CHEMITZ2
28.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Další horký den a žhavá noc v “revolučním” Chemnitzu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,97 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Lidé jsou pobouřeni nejen v Německu, ale i v České republice. Stačí si přečíst diskuse pod novinovými články a jakoby jsme se vrátili do konce 80. let v Československu. Všichni znají pravdu a všechny štve, jak média tuto pravdu ohýbají a překrucují.

O tom, že v Chemnitzu zahynul nožem německý tesař a další jeho přátelé byli vážně zraněni nelegálními imigranty na městských slavnostech, o tom jsme se nedozvěděli. Ale když naštvaní Němci vyšli do ulic, aby se bránili, média jsou hned plná neonacistů a politici se zaklínají, že takhle tedy ne. Ale jak tedy? Kdo zastaví každodenní problémy po celém Německu? Kdo zabrání tomu, aby další den nebyl někde jinde ubodán další Němec? Lidé jsou zoufalí a zoufalí lidé dělají zoufalé věci.

Někdo mluví o tom, že v Chemnitzu začíná revoluce. Národní. Ale na to je zřejmě ještě brzy.

V bývalém Karl-Marx Stadtu, jak si Chemnitz pamatujeme ještě z dob komunismu, se v neděli shromáždila asi tisícovka Němců. A ano, byli to ti militantnější z nich. Většinou muži z pravicové scény, kteří byli připraveni se rvát. A rvali se. V médiích psali, že napadali každého, kdo nevypadal německy. Ale to není pravda. Napadali každého, kdo nevypadal bíle. Na české turisty se v Chemnitzu žádné hony nepořádaly. Jsme dobří sousedé.

Hnutí PEGIDA svolalo demonstraci znovu na pondělí a poslanec AfD Markus Frohnmaier k tomu napsal:

“Pokud stát není schopen ochránit své občany, ti pak vyjdou do ulic, a chrání se sami. Je to jednoduché! Dnes je povinností občanů zastavit vražednou kriminalitu s nožem. Mohl to být váš otec, syn, nebo bratr!”

V pondělí se Němci shromáždili u sochy Karla Marxe, která ve městě ostudně 30 let po pádu režimu stále zůstává. Nedaleko od nich se shromáždila levice, a oba tábory oddělovala policie. Média se v davu téměř 3000 národních demonstrantů zaměřila na několik opilců, kteří zvedali pravice, a je pak prezentovala jako hlavní tvář demonstrace. Vláda, místo aby vyjádřila pochopení pro hněv svých občanů, jejich strach promítnutý do pouličního protestu odmítla, a jeho účastníky odsoudila. Tak jako obvykle. Části obou znepřátelených táborů se nakonec střetly a večerní Chemnitz zažil několik bojů.

  

 Shromáždění Němců se pak změnilo v pochod městem, kterého se účastnilo několik tisíc lidí.

Poznámka PP, komentář k situaci od P. Hampla: Na událostech v Chemnitz je vlastně nejzajímavější to, s jakou samozřejmostí počítá politicko-intelektuálská třída s tím, že znásilňovat a vraždit místní obyvatele je normální. Ještě před generací by to tomu bylo tak, že kdyby dovezli imigranty, kteří by vzápětí spustili teror proti místním lidem, následovaly by rezignace a nejspíš i nějaká forma trestního stíhání úředníků, aktivistů a možná i politiků. Dnes naopak vidíme nesmírný údiv: Ono se to těm lidem nelíbí! Oni si stěžují! To musí být nějací nebezpeční extrémisté!

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 750,00 Kč
Vybráno 13.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.