trhjablka
25.5.2020
Kategorie: Ekonomika

Další nestydatý návrh z dílny agroimpéria

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKASamozřejmě vypadá velmi rozumně a a tváří se, že je zachráncem všeho českého proti těm nestydatým cizákům. Do sněmovny přijde návrh zákona, že supermarkety budou muset nabízet minimálně 85% zboží českého původu.

Upřímně řečeno já při nákupu nestuduji odkud ta jablíčka jsou. Buď vypadají pěkně a ještě lépe vím již z dřívější zkušenosti, že mi chutnají a pak je koupím. A když budou česká a budou dobrá, proč by je náš producent nevyvezl za hranice a neprodal třeba za vyšší cenu než u nás? Takže ty lepší české produkty se za hranice dostanou. A co se stane s těmi horšími, co nemají v zahraničí šanci?

Díky tomuto zákonu budou mít cestu na pulty otevřenou. Takže to dopadne tak, že na pultu budou jablíčka malá, kyselá a potlučená. Protože tam podle zákona být budou muset. Je směšné, že v době, kdy se diskutuje o dvojí kvalitě potravin, přichází návrh zákona, který to nejhorší zboží na náš trh protlačí a to lepší vytlačí.

Dříve se na pult pomeranče nedostaly, protože nebyly devizy. Teď tam nebudou, protože musí převažovat české zboží. A toho tam bude dost, povinně a tudíž bez ohledu na kvalitu. A kdo myslíte že u nás patří k největším producentům potravin?

Potravin tak kvalitních, že už si z nich lidé dělají legraci: Nakupujte kostelecké uzeniny, jsou vhodné i pro vegetariány!

Já tedy zatím jediné, co v obchodě kontroluji, je že dle čárového kódu výrobek nepochází z holdingu Agrofertu. Na to existuje do telefonu jednoduchá a rychlá aplikace. Zamíříte kameru telefonu na čárkový kód a na displeji se rozsvítí buď zeleně: Bez Andreje, nebo červeně Andrejovo a hned to vracím do regálu.

A Andrej už asi tuší. Protože po přijetí toho zákona už si asi nic jiného než jeho koupit nebudete moci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč

Celkem za měsíc: 2 750,00 Kč
Vybráno 7.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 262 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 3,35 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.