cikanichanovbydlení
30.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Cukr a bič

Sdílejte článek:

PETRA SVEDÍKOVÁ VÁVROVÁ

Myslím, že už tu není nikdo, komu by unikl návrh SPD na novelizaci zákona o pomoci v hmotné nouzi, která by zásadním způsobem zkomplikovala životy tzv. nepřizpůsobivým.

Lidskoprávní neziskovky křičí, Maláčová nesouhlasí, Piráti omdlévají. Přitom, nezlobte se na mě, ale takováto novela už tu měla být spoustu let. Proč si naše společnost doslova vypěstovala skupinu lidí, která si myslí, že nepracovat je v pořádku? Proč máme vykuky, kteří si z dojení státu udělali způsob obživy? Proč bychom my měli našim dětem říkat “pilně se uč, až máš pak slušné zaměstnání/podnikání a máš se dobře”, když jsou lidé, kteří mají slušnou obživu i v případě, že nevstanou měsíc z postele?

Já to upřímně nechápu. Pořád se tady mluví něco o pomoci a aktivitě lidskoprávních organizací, tak co kdyby tyto organizace své “klienty” taky jednou naučily, že k právům se vážou jaksi i povinnosti? To je, co?

A že k pomoci a podané ruce musí být i odpovídající protiaktivita?

Zvlášť mě dojímá ono slzení jisté poslankyně nad tím, že teď se budou mít maminky samoživitelky a zdravotně postižení tedy opravdu špatně. Buď to dotyčná madam vůbec nepochopila, nebo prachsprostě lže. Prosím Vás pěkně, tato novela dopadne jen na ty, kteří nějakým způsobem porušují pravidla, např: “Neposílala jsi děti do školy, neb se Ti nechtělo ráno vstávat? No, tak to máš problém”, nebo “Páchal jsi opakovaně přestupky a ještě jsi z toho měl srandu, jelikož jsi věděl, že se Ti nemůže sáhnout na dávky a jiný příjem nemáš? Tak teď legrace skončila”… O to tady jde.

O to, mít konečně bič na všechny ty, kteří neskutečným způsobem zneužívají velkorysý sociální systém naší země. Neb cukru, vážení přátelé, cukru už bylo dost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 965 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (49 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
147 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)