d82
19.12.2016
Kategorie: Společnost

Dálnice dokončena, ale stát nechal řádit ekoteroristy a totálně selhal

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Tak nám trvalo dlouhých 32 let, než řidiči mohou jezdit z Prahy na sever do Německa po dálnici. Za tento kolosální propadák si ovšem můžeme sami, respektive za příšerné zákony. Brusel je v tomto případě opravdu nevinný.

Trasa D8 měří z Prahy přes Ústí nad Labem na německou hranici 92 kilometrů, znamená to tedy, že tempo výstavby byly v průměru necelé tři kilometry ročně. Proč se tak dělo, perfektně vystihla Julie Hrstková v komentáři, Za krizi ve stavebnictví může stát, v pátečních Hospodářských novinách. Prostě naše zoufalé zákony umožňují tak nehorázné obstrukce, které jinde ve vyspělé Evropě nejsou možné. U nás může například člověk z Domažlic brzdit stavbu v Krnově, se kterou nemá nic společného. Vlastně se se to dá doložit i konkrétním příkladem. Proti výstavbě dálničního obchvatu kolem Plzně zuřivě bojoval a bránil mu levicový aktivista Jan Keller, který bydlí nebo tehdy bydlel někde na Ostravsku.

Mizerné právní prostředí rovněž nahrává pochybným bandám, které se vydávají za ekologické iniciativy. Ve skutečnosti mnohé z nich používají praktiky, za které se nemusí stydět sicilská mafie. Tito vyděrači vybírají od stavebníků výpalné za to, že stavbu nebudou záměrně blokovat. Je to nehoráznost, ale nikdo s tím zatím nic nesvedl.

Zkrátka dnešním otevřením posledního šestnáctikilometrového úseku D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi se není čím chlubit a být politiky, tak raději nebudu dráždit lidi a v klidu tam pustím auta. Jenomže oni tam byli, včetně prezidenta Miloše Zemana, který zpoždění dokončení této důležité dopravní stavby svedl na zelené fanatiky. To je ovšem jenom část pravdy. Měl by přiznat, že dálnici na sever od Prahy bránili i jeho straničtí kolegové ze sociální demokracie, jako třeba bývalý ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Je také alibistické svádět všechno na ekoteroristy. Vinen je především stát, který jim jejich drzé chování umožňuje. A Zemanovi je dobré také připomenout, jak ještě v roli předsedy vlády poklepal na základní kámen dálnice D47 mezi Lipníkem nad Bečvou a Ostravou, jejíž stavba musela být krátce na to zastavena, protože byla hodně drahá.

Vtipně to napsal můj kamarád Bronislav Šimoník na svém facebookovém profilu „Pro doplnění atmosféry dnešního otevření D8, by mohla ČT odvysílat Bílou paní.“

Pro vzory, jak budovat dálnice, nemusíme chodit daleko. Němci je staví daleko rychleji než my a rovněž Poláci dokáží v posledních letech zprovozňovat zhruba 200 kilometrů dálnic ročně. Recept nabízejí obě země jednoduchý, kvalitní stavební zákony znemožňující úmyslné obstrukce. Ještě hůře než my, je na tom v tomto ohledu Rusko, kde obecně dopravní komunikace jsou daleko dražší než u nás a Rusové dosud nebyli schopni dokončit ani dálnici mezi dvěma největšími městy Moskvou a Sankt Petěrburgem, které jsou od sebe zhruba 650 kilometrů.

Je ovšem také faktem, že i přes všechny zbytečné problémy se u nás po roce 1989 postavilo více dálnic než za jednačtyřicet let trvající neblahé komunistické éry.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 54 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.