TRIPOLIS
3.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Další falešná vlajka?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilDesítky mrtvých a raněných si podle čerstvých zpráv vyžádal nálet, který zasáhl detenční středisko pro migranty na předměstí libyjského hlavního města Tripolisu. Agentura AP uvádí 40 mrtvých a okolo 80 raněných. Podle Reuters má útok na svědomí oficiální Lybijský arcilotr, chalífa Haflár. Zprávu překvapivě rychle a radostně převzala i naše media (například zde  a zde).

Že tu jde, s velkou pravděpodobností, o další ze série „false flag” operací, lze dovodit hned z několika indicií. Nejdříve se podívejme na Lybijské reálie. Po svržení místního diktátora Kaddáfího, v rámci tzv. „arabského jara” se v zemi rozpoutal boj o moc mezi spoustou více či méně islamistických frakcí. Po devíti letech občanské války je situace taková, že hlavní město má v moci „oficiální vláda” Faíze Sarrádže, podporovaná OSN. Pracovně je můžeme nazývat „naši teroristi”.  Většinu obyvatelné části této pouštní země, zejména východní města a naleziště ropy, má v moci koalice maršála Haflára. Ta má sídlo v Benghází. A dále dobývá a postupuje. Nyní se nachází na už předměstí Tripolisu.

Chalífa Haflár, jak je také označován, je OSN a EU velice nenáviděn, a to nejméně ze dvou důvodů. Za prvé (a to je hřích neodpustitelný), že se paktuje s Rusy. Po jejich razantním zákroku v Sýrii pochopil, kdo jediný je dneska schopen a ochoten mu pomoci v jeho úsilí, dát Libyi zase jakž takž do pořádku. Kdo mu přispěje zbraněmi, technikou, poradci… a ne jen moralizujícími bláboly. Proto je v Rusku poslední za roky pečený vařený. A ze stejného důvodu taky úspěšně postupuje.

Druhým, a možná ještě silnějším důvodem  „pokrokové” nenávisti, je Haflárovo přesvědčení, že „Libye není zralá pro demokracii”, které nijak neskrývá. Naopak soudí, že je pro jeho zemi vhodnější „tradiční uspořádání”. Tedy osvícený diktátor. Který se rozhodně nemá v úmyslu mazat s nějakými rušivými elementy – islamisty, „našimi teroristy”… a zřejmě ani s prozápadními politiky a aktivisty.

Takže tenhle rázný člověk a celoživotní voják, ovládající téměř 90% území státu,  stojí před Tripolisem. Disponuje, mimo jiné, i vlastním letectvem, takže má v zásadě přehled o situaci. Že by své nedostatkové letecké pumy (pravděpodobně z dalekého dovozu) sypal, na jakýsi (vojensky bezvýznamný) hangár, kde „oficiální vláda”, jako z udělání, ubytovává migranty?

Ne, vítr asi fouká odjinud. Vzpomeňte si na Sýrii. Kdykoli tamější „krvavý diktátor” Assad, s Ruskou pomoci, začal někde vyhrávat, vždycky přišel „barbarský plynový útok na civilisty”. S patřičným mediálním pokřikem a srdcervoucími obrázky. Že se později ukázaly falešné, už nikoho nezajímalo. Záminka byla….

A podobné průvodní jevy vidíme i zde. “Krajní znepokojení” kvůli náletu na středisko a smrti uprchlíků a migrantů vyjádřil ihned po útoku úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Vzápětí se ozvala i Podpůrná mise OSN, aby vyjádřila taky znepokojení, tentokrát nad osudem asi 3500 migrantů a uprchlíků, kteří se v detenčních střediscích poblíž míst střetů ocitli v nebezpečí…. Už tušíte?

Že představitelé Haflarovy armády pro agenturu Reuters popřeli, že by zasáhli tripoliské detenční středisko a že ho, podle jejich informací, vybombardovaly milice blízké vládě v Tripolisu, to už nemá na nic vliv.

Obrázky „ubohých migrantů”, zabitých bombardováním, od teď začnou žít vlastním, virtuálním životem. Stanou se vítanou záminkou, pro všechny aktivisty, celebrity, sluníčkové soudce a liberální politiky, aby prohlásili Libyi za „nebezpečnou zemi”, do které nesmí být migranti vraceni.

Pozorujete tu ofenzivu? Obrázky „utopeného otce s dcerou” na mexické hranici, návštěva (otřesených) nejlevicovějších demokratických kongresmanek v americkém detenčním zařízení, pokrokářská bouře v Německu na podporu kapitánky Sea Watch 3…. a teď vybombardování tripoliského utečeneckého centra. Migrace prostě „must go on”.

Že jsou ty záminky úplně pitomé? Že jsou průhledné a málokdo jim věří? A že to stejně brzy praskne? Tak, jak s těmi bílými přilbami v Sýrii? Ale na tom přece vůbec nezáleží! Záminka to je. A bude se podle ní konat. Ať se vám to líbí, nebo ne.

A ten pocit, že vás mají za pitomce? Tak to buďte klidní. Ne, v podstatě ani nemají. Ale už si ověřili,  že na vašem názoru vůbec nezáleží. Protože, i když pochopíte, nic s tím neuděláte. Moc se vzdálila z vašeho dosahu. Byla vám ukradena a poté uložena bezpečně a neovlivnitelně mimo vás. Na úroveň OSN, EU a jejich drábů – neziskovek.

Není nejvyšší čas, začít si postupně brát tu moc zpět?  V Maďarsku a Polsku už s tím začali a slušně postupují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním aktu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech portálu, které je povinna studovat každá diskuze. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali a pochopili pravidla.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 716 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
politicon.cz
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.