SOMALVRAH
23.10.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Další „nepříčetný“ vrah

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDSomálec Abdirahman Jibril A zabil v Německu tři lidi a křičel „Alláhu Akbar“. Ale není prý islamista ani vrah. Předkládám zprávu z deníku eXXpress.at v plném znění. Názor nechť si každý udělá sám.

.
Pointa v procesu vraha z Würzburgu může mít třaskavý potenciál. Somálec, který v červnu v centru města zaútočil ukradeným nožem, zabil při tom tři ženy a zranil několik lidí, některé vážně, je nevinný. Podle znalců byl Somálec v době útoku „nepříčetný“. To samozřejmě bude mít důsledky pro další postup v jeho procesu. Úřady se nyní potýkají s rozhodnutím o jeho deportaci.

Afričan je prý nyní uzdravený, uvádí jeho právník. Čtyři měsíce poté, co v centru Würzburgu zabil tři ženy, je Abdirahman Jibril A. prý opět „pánem svých smyslů“. Somálec je v současné době na příkaz místního soudu umístěn v psychiatrické léčebně v Bavorsku. Tam lékaři „sestavili takovou medikaci“, že nyní je s A. prý opět možná „rozumná řeč“. Generální státní zastupitelství v Mnichově pověřilo v polovině července vypracováním znaleckých posudků hned dva znalce. Na klinice vedli se Somálcem takzvané „průzkumné rozhovory“. Jak uvádí „WELT“, nálezy expertů se v podstatě shodují s první předběžnou zprávou z léta. Tedy „nepříčetný“. V den činu prý slyšel hlasy, podle svědectví prý mluvil s ptáky. Nyní podle vyjádření svého právníka svého činu lituje.

Očekává se, že státní zastupitelství zažádá do konce roku o trvalé umístění obviněného na uzavřeném oddělení psychiatrické léčebny, uvádí se v prohlášení. Postup byl od začátku hodně diskutovaným hraničním případem. Svědci hovořili o pachateli, který křičel „Alláhu Akbar“.

Důkazy o politickém motivu věřícího muslima však vyšetřovatelé prý nemají. Policie nenašla v mobilním telefonu podezřelého ani v jeho bytě žádný materiál související s islamisty. Pokud pachatel z Würzburgu byl odsouzen, příslušný Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) podle své mluvčí prověří zrušení jeho doplňkové ochrany a příslušný imigrační úřad poté prověří vydání příkazu k vyhoštění. Po odvolání by byla deportace „v zásadě právně možná“.

„Podle § 53 odst. 3b zákona o pobytu, zaměstnávání a integraci cizinců na spolkovém území je vyhoštění povoleno pouze tehdy, pokud cizinec spáchal závažný zločin nebo představuje-li nebezpečí pro širokou veřejnost nebo pro bezpečnost Spolkové republiky Německo.“

Patří mezi tyto důvody stále ještě spáchání hromadné vraždy a zranění řady lidí?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč, Gabriela Kolomazníková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 000,00 Kč
Vybráno 42.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 191 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)