo to na popud EU, která takový zákon po ČR dost tvrdě požadovala. Ale je pravděpodobné, že i v naléhavosti tohoto „požadování” byl zlý zakalkulován úmysl dobře informovaných lidí z eurokomise. Kteří si museli být vědomi, že se karta obrací. Že sílí nálady, které by mohly vést ke ztrátě pozic. A že jedním z preventivních opatření by mohlo být zabetonování stávajících, spolehlivých a prověřených kádrů na pozicích.

Teď se o něco podobného pokouší revoluční předvoj Evropského pokrokového lidstva, ve spolupráci se socialisty různých barev znovu, tentokrát v justici. Že už má Pavel Zeman část mandátu za sebou? Nevadí! Nový zákon a jedeme znovu. Dalších deset let nedotknutelnosti! A s ním i další, věrné kádry…

To, že je v justici něco nezdravého, tušíme tak nějak všichni. Už delší dobu. Každý je schopen kdykoli z hlavy jmenovat nějakou, nadprůměrně šílenou causu, každý vypočítá hned několik rozsudků, nad kterými zůstává rozum stát.

Navíc je tu dost závažné podezření, že loajalita (současného) vedení justice, nenáleží v první řadě  České republice. Bývalá nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová hovoří otevřeně o justiční mafii, promořující nejvyšší patra systému spravedlnosti. O podivných (sólo) návštěvách Pavla Zemana na americké ambasádě si neštěbetají jen vrabci na střeše, stejně jako o jakýchsi „leaderských” kuzrech pana Ištvána a paní Bradáčové, které oba jmenovaní absolvovali v USA. Krátce před tím, než Ištvánova parta shodila Nečasovu vládu. Kabelky, pamatujete?

Zkrátka justice je zjevně zralá k reformě. Bez ohledu na nejrůznější hnízda. No a zrovna teď, když se k jakési změně začíná konečně nachylovat… jako z udělání. Ještě deset let pro Pavla Zemana! Víc nezávislosti. Čti nekontolovatelnosti a neodvolatelnosti… Jak praví nejnovější provolání Rekonstrukce státu – „Vláda by se měla zaručit, že neodvolá nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ani vrchní státní zástupce”.

Chucpe!

 

 


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 651 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,41 out of 5)
Loading...
26 komentářů