ucitel
19.1.2020
Kategorie: Společnost

Další jméno, které nesmí být vysloveno, aneb kdo rozhoduje o tom, co smí učitelé číst

Sdílejte článek:

JANA KUNŠTEKOVÁ

O  další pokus určit, kdo je způsobilý psát a mluvit do médií a kdo nikoli, se postarala slečna bakalářka Zuzana Schreiberová, ředitelka Multikulturního centra v Praze. Poté, co Učitelské noviny vydaly čtyřstránkový rozhovor s politologem Petrem Hamplem, cítila se natolik pobouřena, že ostře protestovala v redakci a ke stejnému protestu vyzvala ty, kteří „smýšlejí stejně“.
 

Zřejmě na rozdíl od jiných článek četla, a „našla v něm spoustu lží“. Hlavně jí však vadí, že Petr Hampl je puncovaný dezinformátor, manipulátor a fašizující jedinec, který, považte, píše do Sputniku, který Bezpečnostní a informační služba spolu s Ministerstvem vnitra označila za jeden z nejvýznamnějších zdrojů ruských dezinformací.

Já web agentury Sputnik nečtu a přiznám se, že ač učitelka, nečtu příliš ani Učitelské noviny. Ve zmíněném rozhovoru se Petr Hampl zamýšlí nad islamizací Evropy, ostatně rozhovor nese titulek – „Evropa se bezpochyby islamizuje“. „No, to by němej neřek, kdyby mu hubu roztrh“, řekla by moje babička. Pokud do Evropy ze dvou dalších kontinentů proudí převážně muslimští migranti, nutně se musí islamizovat. Spor je tedy o to, zda je to blaho či nikoli.

Petr Hampl vývojem nadšen není, což je celkem známo. Stejně tak podle veškerých průzkumů většina obyvatel země. Ne každý je potěšen, když se dívá na stále více zahalených žen v ulicích. Jak říkají moji muslimští přátelé v Německu, zahalené ženy a dívky jsou viditelným znakem vlivu politického islámu a jeho pochodu institucemi. Protože ne všichni muslimové jsou stejní, a ti, kdo utekli ze Středního východu před postupujícím radikálním islámem, vědí, proč se jeho vlivu v Evropě bojí. Ten viditelný znak totiž provázejí stupňující se požadavky nejen ve školách, ale i ve veřejném prostoru. Začíná to jedním šátkem, jednou ustoupivší ředitelkou, šikanovanou řadu let. Pokračuje to požadavky, aby muslimské dívky necvičily, neplavaly, už vůbec ne společně s chlapci, aby ve školách byla halal strava. A končí to veřejnými modlitbami, školami při mešitách a vynucováním dodržování islámských zvyklostí a v neposlední řadě intolerancí ke křesťanství a židovství. Protože islamisté jsou v hostitelských významnou součástí antisemitské scény. Což je dosud bagatelizováno.

A protože významným pomocníkem politického islámu jsou všude na Západě strany, které samy sebe označují jako „levicové“, není divu, že poprask kolem článku Petra Hampla se strhnul „zleva“. Zuřivé feministky se bijí za právo žen na zahalování, z čehož jsou bojovnice za práva žen v Arábii a Íránu doslova zoufalé. Oponenty jsou tak islamistům kromě spíše konzervativních stran  kupodivu mnozí muslimové, kteří tohle prostě nechtějí, protože si stejně jako většina evropského obyvatelstva myslí, že náboženství je ryze soukromá věc a do veřejného života a politiky nepatří. Proto odešli do Německa, Francie či Skandinávie, aby se tlaku na soukromý život zbavili. Ale ono je to dohání. Ne nadarmo byl první večer, kdy byla v Německu spuštěna státní turecká televize TRT, mezi nepřáteli Turecka a islámu jmenován jeden z nejviditelnějších kritiků islamismu, předseda Kurdské německé obce Ali Ertan Toprak. A být označen tureckou televizí za nepřítele, to není jen tak. To se musíte začít bát o život.

Označování je vůbec nebezpečná věc. Nálepkování – jsi odpůrce masové migrace, tak jsi nácek. Snaha kriminalizovat oponentní názory je jeden z příznaků úpadku demokracie.

Své si samozřejmě přisadil i EDUin, respektive jeho programový ředitel Miroslav Hřebecký, který ke zveřejnění tohoto rozhovoru  napsal:

„Učitelské noviny si za peníze, které dostávají ze státního rozpočtu, předplácejí veřejné školy po celém Česku. Vzhledem k tomu, že se učitelé zvlášť v aktuálních tématech potřebují kontinuálně vzdělávat a mnozí k tomu využívají odborný tisk, je naprosto nemístné, že se podobné texty v pedagogickém periodiku, jako jsou Učitelské noviny, vůbec objevují.“

Ano, takhle to začíná – ředitel vlivné neziskovky, která čerpá z veřejných prostředků více než pilně, vyjádří podiv. Ředitelka další vlivné neziskovky vyjádří pobouření – a to by v tom byl čert, aby se někdo vůbec odvážil lidi jako je Petr Hampl, se kterým mimochodem v řadě věcí nesouhlasím, někam pozvat. Aby vůbec mohli někde veřejně mluvit. Fašisti a náckové to jsou přece. Nejde totiž o osobu Petra Hampla jako takovou, ale o jednoduchou a prostou věc – svobodu slova. Vytlačování nepohodlných názorů na okraj a doslova ukřičení jejich nositelů. Křik a povyk místo argumentů.

Nejen pan Hřebecký má starost o to, co učitelé čtou a zda určité názory vůbec číst smí. I zmiňovaná slečna bakalářka napsala v článku, který sepsala jako zdůvodnění svého pobouření a svou obranu před útoky těch, kdo ji označují, zcela neprávem, za cenzorku:

„Nesouvisí Vaše reakce spíš s mým upozorněním na to, jaké směsi dojmologie, polopravd a předsudečné nenávisti vystavujete ve svém textu učitele, tedy ty, kteří mají vychovávat další generaci k respektu a demokracii? A to navíc v Učitelských novinách, které reprezentují profesní stav učitelů a zveřejněné texty by měly mít odpovídající odbornou úroveň a kvalitu.“

Paní či slečna ředitelka tedy považuje učitele za nesvéprávné osoby, které by ve svém vlastním zájmu, asi aby nenakazily žactvo, měly být uchráněny určitých názorů. Zároveň je z výše svého bakalářského vzdělání přesvědčena o tom, že ví, jakou úroveň by měly mít texty, které budou číst další vysokoškoláci, absolventi učitelských oborů univerzit. Tak se naučila považovat se za arbitra, že si ani neuvědomuje, že z nás, s odpuštěním, dělá blbce, a to ať s ní souhlasíme či nikoli. Ve svém věku a při svém vzdělání dovedu posoudit, co mám číst a co ne, a nepotřebuji předvýběr. Štvalo mě to v době mého mládí a stejně tak mě to štve dnes. Protože cenzura je cenzura, ať už je nařízená stranou a vládou nebo opatrně prováděná šéfredaktorem, aby nenarazil a nebyl obviněn z přisluhování fašismu. Když si místo slov jako nacionalista či dezinformátor představím slova oportunista, revizionista či buržoazní živel, ocitám se někde v době kolem Charty 77. Tehdy byli mnozí také nuceni odsuzovat něco, co ani nesměli číst. Určité názory určitých lidí se nebudou v mainstreamu zveřejňovat, tito lidé už nebudou ani v televizi či rozhlase – ale odsuzovat je budeme automaticky, protože je jednou kdosi ze Státní bezpečnosti – pardon – nyní  Bezpečnostní informační služby, označil jako škůdce. A „levicová“ progresivistická scéna, ovládající média, to převzala – zřejmě věrna zásadě kritického myšlení –  jako dogma. To je obrovský paradox. Ještě nedávno byli mnozí levicoví aktivisté sami na seznamech zájmu BIS jako extrémisté. Což tehdy hojně kritizovali jako nedemokratické. A dnes se ohání podobnými seznamy té samé tajné služby jako měříkem pravdy.

Že je představa našich progresivistů o migraci velmi naivní, když to řeknu opatrně, je znát z posledního odstavce článku slečny Schreiberové: Petře Hample, ohrožený, bílý, heterosexuální muži:

„Můj svět, milý pane Hample, ohrožený, bílý, heterosexuální muži, je totiž mnohem složitější než Váš. Beru migraci jako fakt, se kterým je nutno počítat a na který je nutno se racionálně připravit, ale který nijak aktivně nepodporuji. Jsem si vědoma problémů, které v migrantských komunitách na Západě existují a které nemají náboženskou či etnickou, nýbrž sociální příčinu. Nešlo jen tak přivést „gastarbeitery“, neposkytnout jim žádné integrační služby nebo kurzy jazyka a nechat je v uzavřených komunitách. Právě neziskové organizace se snaží z těchto chyb poučit a jednat.“

Sancta simplicitas, řeklo by se. Kdyby nebylo na pováženou, že to, co je pravda a co dezinformace, nám kážou lidé s naivní představou o tom, že desetitisíce migrantů z úplně jiných prostředí, s omezujícím vlivem náboženství a se složitými klanovými strukturami ze všeho nejvíce touží po integraci.

JANA KUNŠTEKOVÁ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 197 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.