3.1.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Dali jste si do nového roku předsevzetí žít zdravěji? Zkuste domácí saunu!

Sdílejte článek:

PAR 03|01|2015

Pro většinu z nás je přelom roku časem bilancování a nových životních plánů do dnů nastávajících. Sumarizujeme svoje chyby a omyly, kterých bychom se měli vyvarovat a přísaháme si, že letos už určitě budeme na sebe přísnější  a na svoji tělesnou schránku hodnější, neboť na světe jsme jen jednou a lépe se žije zdravým a bohatým než chudým a nemocným.

Tak si dáváme různá předsevzetí, která mají za cíl náš život zkvalitnit. Nebudu kouřit, budu více sportovat, budu méně a zdravěji jíst, budu číst kvalitní literaturu, vzdělávat se, vydělávat více peněz, budu … nebudu. Vše pro vylepšení naší fyzické, psychické i společenské kondice. Největší důraz však vždy klademe na vlastní zdraví neboť právě ono je prioritou šťastné pouti životem.

Při tomto rozjímání bychom tak rozhodně neměli zapomínat na blahodárné účinky sauny. Závazek k pravidelnému saunování bychom si měli dát především z důvodů jejich preventivních účinků, které posilují obranyschopnost lidského organismu a snižují tak možnosti výskytu různých onemocnění. Archeologické nálezy dokazují, že o přednostech saunování věděli a využívali je už i naši předkové v mladší době kamenné.

Proč tedy nevyužít zkušeností našich pra…pra…rodičů i v dnešní době. Navíc době technologicky natolik vyspělé, že již nemusíme ani chodit za saunováním pryč  z našeho domova. Existují kvalitní domácí sauny, které si můžete sami poskládat svépomocnou montáží či si je nechat doma postavit na klíč specializovanou firmou. Můžete si vybrat z až 70 druhů interiérových modelů či 20 druhů venkovních saunových domků na zahradu.

sauna

Domácí sauna udělá vašemu zdraví stejnou službu jako veřejná a ještě s sebou přinese řadu dalších výhod. Tou největší je časová flexibilita. Jednak se nemusíte nikam trmácet, čekat a sdílet prostory s vám třeba ne zrovna příjemnými lidmi, ale také je důležité, že vaše tělo může dostat nový impuls právě v době kdy to nejvíce potřebuje. Po velké námaze v práci, po vyčerpávajícím sportovním klání nebo třeba jen po dni plném různých stresů. Sauna je totiž ideální možností relaxace, uvolní ztuhlé a unavené svalstvo a blahodárně také působí i na psychický stav  vaší osobnosti.

Nejrozšířenější formou saunování, která je oblíbená a přináší lidem uvolnění opravdu na celém světě, je finská sauna. Tato tradiční a zdraví nejprospěšnější metoda spočívá ve vyhřátí kabiny na 60 – 120 °C, kdy na saunových kamnech jsou umístěny saunové kameny, které se polévají vodou a vzniká tak pára, která zvlhčuje vzduch. Dosáhne se tak intenzivnějšího účinku i celkové regenerace organismu. I tento postup si můžete dopřát v klidu domova ve vaší domácí sauně.

Saunování je individuální požitek, a proto jej musí každý jednotlivec vyzkoušet a najít ten nejvhodnější způsob. Pokud to však myslíte se svým novoročním předsevzetím o zlepšení zdraví vážně, neměli byste úvahy o sauně rozhodně vynechat a mít na mysli, že jako u každé činnosti, která má přinést kýžené výsledky je důležitá pravidelnost. Domácí sauna je tak ideálním řešením. Ideálním řešením pro vaše lepší zdraví, prevencí proti mnoha chorobám a v neposlední řadě i jako účinný osvědčený pomocník v boji proti každodennímu škodlivému společenskému stresu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 98 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.