strasburg
13.12.2018
Kategorie: Společnost

Další mrtví na Vánočních trzích? Co na to v Marrakéši?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

J3K

Při míjení směrovky na Štrasburk  v předvečer zasedání Evropského parlamentu napadla autora tohoto článku úvaha o tom, že pokud by někde mohlo dojít k dalšímu násilnému činu, v němž by hrál roli muslim a Vánoční trhy, bylo by spravedlivé, kdyby se to stalo právě tam, a obětí by měl být některý s politických přisluhovačů islámu sedící právě v Evropském parlamentu. Věštba málem vyšla, jen mezi oběťmi pravděpodobně skončili nevinní lidé a nikoliv ti, kteří by byli zodpovědní za nesmyslně migraci otevřenou politiku EU.

 

Francouzský prezident Macron balancuje na špičce jehly. O jeho nedobré situaci svědčí nově zavedený zákaz prodeje žlutých vest ve Francii. Jde o směšnou snahu snížit počet účastníků demonstrací proti nynější vládě. V době, kdy má každý stavební dělník či majitel automobilu zásobu těchto reflexními prvky vybavenými vest, jde snad o špatný vtip. Navíc se najde jistě plno těch, kteří tento doplněk oděvu vytáhnou z regálu a darují bez nároku na úhradu. Je Macron až tak naivní, nebo pouze začal kopat kolem sebe? Je také třeba si uvědomit, že jej svým způsobem opouští věrná spojenkyně Merkelová a napříč Evropou dochází k jisté vzpouře projevené především neochotou připojit se ke Globálnímu paktu o migraci. Tento stav dokonce vyburcoval OSN k zvýšení aktivity a hledání jiného způsobu, jak jinak přimět neposlušné státy k podpoře sebevražedné migrace.

Štrasburk však právě v této situaci přilil oheň do oleje. Další mrtví na Vánočním trhu se už stávají jistým evergreenem, který nadále potvrzuje, že nelze doufat v poklidné soužití mnoha národů a rozdílných náboženství ani v zemi, která je svým multikulturním způsobem života proslulá. Mladá generace muslimů je frustrována ze života v zemi, ve které nenávidění křesťané slaví veřejně své svátky a jsou v ní více doma. Vyhovuje jim sice využívání sociálního systému, který je podstatně liberálnější, než kdekoliv jinde s výjimkou severských zemí, nemají však snahu do něj přispívat. Místo toho se radikalizují a svým způsobem se postupně oddělují od zbytku společnosti.  Svou zlobu pak dávají najevo přesně tak, jak jim přikazuje korán. Takže zabíjejí.

Šok způsobený dalším teroristickým útokem, byť provedený jednotlivcem, už není ani zde ve Francii tak velký. Další ujišťování, že nejde o terorismus, však naráží na fakt, že dotyčný radikál byl považován za nebezpečného. Přesto se ozbrojil a vraždil. Osamocení vlci sice střílí ze zálohy a samotní, ovšem při přípravě na svůj čin musí být ve styku s jinými spolupodílníky. Někde musí sehnat zbraň, střelivo, s někým o plánu mluvit. Odměna v podobě cesty do muslimského ráje a posmrtného života v objetí panen je jen těžko pochopitelným důvodem k zabití nevinných lidí na náměstí slavnostně vyzdobeném před významnými svátky. Jak bude prezident Macron vysvětlovat pozůstalým japonské turistky, která se stala obětí střelce, že v podstatě o nic nejde a francouzská společnost si již na podobné události přeci zvyknula? A lze to vůbec? Neměli by být policisté nasazení proti demonstrantům využívaní spíše při ochraně původního obyvatelstva a aktivně působit proti náboženským zvěrstvům vycházejícím z politiky Macrona a jemu podobných?

Francouzské vlajky visí na půl žerdi a zprávy jsou plné komentářů týkajících se tragédie ve Štrasburku. Na pár dní utichne rozbouřená atmosféra kvůli žlutým vestám, ale už o víkendu lze očekávat další demonstrace. Přidají li se k lidem nespokojeným s daňovým zatížením obyvatelstva i ti, pro které je migrace trnem v oku, tedy příznivci Marine LePen, to nikdo neví, nicméně v době, kdy se největší zrádci národních identit v čele s Macronem a Merkelovou schází v Marakéši při podpisu přistoupení ke Globálnímu paktu o migraci, je masakr na Vánočním trhu v Štrasburku jasným varováním. Buďme rádi, že jsme tento tlak tentokráte ustáli.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.