27.12.2012
Kategorie: Ekonomika

Dál to trapně prohráváme my, co ještě tvořivě pracujeme

Sdílejte článek:

(c) KAREL PAVLÍČEK

Tenhle malér má docela  krátkou historii, odhaduji tak 10 000 let, když jsme jako zemědělci začali vyrábět přebytky. Nejprve se na tom přiživovaly myši a toulaví psi, potom ti co nebyli schopní účastnit se lovu nebo práce na poli kvůli zdravotnímu nebo duševnímu omezení.

S těmi by se to dalo vydržet, našli se ale další, rafinovanější, kteří si k tomu vymysleli demagogický doprovod. Začali to šamani, s obětinou na oltáři, která bývala k snědku, potom kněží, kteří v chrámu nechali před žasnoucími věřícími otevírat dveře na pokyn božstev, ve skutečnosti pomocí jednoduchého parního mechanizmu. Tak vznikla lež, o kterou se opírají doposud. Tentokrát můžeme upřesnit, že se jedná o státní lež, s původním zaměřením, dostat se k přebytkům, které vytvářejí ti co tvořivě pracují. Trápíme se s tím už zmíněných 10 000 let se střídavými výsledky  . Před dvěma tisíci let to vypadlo nadějně, když Mojžíš nechal vytesat do desek, že lhát, krást a vraždit se nesmí, opsal tedy to co máme dědičně uloženo v psychice, tedy v duši. Žili jsme s tím dva tisíce let a situace se pomalu zlepšovala k pěknému úspěchu společnosti před první světovou válkou, kdy jakž takž osvícenému panovníkovi stačilo zanedbatelných 10% a když bylo nejhůř daly se před financem slepice schovat k příbuzným a víno   do skrýše pod podlahu.

Se šlechtou a panovníky z Boží milosti, to bylo občas taky krvavé střetnutí, když jsme museli umírat na bojištích a nebo táhnout do Ruska kde bývá v zimě mrazivo nebo pomstít Ferdinanda. Ve skutečnosti to byla selánka proti tomu, co nám připravila další sorta parazitů, kteří si říkají politici. V 20. století jsme s nimi udělali  děsivou  zkušenost, když se proviňovali proti pátému přikázání a nechali vraždit. Bohužel v 21. století pokračují v hříchu, když účelově kradou a lžou. Je to pořád stejné jako před těmi tisíci let. Jde o přebytky které vytvářejí ti co pořád pracují. Situace je o to horší, že máme k dispozici vyspělou vědu, techniku a technologii, takže se nám daří vytvářet obrovskou nadhodnotu. Měli bychom se koupat v úspěchu, řešit neodkladné problémy s ekologií, taky porodností, nezaměstnaností, místo toho živíme armádu příživníků, kteří nás okrádají a ještě nám házejí klacky pod nohy. Pomocí stejně mizerně rozumově vybavených souputníků vytvářejí státní lež, kde se praví, že obírat o daně a poplatky se musíme nechat dle zákona. Dokonce tohle moderní přikázání je součástí Listiny základních lidských práv a svobod čl. 11, odst. 5. Policie a státní exekutiva se postará abychom neunikli.

My co dokážeme se svými výrobky, nebo se svýma rukama stát na jakž takž svobodném trhu a dokážeme se uživit, jsme na tom zcela bídně  co se týče prestiže, autority, sebevědomí. Z toho plyne, že jsme ve zvýšené míře postihováni nemocemi ducha a potom těla, takže nás dál ubývá. Z toho plyne, že v systému, kdy pravdu dle zákona mají ti kterých je o jednoho víc, nás lehce přehlasují sami politici se spolupracovníky, některými státními úředníky, Romy a důchodci. Prostě jestli se nestane zázrak jsme momentálně bez šancí a čím víc se přičiníme tím to bude horší. Protože pracujeme, nemáme tolik volna a tedy šancí proti těm kteří žijí z kořisti a mají dost času účastnit se života který se jmenuje politický a příslušně přidružený. Těžko se z nás stanou VIP když nemáme velká prsa a dlouhé nohy, nedovedeme hezký zpívat, nebo rychle běhat a daleko házet, abychom mohli o svých problémech promluvit někde jinde, než v hospodě, kde nám brzo zakážou i kouřit. Nemluvě o tom, že na rozdíl od jiných je nám přísně zapovězeno tisknout na kopírce peníze  nebo provádět tu šikovnou fiskální politiku.

Novináři na naší činnosti také neshledávají nic moc zajímavého, leda když si v továrně na šicí stroje proneseme přes bránu pár součástek a doma po  smontování nám z toho vyjde těžký kulomet, to jsme opět jen pro smích.

I když to vypadá bledě, musíme se prosadit do původní role před 10 000 lety, nebo alespoň před dvěma tisíci lety. Musíme konečně bouchnout do stolu, jako už víckrát v historii a tentokrát to zase nezkurvit, když nově instalovaná garnitura chce zase zaujmout tu tradiční roli a použitím násilí a tak zvané propagandy zdokonalené ve třetí říši, potlačit jakékoli pochybnosti o tom, že oni jsou ti praví vyvolení nebo tentokrát zvolení k tomu aby žili z toho co nechali zrekvírovat a ještě nám pořizovali nová říkadla o tom co smíme a nesmíme, jako malým dětem.

Dovedeme být soběstační, samostatní, máme vysokou míru sounáležitosti, umíme spolupracovat za rovných podmínek, jsme geneticky vybaveni sociálním chováním. Dovedli jsme přežít, takto dokonale vybaveni  po celou ontogenezi , která trvala miliony let až sem.  Tak je zkonstruovaná naše psychika a to podmiňuje přežití druhu, který se dnes vzhledem k výsledkům nemůže jmenovat člověk rozumný. Musíme se prosadit proti uzákoněné státní lži,že jedni budou držet hubu a pracovat, přesnější by bylo dále sloužit, nechat se okrádat o nadhodnotu, kterou vytvoří, tentokrát se jedná u těch výkonnějších o 70% a víc. Za ten balík, který se jmenuje rozpočet se potom po přerozdělení vytvoří ošklivé představení parazitů v režii neúspěšného zadluženého státu, v okázalých rezidencích, v lesklých limuzínách, v lesklých polobotkách, dokonce v lesklých ornátech, na obrazovkách televizorů, na plátnech kin, v tak zvané kultuře a sportu. Jsme zpátky v době předkřesťanské a věrozvěstové nikde. Jako nevýkonné   společenství používající násilí jako hlavní nástroj k udržení status qo, jsme stále bezmocnější proti soupeřícím společnostem, militantním náboženstvím. Vypadá to, že jediná šance je umělá inteligence, která v dohledné době možná desíti nebo dvacíti let těm státním mafiánům nezpochybnitelným způsobem vypočítá, že takhle to dál vede jen do pekla a že jsou  jen k smíchu. To by samozřejmě byla pro nás pracující opět potupa, když by se nás měl zastat Čapkův robot, nehledě na to, že ho sami vytvoříme. Musíme to dřív dokázat sami i když je to proti přesile policejních samopalů, tentokrát už počtení převaze těch kteří žijí z výsledků naší práce, abych tady citoval nějakého Marxe. Ale možná do nás nebudou střílet jak za první republiky, nemusíme asi ani do koncentráku nebo do gulagu, stačí trochu rozumu, kterému tak zvaní vzdělanci přezíravě říkají „selský“.

Dokonce  by stačilo jen se porozhlédnout, jsou státy kde zákony navrhují občané, sami o nich hlasují, jsou státy bez státního dluhu, jsou státy s rozumnými malými daněmi a nulovou nezaměstnaností, což by pro začátek stačilo.

Základní princip je jednoduchý.Vládnoucí parazité nejsou schopni zvládnout jednoduchou logickou úlohu, kde se praví, že počty těch kteří žijí z daní a poplatků musejí být úměrné nadhodnotě kterou při vlastní omezené spotřebě vytvoří ti kteří tvořivě pracují. Tenhle rozumový nedostatek je rozhodující, vyrábějí totiž na popud lobistů a různých nátlakových skupin stále další trafikanty, kteří po jejich boku žijí odtrženě od reality z nakradených peněz. Tihle všichni se nemusejí starat jak to dopadne. Každý rok dostanou přidělenou částku na útratu, zpravidla příslušně navýšenou. Když to nevychází, peníze se dotisknou nebo vymyslí, pomocí centrálních bank. Potom se ve zchudlé společnosti také pochopitelně nedostává prostředků ani na výkon práce, jako tragická přidružená vymoženost tak vzniká nezaměstnanost. Žijí, zřejmě příjemně z lupu, proč by si namáhali zakrnělé mozky nějakými úvahami, na to mají ekonomy s Nobelovými cenami, právníky, sociology, a další ověnčené tituly, kteří jsou bohužel placeni stejným způsobem zřejmě od stránky složitých teorií o tom, že za vše mohou občané, kteří mají velkou spotřebu a podobné nesmysly. Shora uvedení se potom poplácávají po ramenou na hezkých konferencích a sumitech které jsou bohatě zásobovány hlavně jídlem, pitím a sekretářkami. Výsledek   nemilosrdně mluví za vše, zatím se týká  hlavně nás, kteří to platíme. Dočasu, posléze do toho padneme všichni, to historie opakovaně dokumentuje.

My co vyděláváme tvořivou  prací jsme v hluboké defenzivě, momentálně prohráváme, ale nebude to lepší, pokud nebudeme sami rozhodovat o tom, na co budou použity naše peníze a těm co přijdou tentokrát s prosíkem uložíme, aby nám vše do haléře zúčtovali. Potom přiměřeně bohatí, rádi dobrovolně zaplatíme za základní funkce státu, případně na charitu, faráře, nebo na kulturu a sport, kdo jak bude chtít. Jinak to nemůže dopadnout, ani matka příroda se na tuto nemravnost která si říká politika s využitím násilí, nebude dívat dlouho shovívavě. Už v dálce hřmí.

 

Karel Pavlíček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 19 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.