n-LGBT-628x314

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPokroková media západní Evropy mají od minulé neděle další důvod k zuřivosti nad neslýchaným zpátečnictvím enfant terrible EU –  Viktora Orbána. Který se, s jinde nevídanou drzostí, opět nešetrně otřel o posvátnou krávu všech novodobých revolucionářů, o LGBT.  Stalo se tak v jeho nedělním vyjádření pro maďarský rozhlas. O co šlo?

Maďarská asociace LGBT vydala pohádkovou knížku pro děti s názvem „Pohádkový svět pro každého”. Nejznámější pohádky, slavné příběhy a legendy jsou v ní převyprávěny „poněkud jinak”. Hlavní hrdinové jsou vykresleni jako příslušníci tzv. „marginalizovaných menšin” (zdravotně postižení, chudí, Romové, LGBT) …). Například v pohádce o Popelce je Popelka lesbičkou. V jiném příběhu zabije zlého draka udatný transgender….

Není divu, že normální občané (v mediích označení jako krajní pravice), požadují stažení „pohádkové” knihy z distribuce a leckde proběhlo i její veřejné pálení. Naprostá většina zahraničních medií ovšem popřává sluchu úplně jiné partě. „Nyní, když strach z migrantů nebo z pandemie již nestačí k mobilizaci voličů, je to komunita LGBTQI, kterou si úřady vybraly jako obětního beránka,” naříká například pro agenturu AFP jistý Tamas Dombos. A agentura jeho slova troubí do světa s vyvalenýma očima  a řečni o pálení knih a fašismu….

Aby bylo jasné, o jakého ptáčka, v případě zmíněného Dombose jde, tak pár detailů – je doktorandem na katedře sociologie a sociální antropologie. Je členem Centra pro politická studia a pracoval na řadě iniciativ CPS, jako například QUING (Quality in Gender + Equality Policies). Je členem představenstva Hatter Society, přední maďarské gay asociace. A třešnička na závěr – víte, jakou univerzitu absolvoval? No jasně, uhodli jste. V roce 2004 získal MA v oboru Sociologie a Sociální Anthropologie na Sorosově  Central European University. Co dodat.

A čím že se to vlastně provinil ten zlotřilý Orbán? Dovoli si pronést větu: „V Maďarsku máme pro homosexualitu zákony, které jsou vysoce tolerantní a trpělivé. Dejte našim dětem pokoj!” A nekompromisně žádal, aby se podobní „aktivisté”, jako ti, co vydali onu „knihu pohádek”  drželi od škol a dětí co nejdále.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 190 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (51 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)