TRIPOLIS
3.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Další falešná vlajka?

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDesítky mrtvých a raněných si podle čerstvých zpráv vyžádal nálet, který zasáhl detenční středisko pro migranty na předměstí libyjského hlavního města Tripolisu. Agentura AP uvádí 40 mrtvých a okolo 80 raněných. Podle Reuters má útok na svědomí oficiální Lybijský arcilotr, chalífa Haflár. Zprávu překvapivě rychle a radostně převzala i naše media (například zde  a zde).

Že tu jde, s velkou pravděpodobností, o další ze série „false flag” operací, lze dovodit hned z několika indicií. Nejdříve se podívejme na Lybijské reálie. Po svržení místního diktátora Kaddáfího, v rámci tzv. „arabského jara” se v zemi rozpoutal boj o moc mezi spoustou více či méně islamistických frakcí. Po devíti letech občanské války je situace taková, že hlavní město má v moci „oficiální vláda” Faíze Sarrádže, podporovaná OSN. Pracovně je můžeme nazývat „naši teroristi”.  Většinu obyvatelné části této pouštní země, zejména východní města a naleziště ropy, má v moci koalice maršála Haflára. Ta má sídlo v Benghází. A dále dobývá a postupuje. Nyní se nachází na už předměstí Tripolisu.

Chalífa Haflár, jak je také označován, je OSN a EU velice nenáviděn, a to nejméně ze dvou důvodů. Za prvé (a to je hřích neodpustitelný), že se paktuje s Rusy. Po jejich razantním zákroku v Sýrii pochopil, kdo jediný je dneska schopen a ochoten mu pomoci v jeho úsilí, dát Libyi zase jakž takž do pořádku. Kdo mu přispěje zbraněmi, technikou, poradci… a ne jen moralizujícími bláboly. Proto je v Rusku poslední za roky pečený vařený. A ze stejného důvodu taky úspěšně postupuje.

Druhým, a možná ještě silnějším důvodem  „pokrokové” nenávisti, je Haflárovo přesvědčení, že „Libye není zralá pro demokracii”, které nijak neskrývá. Naopak soudí, že je pro jeho zemi vhodnější „tradiční uspořádání”. Tedy osvícený diktátor. Který se rozhodně nemá v úmyslu mazat s nějakými rušivými elementy – islamisty, „našimi teroristy”… a zřejmě ani s prozápadními politiky a aktivisty.

Takže tenhle rázný člověk a celoživotní voják, ovládající téměř 90% území státu,  stojí před Tripolisem. Disponuje, mimo jiné, i vlastním letectvem, takže má v zásadě přehled o situaci. Že by své nedostatkové letecké pumy (pravděpodobně z dalekého dovozu) sypal, na jakýsi (vojensky bezvýznamný) hangár, kde „oficiální vláda”, jako z udělání, ubytovává migranty?

Ne, vítr asi fouká odjinud. Vzpomeňte si na Sýrii. Kdykoli tamější „krvavý diktátor” Assad, s Ruskou pomoci, začal někde vyhrávat, vždycky přišel „barbarský plynový útok na civilisty”. S patřičným mediálním pokřikem a srdcervoucími obrázky. Že se později ukázaly falešné, už nikoho nezajímalo. Záminka byla….

A podobné průvodní jevy vidíme i zde. “Krajní znepokojení” kvůli náletu na středisko a smrti uprchlíků a migrantů vyjádřil ihned po útoku úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Vzápětí se ozvala i Podpůrná mise OSN, aby vyjádřila taky znepokojení, tentokrát nad osudem asi 3500 migrantů a uprchlíků, kteří se v detenčních střediscích poblíž míst střetů ocitli v nebezpečí…. Už tušíte?

Že představitelé Haflarovy armády pro agenturu Reuters popřeli, že by zasáhli tripoliské detenční středisko a že ho, podle jejich informací, vybombardovaly milice blízké vládě v Tripolisu, to už nemá na nic vliv.

Obrázky „ubohých migrantů”, zabitých bombardováním, od teď začnou žít vlastním, virtuálním životem. Stanou se vítanou záminkou, pro všechny aktivisty, celebrity, sluníčkové soudce a liberální politiky, aby prohlásili Libyi za „nebezpečnou zemi”, do které nesmí být migranti vraceni.

Pozorujete tu ofenzivu? Obrázky „utopeného otce s dcerou” na mexické hranici, návštěva (otřesených) nejlevicovějších demokratických kongresmanek v americkém detenčním zařízení, pokrokářská bouře v Německu na podporu kapitánky Sea Watch 3…. a teď vybombardování tripoliského utečeneckého centra. Migrace prostě „must go on”.

Že jsou ty záminky úplně pitomé? Že jsou průhledné a málokdo jim věří? A že to stejně brzy praskne? Tak, jak s těmi bílými přilbami v Sýrii? Ale na tom přece vůbec nezáleží! Záminka to je. A bude se podle ní konat. Ať se vám to líbí, nebo ne.

A ten pocit, že vás mají za pitomce? Tak to buďte klidní. Ne, v podstatě ani nemají. Ale už si ověřili,  že na vašem názoru vůbec nezáleží. Protože, i když pochopíte, nic s tím neuděláte. Moc se vzdálila z vašeho dosahu. Byla vám ukradena a poté uložena bezpečně a neovlivnitelně mimo vás. Na úroveň OSN, EU a jejich drábů – neziskovek.

Není nejvyšší čas, začít si postupně brát tu moc zpět?  V Maďarsku a Polsku už s tím začali a slušně postupují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 670 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.