TRIPOLIS
3.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Další falešná vlajka?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDesítky mrtvých a raněných si podle čerstvých zpráv vyžádal nálet, který zasáhl detenční středisko pro migranty na předměstí libyjského hlavního města Tripolisu. Agentura AP uvádí 40 mrtvých a okolo 80 raněných. Podle Reuters má útok na svědomí oficiální Lybijský arcilotr, chalífa Haflár. Zprávu překvapivě rychle a radostně převzala i naše media (například zde  a zde).

Že tu jde, s velkou pravděpodobností, o další ze série „false flag” operací, lze dovodit hned z několika indicií. Nejdříve se podívejme na Lybijské reálie. Po svržení místního diktátora Kaddáfího, v rámci tzv. „arabského jara” se v zemi rozpoutal boj o moc mezi spoustou více či méně islamistických frakcí. Po devíti letech občanské války je situace taková, že hlavní město má v moci „oficiální vláda” Faíze Sarrádže, podporovaná OSN. Pracovně je můžeme nazývat „naši teroristi”.  Většinu obyvatelné části této pouštní země, zejména východní města a naleziště ropy, má v moci koalice maršála Haflára. Ta má sídlo v Benghází. A dále dobývá a postupuje. Nyní se nachází na už předměstí Tripolisu.

Chalífa Haflár, jak je také označován, je OSN a EU velice nenáviděn, a to nejméně ze dvou důvodů. Za prvé (a to je hřích neodpustitelný), že se paktuje s Rusy. Po jejich razantním zákroku v Sýrii pochopil, kdo jediný je dneska schopen a ochoten mu pomoci v jeho úsilí, dát Libyi zase jakž takž do pořádku. Kdo mu přispěje zbraněmi, technikou, poradci… a ne jen moralizujícími bláboly. Proto je v Rusku poslední za roky pečený vařený. A ze stejného důvodu taky úspěšně postupuje.

Druhým, a možná ještě silnějším důvodem  „pokrokové” nenávisti, je Haflárovo přesvědčení, že „Libye není zralá pro demokracii”, které nijak neskrývá. Naopak soudí, že je pro jeho zemi vhodnější „tradiční uspořádání”. Tedy osvícený diktátor. Který se rozhodně nemá v úmyslu mazat s nějakými rušivými elementy – islamisty, „našimi teroristy”… a zřejmě ani s prozápadními politiky a aktivisty.

Takže tenhle rázný člověk a celoživotní voják, ovládající téměř 90% území státu,  stojí před Tripolisem. Disponuje, mimo jiné, i vlastním letectvem, takže má v zásadě přehled o situaci. Že by své nedostatkové letecké pumy (pravděpodobně z dalekého dovozu) sypal, na jakýsi (vojensky bezvýznamný) hangár, kde „oficiální vláda”, jako z udělání, ubytovává migranty?

Ne, vítr asi fouká odjinud. Vzpomeňte si na Sýrii. Kdykoli tamější „krvavý diktátor” Assad, s Ruskou pomoci, začal někde vyhrávat, vždycky přišel „barbarský plynový útok na civilisty”. S patřičným mediálním pokřikem a srdcervoucími obrázky. Že se později ukázaly falešné, už nikoho nezajímalo. Záminka byla….

A podobné průvodní jevy vidíme i zde. “Krajní znepokojení” kvůli náletu na středisko a smrti uprchlíků a migrantů vyjádřil ihned po útoku úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Vzápětí se ozvala i Podpůrná mise OSN, aby vyjádřila taky znepokojení, tentokrát nad osudem asi 3500 migrantů a uprchlíků, kteří se v detenčních střediscích poblíž míst střetů ocitli v nebezpečí…. Už tušíte?

Že představitelé Haflarovy armády pro agenturu Reuters popřeli, že by zasáhli tripoliské detenční středisko a že ho, podle jejich informací, vybombardovaly milice blízké vládě v Tripolisu, to už nemá na nic vliv.

Obrázky „ubohých migrantů”, zabitých bombardováním, od teď začnou žít vlastním, virtuálním životem. Stanou se vítanou záminkou, pro všechny aktivisty, celebrity, sluníčkové soudce a liberální politiky, aby prohlásili Libyi za „nebezpečnou zemi”, do které nesmí být migranti vraceni.

Pozorujete tu ofenzivu? Obrázky „utopeného otce s dcerou” na mexické hranici, návštěva (otřesených) nejlevicovějších demokratických kongresmanek v americkém detenčním zařízení, pokrokářská bouře v Německu na podporu kapitánky Sea Watch 3…. a teď vybombardování tripoliského utečeneckého centra. Migrace prostě „must go on”.

Že jsou ty záminky úplně pitomé? Že jsou průhledné a málokdo jim věří? A že to stejně brzy praskne? Tak, jak s těmi bílými přilbami v Sýrii? Ale na tom přece vůbec nezáleží! Záminka to je. A bude se podle ní konat. Ať se vám to líbí, nebo ne.

A ten pocit, že vás mají za pitomce? Tak to buďte klidní. Ne, v podstatě ani nemají. Ale už si ověřili,  že na vašem názoru vůbec nezáleží. Protože, i když pochopíte, nic s tím neuděláte. Moc se vzdálila z vašeho dosahu. Byla vám ukradena a poté uložena bezpečně a neovlivnitelně mimo vás. Na úroveň OSN, EU a jejich drábů – neziskovek.

Není nejvyšší čas, začít si postupně brát tu moc zpět?  V Maďarsku a Polsku už s tím začali a slušně postupují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 786 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
46 komentářů