VOJTECH ROUSKA
17.8.2021
Kategorie: Společnost

Další nesmyslná šikana dětí ve školách

Sdílejte článek:

COM

Vláda stanovila podmínky pro návrat žáků do škol v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Žáky i jejich rodiče se snaží motivovat k tomu, aby se očkovali a pravidelně testovali. Děti, které testování ani očkování nepodstoupí, nebudou moci ve škole zpívat a cvičit budou moci pouze venku a budou muset nosit roušku nebo respirátor. V úterý to na tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Děti, které nebudou testovány, budou cvičit jen venku a nesmí také zpívat,“ prohlásil ministr Adam Vojtěch a dodal, že toto opatření je nastavené do 10. září a míří na celoplošné testování ve školách. To nastane hned v prvních dnech návratu do škol – 1., 6. a 9. září. Prvňáčci mohou test podstoupit až 2. září, aby neměly zkažený první školní den.

Výjimku z testování mají očkovaní a ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění a očkovaní. V současnosti se v Česku mohou nechat očkovat lidé starší 12 let. Testování se týká jak dětí, tak zaměstnanců škol.

Plošné testování by mělo být vyhodnoceno do 10. září a poté se podle Vojtěcha uvidí, co dál.

Pokud se nenechají žáci a studenti testovat, ani nedoloží jinak bezinfekčnost, budou muset také stále nosit roušku. „Děti nad patnáct let, které se odmítnou testovat, budou muset nosit respirátor,“ oznámil Vojtěch.

Kromě toho, zákazu zpěvu a cvičení uvnitř by také žáci měli udržovat odstup minimálně 1, 5 metru od ostatních při převlékání i při jídle a pití.

Každý, kdo vstoupí do budovy školy, si musí zakrýt nos a ústa rouškou či respirátorem podle toho, jak to bude právě určeno platným mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pro školy také platí povinnost izolovat žáka či studenta, který vykazuje známky infekčního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých.

Jaké budou podmínky po 10. září, vláda ještě rozhodne. Podle ministra Vojtěcha se děti musí testovat proto, aby se zjistilo, jaká je virová nálož po návratu z prázdnin.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 583 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,85 out of 5)
Loading...
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)