African-invaders-EU-flag-800x450-1MIGR

Další migrační konference

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilVíte o tom, že včera proběhla nějaká „migrační” konference? Ne? Že jste o tom neslyšeli? Tak to je divné. Akce se účastnily špičky Evropské únie a probíhala na půdě Evropského parlamentu. Čím to, že se nenašlo žádné médium, které by vám zprostředkovalo, jaké názory na tuto otázku právě „frčí” ve vedení naší EU? Nota bene, zvláště teď, před volbami, kdy se vám přímo vnucují politické strany, které se jen třesou, aby u nás realizovaly to, co je právě v Bruselu „trendy.”

Tak se na to podívejme sami. Akci, nazvanou „II. Meziparlamentní konference na nejvyšší úrovni o imigraci a azylu” uspořádal Evropský parlament spolu s parlamentem Portugalska. Které je teď předsedající zemí EU. Mělo jít, alespoň podle pozvánky, o „široký dialog o řízení migrace v Evropě”. Ale čertovo kopýtko, o co půjde ve skutečnosti, vykukovalo už z programu akce. V námětech k odpolední diskusi se nacházel i bod: „Budování vzájemně výhodných partnerství s klíčovými třetími zeměmi původu a tranzitu, s ohledem na dosažení komplexního přístupu EU k migraci a správy azylu, včetně podpory legální cesty migrace do EU, integrace migrantů v EU a boj proti obchodování s lidmi.”

Je potřeba si uvědomit, že všechna podobná jednání se vedou v „novořeči” EU, kde spousta termínů má posunutý, nebo dokonce zcela opačný význam. Slovní spojení, jako je „podpora legální cesty” asi není potřeba překládat. Ale závěrečnou zmínku o „boji proti obchodování s lidmi” je dobré uvést na pravou míru. Její překlad do hovorové češtiny by mohl vypadat zhruba takto: proč by měli na dopravě migroušů do Evropy vydělávat nějací pašeráci? Týt z našich peněz, které do toho už léta sypeme? My si ty muslimy přece můžeme, za daleko menší prachy, dovážet napřímo. Letecky a beze ztrát. A ještě se na tom „opeří” naše milé neziskovky. Kterým už taky peníze od „normálních” dárců vysychají…

Ale pojďte přímo ke zdroji a podívejte se, co včera, na téma migrace, prohlásili „top” politikové EU. Tak třeba předseda Evropského parlamentu David Sassoli: „V otázce migrace musí všechny členské státy Evropské unie převzít svůj díl odpovědnosti.” A pak ještě: „Musíme znovu uvažovat o společných opatřeních EU ve Středomoří k záchraně životů…”.

Nebo předseda portugalského parlamentu Eduardo Ferro Rodrigues. Ten hřímal, že „…je nutné zavést globální a soudržný přístup k vnější dimenzi migrace, který zahrnuje komplexní, konkrétní a vyvážené partnerství se zeměmi původu a tranzitními zeměmi, rozvojovou pomoc a vízovou politiku…” Jasně, prázdné eurofráze. Ale velice, převelice zlověstné. Po zkušenostech posledních let si už dokážeme domyslet, co si pod tím „vyváženým partnerstvím” lidé Rodriguesova typu představují a pro jaké doktory a inženýry tu zmiňovanou evropskou vízovou politiku zamýšlejí.

Ve zlověstném patosu se, jako obvykle, překonával předseda německého parlamentu, Wolfgang Schäuble: „Evropa potřebuje nový přístup k migraci. S novými postupy uznávání a odpovědnosti. Ale nadále se navzájem blokujeme a mnoho migrantů ponecháváme na vnějších hranicích.” A aby ani poslední oko nezůstalo suché, vytasil morální imperativ: “S každým potápějícím se plavidlem, s každým ztraceným životem ztrácí EU svou důvěryhodnost.” V čích očích, to už neřekl.

Slyšet se nechala i Margaritis Schinas, toho času místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro podporu evropského způsobu života. Aby i posledním váhajícím ukázala, jak to s onou „podporou evropského způsobu života” lidé z Eurokomise myslí, zabouřila proti „toxické debatě” o migraci. Tepala „izolacionistickou rétoriku” některých států a politiků a svůj projev korunovala slovy, že „..migrace se pro EU stala klíčovou.”

Proč číst podobné plky a fráze papalášů, o kterých si stejně jen málokdo z vás myslí něco dobrého? Třeba právě proto, že se nám blíží volby. Abychom si znovu připomněli, že evropský plán výměny obyvatelstva jede dál. I když se o něm nemluví. Za krycí, Covidovou stěnou, se na něm maká na plné pecky. Abychom si uvědomili, že ti, co řídí tyhle „komisaře” a euro-činovníky, tak ti ze svého postupu k Chalífátu neuhnou ani o píď.

Jasně, tyhle Unijní struktury žádnými volbami neovlivníme. Protože právě tak je přece naše milá EU schválně zkonstruována. Aby to nešlo. Co ale ovlivnit můžeme, je přístup budoucí vlády ČR a našeho státu k záškodnictví, hloupostem a zhůvěřilostem, které z oněch struktur přicházejí. Zda je budou nekriticky přijímat, pasivně bojkotovat, anebo se pochlapí a ukážou Bruseli fakáč.

Rovnice je jasná. Volbou takzvaných „proevropských” stran volíte další agresivní, nepřizpůsobivé, ale dobře placené afromuslimy do svého městečka, další „ban” za vaše názory na sítích a další osekání vašich práv ve prospěch přivandrovalce. Volíte burku pro svou vnučku a otroctví pro vnuka.

Přečtěte si ještě jednou, co pro vás „top management” Únie plánuje.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 515 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)